Pas brzuszny stomijny

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
marekn
PostyCOLON 6
RejestracjaCOLON 12 lip 2011, 14:17

Pas brzuszny stomijny

Postautor: marekn » 19 lut 2012, 7:57

Witam.
Mam pytanie do osób które noszą pas stomijny.Który jest lepszy i wygoniejszy 24cm czy 16 cm.Ja od 9 miesięcy noszę pas stomijny szerokości 24 cm.Po całym dniu niestety odczuwam lekki ból kręgosłupa (prawdopodobnie od noszenia pasa).Podczas jazdy samochodem też daje znać o sobie po jakimś czasie.Czy ktoś z Was nosił jeden i drugi i może podzielić się swoją opinią na temat tych pasów.Będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam serdecznie.

czekarp
PostyCOLON 85
RejestracjaCOLON 16 lis 2009, 10:24

Re: Pas brzuszny stomijny

Postautor: czekarp » 20 lut 2012, 8:29

Witaj, wydaje mi się ze nosisz pas przeciwprzepuklinowi bo pasek do płytek jest waski, a noszenie aa od przepukliny natezy ograniczać bo osłabia miesnie, nie nalezygo nosić go cały czas.

marekn
PostyCOLON 6
RejestracjaCOLON 12 lip 2011, 14:17

Re: Pas brzuszny stomijny

Postautor: marekn » 20 lut 2012, 11:42

czekarp piszeColonWitaj, wydaje mi się ze nosisz pas przeciwprzepuklinowi bo pasek do płytek jest waski, a noszenie aa od przepukliny natezy ograniczać bo osłabia miesnie, nie nalezygo nosić go
cały czas.


Tak żle napisałem.Noszę pas przepuklinowy.Ale i te są dwa rodzaje dlatego pytam,który wybrać.A co do noszenia.To bez tego ani rusz chodzić.Posiedzieć tak ale nie chodzić i cokolwiek robić.

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: Pas brzuszny stomijny

Postautor: kukuleczka7 » 20 lut 2012, 14:50

witaj,
Ból na pewno nie jest spowodowany noszeniem pasa.Ten moze tylko stwarzać dyskomfort i uczucie obciskania, ale nie bółu. Ma atest.
Tobie bardziej chyba chodzi o gorset ortopedyczny- sznurówkę czy jakos tak. Sam pas stomijny jest miękki i nie uciska kręgosłupa, ani nie przenosi ciezaru worka na plecy. To osłabione mięśnie powodują zsuwanie się kręgów na siebie i ucisk nerwów, dlatego czujesz ból.
Musisz przez odpowiednie ćwiczenia mieśni przykregosłupowych wzmocnić tę czesć ciała. A zamiast pasa podtrzymujacego brzuszek radzę ćwiczenia mieśnia podłóżnego/prostego brzucha. Znajdziesz na you tube.Byc moze masz źle dobrany rozmiar pasa? Przy przepuklinie okołostomijnej( jesli nosisz pas) ważna jest tez odpowiednia dieta.
Bóle pleców też moga być bólami kostnymi nie majacymi zwiazku ze stomia a raczej jej powodem, jesli nastąpiłą po chorobie nowotworowej.Tak czy siak pogadaj z lekarzem. Samo nie przejdzie - szukaj winnego w sobie. Popraw sie dla siebie samego.

marekn
PostyCOLON 6
RejestracjaCOLON 12 lip 2011, 14:17

Re: Pas brzuszny stomijny

Postautor: marekn » 20 lut 2012, 18:57

Dzięki serdeczne za porady.Zawsze korzystam z dobrych rad.A tak dla wyjaśnienia to noszę pas stomijny brzuszny Pani Teresy.Jest on naprawde mięki.Pas który noszę 24cm wywija się co przeszkadza.Dlatego pytałem czy jest ktoś z przepukliną stomijną i korzysta z takiego pasa tylko węższego.Być może jest wygodniejszy.Zamierzam sobie taki kupić.W przypadku negatywnej opini osób które korzystały z takiego pasa to zrezygnuje.Po zakupie tego pasa i wypróbowaniu podziele się spostrzeżeniami.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 20 i 0 gości