ODPARZENIA problem z odklejaniem płytek

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
problem
PostyCOLON 2
RejestracjaCOLON 04 mar 2012, 21:55

ODPARZENIA problem z odklejaniem płytek

Postautor: problem » 04 mar 2012, 22:13

Witam, mam powazny problem i jestem ciekaw jak Wy sobie z tym radzicie.
Moj ojciec jest stomikiem, jest "starszym Panem", więc zajmuję się wszystkim, co związane z wymianą worka, pielęgnacją itp.. od kilku tygodni nie mozemy sobie poradzic z odparzeniami wokol stomii. zgodnie z zaleceniami pielegniarki na zmiane juz uzywam masci Alpika oraz Sudocrem'u. Nakładam grubą warstwę i zostawiam ojca tak na godzinę, po czym usuwam krem (na koniec przecieram chusteczka dla niemowląt), gdy skóra jest sucha przyklejam płytkę.
Na poczatku, zanim pojawil sie problem odparzen - plytka trzymala sie kilka dni. obecnie wytrzymuje ledwo dobe, wiec muszę ją wciaz wymieniac na nową... macie swiadomosc jaki to ma wplyw finansowy..
chodzi o sam fakt. nie mozemy pozbyc sie odparzen, moze ja cos zle robie ? moze powinienem po usunieciu kremu uzyc jakiegos innego specjalistycznego srodka zanim przykleje plytke, aby trzymala sie tak, jak kiedys ? odparzenia sa pod "uszczelkami", wiec problem nie ustepuje w zaden sposob.
Prosze, doradzcie. byc moze ktos z Was mial podobny problem lub go ma ?

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Re: ODPARZENIA problem z odklejaniem płytek

Postautor: javes » 05 mar 2012, 16:33

Proponuję wypróbować worki jednorazowe.

Marek
PostyCOLON 24
RejestracjaCOLON 26 paź 2009, 17:55

Re: ODPARZENIA problem z odklejaniem płytek

Postautor: Marek » 05 mar 2012, 17:07

witam
proponuję płytkę leczniczą COLOPLASTU nr katalogowy 3210
zadzwoń na infolinię 800269579 i wyjaśnij o co Ci chodzi, przyślą za dwa dni dwie bezpłane płytki na próbę- warto mieć w domu takie płytki w razie czego. W załączeniu przyślą jak tą płytkę stosować. POLECAM.

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: ODPARZENIA problem z odklejaniem płytek

Postautor: sierotka » 05 mar 2012, 18:59

Do problem :) Witaj ,mąż jest kolostomikiem,piszę w jego imieniu ,On radzi ja klikam w klawiaturkę.
Mąż postepuje tak : powierzchnie ciała ,wokół stomii myje woda i zwykłym szarym mydełkiem tzw białym jeleniem /dostepnym w sklepach kosm/ odczekuje pare chwil ,skóra wysycha ,nastepnie przemywa skóre wokól chusteczkami z coloplastu o nazwie:CONFEL,na tych chusteczkach jest w jęz.polskim instrukcja.Chusteczki te super usuwaja tłuszcze itp rzeczy ze skóry ,czyniąc ją łatwo "przylepną"
Trzeba pamietac ,że skora wokół stomii nie może mieć pozostałosci po ,żelach szamponach itp ,ponieważ tworzy sie 'śliska warstwa " uniemożliwiajaca przyleganie woreczków , te kosmetyki potrafia powodowac uczulenie skóry.
Skóra musi być czysta i "sucha".
Potem przykleja woreczek,nie ma to znaczenia czy jest jednorazowy czy odpuszczany ,chodzi o NAWIERZCHNIE SKÓRY.
Dobrze radza Ci wszyscy ,odsyłajac Ciebie do producentów by wypróbować wszystko co przeslą ,a potem stosować to co dla danej osoby jest najlepsze.
Mam pytanko ,ile tata ma lat>? Pytam dlatego,zę nie nalezy wyreczac te osobę w tych czynnosciach ,ponieważ nie nauczy sie sama i bedzie to problem.
Ja od 1 dnia nie wyreczałam męża w tych czynnosciach ,to taka sama czynność jak golenie,itp.
Zakładam ,że Twoj tata potrzebuje pomocy ,pomagaj mu ,ale zachecaj by krok po kroczku zaczynał robic to sam.
Pewnie bedzie to od Was dwóch wymagało czasu i ,cierpliwosci ,ale wspólnie razem dacie radę.
Wycinajcie otworki w woreczkach ,przy kawce ,w miłej atmosferze ,zartujcie ,to może brzmi banalnie ,ale kiedy ktos jest chory i zawałił sie mu swiat ,ostatnia rzecza jest wytwarzanie atmosfery smutku i przygnebienia.
I pamietaj tak jak w kosmetykach kobiecych swiat naprodukował ,mega cudownych wynalazków tak i w tym przypadku ,ktos podpowiedział nam na ty forum MYDŁO SZARE I WODA PLUS GAZIKI.
Zyczę ci "problem" /zmień nick/ :lol: ,to nie jest problem,to taka mała walka ,drobna uciążliwość i test na miłość drugiej osoby KTÓRY TY ZDAJESZ CUDOWNIE PO PROSTU. :)
Pozdrawiam Ciebie i twojego tate ,goraco :) dacie radę i pozdrawiam wszystkich dzielnych ludzi tutaj zagladajacych :)

problem
PostyCOLON 2
RejestracjaCOLON 04 mar 2012, 21:55

Re: ODPARZENIA problem z odklejaniem płytek

Postautor: problem » 05 mar 2012, 19:40

Dziekuje Ci bardzo sierotko :)
ojciec ma 83 lata, ma demencje i nowotwory - nie ma mozliwosci, by samodzielnie robil takie rzeczy ;) od tego jestem ja i moj brat.
ktos, kto wspomnial o workach jednorazowych, chyba nie zrozumial calosci watku zalozonego przeze mnie - nie chodzi o worki, ale o to, ze plytka trzyma sie jeden dzien a nie np 5. a plytki do jednorazowych nie naleza...
wciaz nie mozemy sobie poradzic z tymi odparzeniami, ale widze, ze Wy na szczescie tego problemu nie macie. Kupie chusteczki o ktorych napisalas i bialego jelenia, moze to jakos pomoze rowniez w wysuszaniu tych odparzen, bo nie ukrywam, ze ryzyko "awarii" (czyli wracam do domu, a tu worek odpadl, mieszkanie w wiadomym stanie i ojciec siedzi bez niego) jest problemem.
Dziekuje Ci za mile slowa :)

lili
PostyCOLON 14
RejestracjaCOLON 27 lut 2012, 11:54

Re: ODPARZENIA problem z odklejaniem płytek

Postautor: lili » 05 mar 2012, 20:02

Ja także mam problem i nie wiem co robie zle. Odklejam delikatnie płytkę, myję mydełkiem poleconym przez panią w sklepie medycznym (mydło naturalne z nanosrebrem). Może przyczyna jest to mydełko? Następnie czekam aż skóra wyschnie i smaruję kremem coloplastu na odparzenia. Znowu czekam, usuwam nadmiar kremu i przyklejam płytkę. Worek trzyma (ledwo) jeden dzień. Marzę by mieć juz ten problem z glowy, bo chce normalnie zyć. cos robie zle ale co?

Marek
PostyCOLON 24
RejestracjaCOLON 26 paź 2009, 17:55

Re: ODPARZENIA problem z odklejaniem płytek

Postautor: Marek » 05 mar 2012, 20:15

witajcie
a czy stosujecie gaziki tzw: druga skóra i pastę uszczelniającą.
wiem że pasta jest droga ale jest wydawana w ramach limitu na sprzęt- warto ją stosować.

przemo
PostyCOLON 6
RejestracjaCOLON 11 maja 2010, 18:22

Re: ODPARZENIA problem z odklejaniem płytek

Postautor: przemo » 07 mar 2012, 8:25

Witam

Na wstępie mam pytanie czy kożystając z systemu dwuczściowego stosujecie także pasek (bo ja do systemu dwuczęściowego stosuje pasek i dzięki temu płytki trzymają mi się 5 do 7 dni nawet przy bardzo dużej aktywności fizycznej, oraz pozwala się dłużej trzymać leżąc na wznak bo pasek dociska płytkę do skóry).
Oprócz tego polecam paski z pasty uszczelniającej z firmy Coloplast są ekstra oraz w ordróżnieniu od past uszczelniających w tubkach nie zawierają alkocholu.
Pozdrawiam
Alles Kann Besser Werden, Don't Give Up

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: ODPARZENIA problem z odklejaniem płytek

Postautor: sierotka » 07 mar 2012, 12:02

Witaj problem :) zaraz tutaj napisze też min kukułeczka :D ja chylę czoło przed wszystkimi :) ale ja mogę tylko napisać z obserwacji mojego męża ,to jest bardzo szczupły "facet" nie ma odparzeń ,słuchaj więc tych ,którzy mają je i jak sobie z tym radzą ,ja myślę tak pilnie skontaktujcie się z pielęgniarką stomijną najlepiej jak by przjechała i zapoznała sie z tym problemem i poradziła.
Natomiast z doświadczeń osobistch wiem,że porady medyczne te ksiązkowe a porady osób zmagających sie z danym problemem to 2 różne światy.
Zaufaj internautom na tym forum ,wypraktykujcie 1 podany sposób nie pomoże?2 itd aż będzie ok.
Ale warto dzwonic na ino linie coloplastu itp dobrze też radzą ,cierpliwie słuchają ,nie płacisz za te rozmowy ,dzwońcie.
Ja mam trudny okres ,inny niż choroba męża ,ale to wszystko może też jest do przEjscia może........................ mam taką nadzieję ,tez potrzebuję wsparcia innych .......................................ale to nie ważne .
Nie rezygnujcie ,pytajcie walczcie i tak zasługujecie ,na wyrazy NAJWIĘKSZEGO UZNANIA W SWIECIE BEZWZGLĘDNYM,w swiecie ,gdzie nie szanuje się męża ,dzieci ,rodziców ,gdzie wspólczucie nic nie znaczy.
WIELKI SZACUNEK -PO PROSTU

lili
PostyCOLON 14
RejestracjaCOLON 27 lut 2012, 11:54

Re: ODPARZENIA problem z odklejaniem płytek

Postautor: lili » 07 mar 2012, 16:16

Witajcie!!! Sierotko Ty mnie bardzo wzruszasz. Jesteś wspaniałą osobą. Chciałabym mieć takiego człowieka jak Ty gdzieś blisko. porozmawiać i poczuć się lepiej. Dzisiaj wstałam 3.30 i w droge na tomografię. 3 godziny jazdy samochodem. Rano zmieniłam pięknie worek itd. Po 30 minutach jazdy awaria sprzętu! Byłam w szoku. Ciemno i co dalej. Zatrzymaliśmy sie z mężem na stacji benzynowej i przy latarce zmiana worka. Ledwo weszłam do szpitala i znowu to samo. Ryczałam z bezsilności. Może znajdzie się ktoś , kto jeszcze coś doradzi. Napisze może co mam , co z tego wybrać i w jakiej kolejności uzyć. Mydło z nanosrebrem, zmywacz do pielęgnacji skóry coloplast Comfeel( chusteczki), zasypka, octenisept, krem przeciwodparzeniowy coloplast, pasta uszczelniająca dansac, paski uszczelniające coloplast, pasta uszczelniająca convatec, pasta gojąca ConvaTec oraz Skin barier spray Coloplast. Jak widać każdy cos poleca a ja juz nie wiem czego i jak mam używać. Może ktoś z Was się w tym połapie. Pozdrawiam serdecznie!!!


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 18 i 0 gości