Panowie lubią jesienią

Rzeczy dziwne i ciekawe ...
javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Panowie lubią jesienią

Postautor: javes » 27 lis 2007, 15:30

- wyłapane z sieci -
Tytuł artykułu orginalny, autor: Janusz Świąder

Lubią się kochać jesienią

Mężczyźni lubią seks zawsze, ale jesienią szczególnie...
Matka Natura inaczej ukształtowała kobietę i mężczyznę. I w efekcie odmiennie postrzegają oni świat, co innego uważają za ważne.
Ale właśnie te różnice, wynikające z "płci mózgu" i hormonów, stanowią o wzajemnej atrakcyjności.
Już na starcie...
... różnią się dziewczynki od chłopców. Gdy chłopiec przychodzi na świat jest większy i cięższy od dziewczynki. Tak będzie także u dorosłych kobiet i mężczyzn. Przedstawiciele mocniejszej płci górują nad przedstawicielkami słabej. Dosłownie! Statystycznie rzecz biorąc, są o 9 proc. wyżsi od kobiet. Nie znaczy to, oczywiście, że nie ma panów niższych od swoich partnerek. Jednak większość takich filigranowych mężczyzn zdecydowanie lubi duże kobiety. Być może myślą, że skoro natura poskąpiła im centymetrów, to przynajmniej tą drugą większą połową mogą się chwalić. To o nich właśnie śpiewał Wiesław Michnikowski: "A z kobiet dużą blondyną mi bądź".
Męski ideał
Mężczyźni charakteryzują się też odmienną budową. Mają zazwyczaj szerokie bary, potężną klatkę piersiową, umięśnione ręce, wąskie biodra, muskularne, silne nogi. To, rzecz jasna, ideał, o którym marzy każda kobieta, istota delikatna, tu i tam powabnie zaokrąglona. Liczby są wymowne: u panów mięśnie stanowią aż 40 proc. masy ciała (podczas gdy u kobiet o połowę mniej, bo tylko 23 proc.). Utarło się, że silna muskulatura to najlepszy dowód męskości. Tak więc z obawy, by nie być posądzonym, że jest się zniewieściałym mięczakiem, wielu panów chwyta za hantle i co najmniej raz w tygodniu biegnie do siłowni. A jednak mimo to, na ulicy można się pomylić, biorąc długowłosą, młodą istotę w spodniach i z kolczykami w uszach za wysportowana dziewczynę.
Powód do zmartwień i frustracji
Większości mężczyzn powodów do zmartwień przysparza łysienie. Często, już młodym mężczyznom, około trzydziestki, a nawet i młodszym, czoło robi się wyższe i wyższe, aż połowa głowy (lub całość) zaczyna lśnić jak lustro. Włosy wypadają z męskich głów za sprawą hormonów. I chociaż nie są znane badania na ten temat, to tzw. gminna wieść niesie, że panowie bez bujnej czupryny, mają więcej temperamentu.
Mężczyźni są ... gruboskórni. Dosłownie. Naprawdę mają znacznie grubszą skórę niż kobiety. I pewnie dlatego zmarszczki na twarzach pań pojawiają się wcześniej niż na męskim obliczu. Choć o wiele silniejsi, mężczyźni są bardziej wrażliwi na ból, zwłaszcza długotrwały. Panicznie boją się zastrzyków, a wizyta u dentysty napawa ich lękiem.
Mniej odporni są na wiele chorób, przed którymi panie - aż do menopauzy - chronię żeńskie hormony. Np. mężczyźni są bardziej podatni na choroby wieńcowe.
Każda kobieta wie, jak trudno skłonić partnera do czułych wyznań, aby np. powiedział: "kocham cię". Doświadczyła też zapewne niejedna, co innego pociąga jej partnera w kinie. Ona płacze, gdy kochankowie się rozstają, a jego najbardziej interesuje marka samochodu. Ogólnie biorąc, on zajmuje się rzeczami, zaś ona zwraca się ku emocjom. Wynika to z innej budowy mózgu: on ma mniej połączeń nerwowych między obu półkulami, które są też bardziej wyspecjalizowane.
Nie dostrzega szczegółów
Oboje odmiennie postrzegają świat. On widzi mechanizmy, ona szczegóły. W dodatku ona ma tzw. intuicje, na którą składa się mnóstwo różnych mini informacji, on zaś myśli bardziej abstrakcyjnie, ma umysł analityczny.
Słuch nie jest jego najmocniejszą stroną, więc nic dziwnego, że jadąc samochodem, ustawia radio na cały regulator. Ale ma szybszy refleks, lepszą koordynację rąk, nóg i wzroku. Ostrzej widzi przy nagłej zmianie natężenia światła. Ma lepsze wyczucie perspektywy i wyobraźnię przestrzenną. Ala ma gorszą pamięć wzrokową; naprawdę nie pamięta, w jakiej byłaś ostatnio sukience i dlaczego przed każdymi imieninami wściekasz się, że nie masz co na siebie włożyć.
Rano ma wyższy poziom testosteronu
Mężczyzna jest wrażliwy na smaki, lubi potrawy bardzo pikantne i słodkie. Uwielbia współzawodnictwo i walkę. To dzięki męskiemu hormonowi - testosteronowi. Jest to też męski hormon seksu. Jego wydzielanie ma specyficzny rytm. Osiąga najwyższy poziom sześć razy dziennie. Jest wysoki rano, a wieczorem niższy o 25 procent. To ranek jest dla niego najlepszą porą na seks. Nie mają też racji poeci pisząc, że wiosna to czas miłości. W tym pięknym okresie męski organizm rejestruje najmniejszy poziom testosteronu. Co innego jesienią...

Janusz Świąder

opracował: gall
Ostatnio zmieniony javes przez 2, łącznie zmieniany 27 razy

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Re: Panowie lubią jesienią

Postautor: javes » 27 lis 2007, 15:49

Po mimo to, Dzięki Ci Boże że stworzyłeś mnie mężczyzną !
Dicko

czekarp
PostyCOLON 85
RejestracjaCOLON 16 lis 2009, 10:24

Re: Panowie lubią jesienią

Postautor: czekarp » 20 gru 2009, 16:14

Jestem męszczyzną tak myslę i jesli chodzi o te sprawy to wole latem w naturze hahahahah.

Jurek219
PostyCOLON 7
RejestracjaCOLON 25 mar 2010, 23:17

Re: Panowie lubią jesienią

Postautor: Jurek219 » 28 mar 2010, 23:51

Jest jakiś temat na tym forum o "tych sprawach" po wyłonieniu stomi? Chirurg mojej żonie powiedział, żeby mnie... pocieszała, bo pewnie z "tymi" sprawami to juz koniec. Macie jakieś złe doświadczenia? U mnie identycznie tak samo nie jest (wiadomo, worek), ale gdy kobieta jest wyrozumiała, to... tu też chyba jesteśmy pełnosprawni.

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Re: Panowie lubią jesienią

Postautor: javes » 29 mar 2010, 10:40

Przesyłam Ci informacje wzięte z artykułu: "Seks jako forma terapii" - NASZA TROSKA
Autor: mgr Bianca-Beata Kotoro, psycholog, terapeuta w dziedzinie seksuologii
*************
Seks po operacji wyłonienia stomii
Bezpośrednio po zabiegu chirurgicznym zaleca się abstynencję seksualną. Dobrze jednak, żeby nie trwała ona dłużej niż 6 miesięcy. Stomia, o czym pisaliśmy niejednokrotnie, sama w sobie nie jest chorobą. Jest to chirurgicznie wykonane połączenie światła jelita z powierzchnią brzucha. Ani w przypadku kobiet, ani mężczyzn (o ile tylko w czasie operacji nie zostały uszkodzone nerwy kontrolujące erekcję i wytrysk nasienia) - stomia nie wpływa na zdolności seksualne. Operacja zwykle nie narusza unerwienia łechtaczki, która jest narządem płciowym u kobiet. Jest to najbardziej wrażliwa i silnie unerwiona część sromu, u zbiegu warg sromowych mniejszych. Jej jedynym zadaniem jest dostarczanie kobiecie rozkoszy seksualnej. Czasami lubi być pieszczona odważnie, innym razem delikatnie.
Ból może ograniczać chęć kontaktów seksualnych. Uważa się, że wynika to z nieobecności odbytnicy (po jej usunięciu) amortyzującej pochwę podczas stosunku. Ból może także wynikać ze zwężania lub bliznowacenia pochwy po radykalnym usunięciu pęcherza. Ważne więc jest znalezienie takich pozycji, które będą najbardziej komfortowe i przyjemne dla obu stron.
Kiedy jedno z partnerów musi trwać w celibacie, drugie może być zniecierpliwione czekaniem. Czas abstynencji seksualnej wymuszonej chorobą partnera lub rekonwalescencją po pobycie w szpitalu to sprawdzian trwałości dla każdego związku.
Uszkodzenie autonomicznego systemu nerwowego może natomiast powodować obniżenie nawilżenia pochwy. Dobrze jest wtedy używać przy kontaktach seksualnych żeli nawilżających, które są do kupienia w każdej aptece bądź drogerii bez recepty.

Zalecane pozycje seksualne
Dla osób ze stomią zaleca się pozycje seksualne, które nie powodują ocierania o brzuch partnera z wyłonioną stomią. Są to m.in.:
> Przechył miednicy - mężczyzna siada na nogach (typ klęku), a partnerka leży na plecach i opiera się udami o uda partnera, który trzyma ją za biodra. U kobiety srom jest dociskany do spojenia łonowego mężczyzny. Powoduje to ocieranie o nie łechtaczki, cewki moczowej i warg sromowych.
> Na jeźdźca - partner leży na plecach, partnerka siada na nim i znajdując się na górze, porusza się do przodu i tyłu. Obie strony dodatkowo mogą stymulować ręką narządy płciowe własne lub partnera.
> Na pieska - partnerka klęczy, opierając dłonie o podłoże, a partner klęczy za nią, chwytając jej biodra dla zachowania równowagi. Pozycja ta nie obciąża żadnego z partnerów i jest wskazana dla osób z nadwagą, gdyż wymaga minimalnego wysiłku mięśni. Jest również dobra przy niewielkim penisie, ponieważ skraca kanał pochwowy, dzięki czemu penetracja sprawia wrażenie głębszej.
Uwaga: Przy tej pozycji ruchy frykcyjne powodują niekiedy wepchnięcie i uwięzienie powietrza w głębi pochwy. Po wycofaniu członka powietrze ucieka, a wilgotne ściany pochwy przywierają znów do siebie i rozlegają się odgłosy przypominające oddanie gazów. Wiele osób odczuwa wtedy zawstydzenie. Należy pamiętać, że nie są to prawdziwe gazy!
*************

A tak na marginesie - ja w tych sprawach nie mam problemu, a jestem stomikiem od 12 lat. Co prawda po operacji miałem 4 miesięczną "abstynęcję", ale potem to już z górki!
Pozdrawiam

marta1313
PostyCOLON 1
RejestracjaCOLON 02 cze 2011, 8:58
LokalizacjaCOLON Bronowice
CONTACTCOLON

Re: Panowie lubią jesienią

Postautor: marta1313 » 02 cze 2011, 9:14

He, he, a ja się cieszę, że mój mąż to lubi przez cały rok. I oby tak zostało jak najdłużej. ;-)

bella1972
PostyCOLON 1
RejestracjaCOLON 08 lip 2016, 16:27

Re: Panowie lubią jesienią

Postautor: bella1972 » 08 lip 2016, 17:07

Cześć.
Nie mam stomii. Związałam się z mężczyzną po stomii. Ja nie mam oporów żeby uprawiać seks, natomiast mój Partner jest pełen obaw. Nie bardzo wiem jak mu pomóc.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 1 i 0 gości