WARTO PISAĆ -WARTO """ŻYĆ"""

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: WARTO PISAĆ -WARTO """ŻYĆ"""

Postautor: kukuleczka7 » 10 lip 2012, 18:17

Witam wszystkich aktywnych,
Yotter :D świetnie udało Ci się zestawić wytłuszczoną czcionką ludzi oddanych stomikom. Czy to stomik, czy rodzina lub znajomi mogą zawsze liczyc na rady wolontariuszy internetowych. Wśród wymienionych przez Ciebie jest i stomik-praktyk, współmałżonek bez stomi z wielkim sercem a także niespokrewniony ze stomikiem opiekun. Każdy z nich inaczej odczuwa stomię, ale wszyscy starają się ujażmić ją tak, by nie przysparzała problemów. Z ich doświadczenia może skorzystać każdy, pod warunkiem uwzględnienia ,że każdy ze stomików inaczej moze zareagować na zmianę. To co pomoże kolostomikowi może zaszkodzić ileostomikowi, a już bez znaczenia jest żywienie przy urostomii.
Forum nie powinno być miejscem do zatargów i zaczepek, ani wylewania prywatnych żalów do innych znanych skąd inąd stomików. Każdy ma prawo żyć jak chce do końca. "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...."
Na co dzień ciężko w tłumie rozróżnić , kto jest stomikiem i potrzebuje pomocy. Tu można pozostawić doświadczenie dla następnych( i o zgrozo coraz młodszych ) stomików.

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: WARTO PISAĆ -WARTO """ŻYĆ"""

Postautor: sierotka » 10 lip 2012, 21:07

Witaj kukuleczko :) to jest zgroza .."coraz młodsi stomicy..." Polacy nie badaja się mając lat 45 i wiecej i nie badają się mając 20 i to jest ZGROZA :!: :!: :!: :!: Guzy w jelicie grubym to lekcewazenia objawów juz nawet po 20 roku zycia.KAZDY JEST KOWALEM WŁASNEGO LOSU :oops:
Pozdrawiam ciepło :)

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: WARTO PISAĆ -WARTO """ŻYĆ"""

Postautor: sierotka » 24 sie 2012, 18:23

Idzie czerwony kapturek przez las i spotyka wilka
-Wilk pyta ;
-Gdzie idziesz?
-Do babci
-A jaki jest adres babci?
Jak to jaki :www.babcia.pl

:)

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: WARTO PISAĆ -WARTO """ŻYĆ"""

Postautor: sierotka » 29 wrz 2012, 20:12

Właśnie wróciłam ,ze wspólnego wyjazdu z ludzmi z innego forum .Byłismy w górach było cudownie ,miło taktownie .
Każdy żałował ,że trzeba wyjechać .
Z tego forum byłoby to niemożliwe,po prostu.

valencja
PostyCOLON 36
RejestracjaCOLON 12 lut 2010, 10:04

Re: WARTO PISAĆ -WARTO """ŻYĆ"""

Postautor: valencja » 07 paź 2012, 8:08

Sierotka dolaczylabym z checia do was ale troche za daleko mieszkam.U mnie jest forum dla stomikow ale tylko mlodzi sie udzielaja
ta starsza gwardia z ciezka choroba za plecami nie szuka towarzystwa jedynie ich bliscy czerpia informacje dotyczace pielegnacji stomi.
Wczoraj bylam na calodniowym spotkaniu zorganizowanym z okazji dnia stomika i bylo nas o dziwo okolo 100-osob w srednim wieku.
Przedstawicieli wszystkich firm pokazywali nowe produkty a jest tego sporo,glowny problem stomika to jak uszczelnic plytke.
Hollister 7805 cienkie elastyczne kolko zaklada sie najpierw i na to worek to rekomendacje wielu osob,oczywiscie indywidualne to jest dla kazdego. Atmosfera byla swietna i widac jak bardzo jest taki kontakt potrzebny.

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: WARTO PISAĆ -WARTO """ŻYĆ"""

Postautor: sierotka » 07 paź 2012, 13:29

Witaj valencjo :) a gdzie robia takie spotknia na 100 osób?

valencja
PostyCOLON 36
RejestracjaCOLON 12 lut 2010, 10:04

Re: WARTO PISAĆ -WARTO """ŻYĆ"""

Postautor: valencja » 07 paź 2012, 16:14

Sierotka ja mieszkam w Szwecji i ze wzgledu na Miedzynarodowy dzien stomika zbiera sie tyle ludzi.Nasze stowarzyszenie nazywa sie ILCO i sa w kazdym miescie mniejsze podlegajace kluby tak jak w Polsce.Grupa dzieci i mlodziezy jest najwieksza no i my dorosli.
Przydzial workow i potrzebnych innych rzeczy do pielegnacji jest dowolny,ja dzwonie do mojej przychodni i zamawiam co chce,
raz w roku placi sie jedna sume i w to wchodzi wszelka medycyna.

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: WARTO PISAĆ -WARTO """ŻYĆ"""

Postautor: sierotka » 07 paź 2012, 19:43

Rozumiem,że to spotkanie było w Szwecji ,szkoda ,chciałam z mężem pojechac ,ale to jest chyba niemożliwe ,nie wiem.Pozdrawiam bardzo ciepło :) Wszystkiego naj Valencjo :)

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: WARTO PISAĆ -WARTO """ŻYĆ"""

Postautor: sierotka » 29 gru 2012, 8:11

Witam wszystkich zagladajacych tutaj :) :) Jestescie już wypoczęci po świętach napiszcie co u Was i Waszych bliskich słychać :?: :?: Pozdrawiam goraco :) :)

czekarp
PostyCOLON 85
RejestracjaCOLON 16 lis 2009, 10:24

Re: WARTO PISAĆ -WARTO """ŻYĆ"""

Postautor: czekarp » 12 sty 2013, 21:06

chciałbym wrócic do pierwszej wypowiedzi ;sierotki; odnośnie martwego forum , zgadzam sie ze forum za jakiś czas zanknie z powodu małej wymiany zdań odnośnie problemów stomików, myślę ze podobny los spotka organizację Polilko gdyż odeszła organizacja od swoich założeń statutowych i nie realizuje wsparcia stomików a skierowała swoje działanie w innym kierunku, nie wiem w jakim , może ktoś podzieli sie swoimi spostrzezeniami.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 27 i 0 gości