Potrzeba porady-zapadnięta stomia.

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
Klucha
PostyCOLON 1
RejestracjaCOLON 15 lip 2012, 11:31

Potrzeba porady-zapadnięta stomia.

Postautor: Klucha » 15 lip 2012, 11:39

Witam moja babcia jakies niecale 2 miesiace temu przeszla operacje stomi jelita cienkiego i sek w tym ze wszystko bylo ok az do czasu gdy stomia zaczela sie zapadac . Skora w okół stomia stala sie strasznie odparzona i worki nie chca sie trzymac , bylismy wczoraj w szpitalu ale chirurg kazal tylko wlozyc wacik w zapadnieta stomie i koniec za przeproszeniem g.... to dalo . Wiec zwracam sie z prosba do was o porady w szpitalu nas najwidoczniej ignoruja wraz z mama chcemy podjac decyzje do ponownego oddania babci do szpitala aby lekarze poprawili stomie choc mam nadzieje ze pomozecie nam znalezc inne rozwiazanie z gory dziekuje . Pozdrawiam

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: Potrzeba porady-zapadnięta stomia.

Postautor: kukuleczka7 » 15 lip 2012, 20:17

Witaj,
Konsultacja u chirurga niewiele pomogła, więc jeśli skóra jest odparzona ,to radzę pielegnować stomię w domu, a nie narażać babci na zakażenia szpitalne ( gronkowce, paciorkowce i inne paskudztwa).
Stomia była obrzmiała po operacji, więc była wystająca. Teraz opuchlizna zeszła, a babcia zapewne nie wróciła do dawnej wagi i jeśli więcej leży, to stomia mogła się schować w fałdzie brzusznym. Albo od razu była za mało wywinięta.
Taka ileostomia jest trudna w pielegnacji, a dokładne mycie mydłem Biały Jeleń i osuszanie skóry wokól stomii przyspieszy gojenie rany. Koniecznie kupcie pastę uszczelniająco-gojacą. Troszkę niemiłosiernie(6 sekund)szczypie spirytus, ale po 3 dniach skóra jest jak pupa niemowlaka. Jeśli tresć jest płynna, to po przyklejeniu płytki wklesłej( o odpowiednim rozmiarze) należy płatkiem kosmetycznym zwiniętym w lejek zatkać stomię i dopiero nałożyć worek. Wacik z pierwszą porcją kału wpadnie do worka, ale wcześniej niedopuści do podciekania . Przez 5 minut trzeba dociskać delikatnie przylepiec do skóry masując dłonią przez worek skóre wokół stomii. Wtedy worek pod wpływem ciepła się dokładnie wklei w skórę.
Na dziś tyle.
Napisz z czym jeszcze masz problem.
Postaram się pomóc.

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: Potrzeba porady-zapadnięta stomia.

Postautor: sierotka » 16 lip 2012, 15:38

CO by było gdyby na tym forum nie było kukuleczki :?: :?: i jej rad ,empatii,współczucia :?: :?: Wiedzielibyście Kochani Państwo co i jak? A gdyby nie było innych ,życzliwych ludzi jak JAVES ,ZETOR i inni ?Sorki ,że nie wymieniłam innych cudownych ludzi /pamięć starszej Pani zawodna ;) :) /Dlatego pytałam ,dlaczego to forum jest takie martwe ,czy to tak trudno napisać innemu człowiekowi ,że to mydło to biały jeleń ,że ten klej...,że ta płytka?....To nie jest trudno ,to jest tylko bycie Zyczliwym ,lub nie :(
Ale ja wierze ciagle w tych życzliwych ludzi,czyli nas po prostu :) :) :) :) :) :)

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: Potrzeba porady-zapadnięta stomia.

Postautor: sierotka » 16 lip 2012, 15:40

To dla wszystkich na tym forum
6rose.jpg_thumb.jpg
6rose.jpg_thumb.jpg (24.63 KiB) Przeglądany 7236 razy
,cudownych życzliwych ludzi :) :) :)


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 7 i 0 gości