Czy to jest normalne??????

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
iploneczka
PostyCOLON 2
RejestracjaCOLON 25 lut 2012, 15:52

Czy to jest normalne??????

Postautor: iploneczka » 25 lut 2012, 16:14

WITAM WSZYSTKICH. MAM BARDZO DUŻY PROBLEM I NIE WIEM JAK SOBIE Z TYM WSZYSTKIM PORADZIĆ. MOJA MAMA MA RAKA SZYJKI MACICY W PO RADIOTERAPII ZROBIŁA JEJ SIĘ PRZETOKA. 8 LUTEGO TEGO ROKU ZOSTAŁA JEJ ZROBIONA OPERACJA MA W TEJ CHWILI STOMIE NA STAŁE. WIDZĘ PO NIEJ ŻE NIE DAJE SOBIE Z TYM RADĘ NIE CHCE NAM JEŚĆ A CO NAJGORSZE NIE WIEM CZY TO TAK JEST OD 4 DNI CO GODZINĘ LATA DO UBIKACJI I MÓWI ŻE JEJ SIĘ CHCE KUPĘ. I ŻE LECI JEJ Z ODBYTU KUPA, I ŻE JUŻ JĄ PIECZE CAŁY ODBYT. JEŻELI MOŻECIE TO ODPOWIEDZCIE MI COŚ JAK JEJ MOGĘ POMÓC czekam !!!!

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Re: CZY TO JEST NORMALNE??????

Postautor: javes » 25 lut 2012, 17:59

Jeżeli został przy zwieraczu kilkucentymetrowy kikut jelita grubego, to niestety co pewien czas będzie wydostawała się z odbytu "wydzielina". Nie jest to kał, ale parcie jest bardzo silne i oddawanie "wydzieliny" może być bardzo bolesne. Jeśli nie dajecie sobie z tym rady, proszę zgłosić się z mamą do lekarza, na pewno pomoże.
Pozdrawiam

iploneczka
PostyCOLON 2
RejestracjaCOLON 25 lut 2012, 15:52

Re: CZY TO JEST NORMALNE??????

Postautor: iploneczka » 25 lut 2012, 18:03

A CZY RODZINNY LEKARZ COŚ POMOŻE CZY DO JAKIEGOŚ INNEGO LEKARZA ? I DZIĘKUJE ZA PORADĘ

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Re: CZY TO JEST NORMALNE??????

Postautor: javes » 25 lut 2012, 18:07

Rodzinny lekarz wie , że mama jest stomikiem, ma przecież kartotekę. Powinien pomóc.
U mnie bóle mijały po kilku minutach, po wyjściu z WC.

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: CZY TO JEST NORMALNE??????

Postautor: kukuleczka7 » 25 lut 2012, 18:40

Iplonka,
Pierwsze to spróbój przekonać mamę ,że chcąć jej pomóc musisz zobaczyć odchody. Być może nie ma ich wcale, a jest tylko silne uczucie parcia. Moze byc tylko zabarwiona wydzielina jak piszą inni, a kał może także pochodzić z przetoki do dróg rodnych. Najprosciej to wybrać się z mama do ginekologa. Bo bez zapisów i skierowań , no i ma możliwość ocenić stan odbytu i pochwy za jednym podejsciem. Nie każdy :x lekarz pierwszego kontaktu ma wystarczajaca wiedzę o powikłaniach po radioterapii. Czasem wyciek wymaga pobrania wymazu. Ginekolog to załatwi, jak bedzie trzeba. Potrzebna moze też byc konsultacja chirurgiczna, wiec wybierz poradnię przy szpitalu.
Na krótka mete miejscowo okłady z rumianku lub nagietka ukoja pieczenie skóry po radioterapii, ale śluzówka jest juz bardziej wrażliwa. Zabierz mamę do lekarza jak najszybciej.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 13 i 0 gości