Pol roku po operacji

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
gabi
PostyCOLON 4
RejestracjaCOLON 08 lip 2012, 11:29

Pol roku po operacji

Postautor: gabi » 08 lip 2012, 11:45

Jestem pół roku po operacji i zaczynają się dla mnie schody których nie potrafię pokonać ani się także przełamać. Po operacji czułam się względnie dobrze . no może brak apetytu i pewne zalamanie tez bylo , ale dzieki mezowi , mojej corci i moim cudownym rodzicom i tesciom - dalam rade . Pokonalam bol , wstyd , strach przed mozliwym odrzuceniem przez znajomych . Tu do Was wchodzilam i czytalam wasze skromnie pisane posty . Troche malo tych wiadomosci tyu jest . Wiecej informacji znajdowalam w necie i na prywatnych blogach .
Od miesiaca zaczynam miec problemy z zaparciami , mimo iz stosuje doslownie wszystko - czyli diete taka jak w czasoopisnmie Nasza Troska , w miare sil i mozliwoscui sie gimnastykuje, duzo pije wody , jem owoce i warzywa, suszone sliwki i morele, a jogurty , kwasne mleko , kefir i maslanka obrzydly mi juz do tego stopnia ze nie moge na nie patrzec . Jezeli ktos z Was mial lub ma podobne klopoty - prosze podpiowiedzcie mi co robic , by nie dopuscic do zaparc ?
I jeszcze jedno - mimo iz stosuje pas - rosnie mi duza przepuklina z jednej i z drugiej strony . Czy ktos z Was operowal przepukline czy ktos z Was zdecydowal sioe na taka operacje ? - bo podobno jest ona bardzo niebezpieczna i nie chca operowac przepuklin tego typu .
Prosze o odpowiedz - prosze poradzccie w tym temacie .
Gabriela

elta
PostyCOLON 10
RejestracjaCOLON 28 paź 2011, 1:25

Re: Pol roku po operacji

Postautor: elta » 20 lip 2012, 18:17

Uważam, że moja dieta powinna Ci pomóc. Rano jemy płatki owsiane - górskie / ale nie błyskawiczne/ najlepsze firmy Kupiec z jabłkiem gotowane na wodzie. Gotuję w ten sposób: 3 łyżki stołowe płatków zalewam gotującą wodą i stoją pod przykryciem, aż rozpęcznieją /mozna zalać na noc, a rano gotować/. Potem dolewam jeszcze gorącej wody i gotuję , w to na tarce wiórkowej ścieram średnie jabłko i gotuję do miękośći. W razie potrzeby uzupełnić wodą, ma to być półpłynne. Codziennie należy to jeść jako pierwszy posiłek i gwarantuję, że nie będzie kłopotów z opróznianiem.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 27 i 0 gości