PŁYNY W JAMIE BRZUSZNEJ-nowotwór odbytnicy

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

PŁYNY W JAMIE BRZUSZNEJ-nowotwór odbytnicy

Postautor: sierotka » 17 sie 2012, 11:14

Prosze o poradę ,9 miesiecy po operacji guza w odbycie/w zapisie : rak złośliwy ,rak odbytnicy/ zbierają się mężowi płyny w dole brzucha /rezonans/je pokazuje.Chirurg po operacji powiedział ,że po operacji niewielkie ilości to nic grożnego.teraz onkolog prowadzacy ,każe konsultowac ten problem z urologiem.Mam pytanie co to może oznaczac i jakie rozwiazanie byłoby najlepsze? O co chodzi z tymi płynami?/Zaznaczę że juz mamy wizyte w następnym tyg w klinice Nowotworowej w Gliwicach ,ale chciałabym wiedzieć jak by to było możliwe wcześniej.
Bardzo dziękuję :( :( :(

valencja
PostyCOLON 36
RejestracjaCOLON 12 lut 2010, 10:04

Re: PŁYNY W JAMIE BRZUSZNEJ-nowotwór odbytnicy

Postautor: valencja » 18 sie 2012, 18:30

Sierotka ja tez z rakiem odbytnicy tyle ze 2.5roku i powiem ci ze zawsze po Datomografi i rezonansie cos tam bylo widac
jak mialam DT-z kontrastem to na przemian rezonans magnetyczny ten co godzine sie lezy w tym tunelu.
Do tego na przemian USG i najwazniejsze markery CEA-czy rosna cokolwiek.
Jeszcze dodam ze pluca byly wlaczone w to wszystko i tez jakas wode tam widzieli a nastepnym razem nic.
Ja naleze do tych co ryja w tych wynikach i ile nerwow zjadlam bo myslalam ze cos nowego sie szykuje,wynki watroby to prywatnie sobie robilam juz nie powiem ile razy zeby sie nie martwic.
U twojego meza jest inaczej jak u mnie kobiety co ma jajniki i w ta strone mozliwe ze byly by jakies kontrole przy wodzie w jamie brzusznej.Czy mezowi rosnie brzuch i czy cos uciska,czy stomia funkcionuje bo i male zapalenie wystarczy ze zbierac sie moze troche wody,koloskopia byla by potrzebna i proby kalu.
Te zdiecia z resonansu niech opisze jeszcze raz jakis specjalista i oczywiscie biopsja tej wody byla by wskazana.
W naszej sytuacji po tej chorobie trzeba brac pod uwage wszystko i trafic w dobre rece lekarza.
Nie wiem jak u was czesto robia Datomografie czy rezonans,ja mam co 6-miesiecy pierwsze 2lata a potem co roku.
Szlam prywatnie z roznych obaw i nastepny strach to te naswietlania.
Trzymam kciuki za meza i nie nakrecajcie sie za wczasu bo narazie jescze nic nie jest stwierdzone.

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: PŁYNY W JAMIE BRZUSZNEJ-nowotwór odbytnicy

Postautor: sierotka » 18 sie 2012, 19:12

Witaj valencja ,bardzo Tobie dziękuję .Mąż nie ma żadnych ubocznych objawów stomia ok,brzuch też,poniewaz był na radioterapii w Klinice w Gliwicach przed operacją ,uznaliśmy za własciwe tam zgłosic się teraz z tymi płynami .Rezonans ma tak co 4 miesiace,teraz 3 kolejny.I w nim pokazały się te płyny.Hm już 24 sierpnia po wizycie ,okaże się co i jak ,ale nie ukrywam ,że uspokoiłas nas :) zaraz po wizycie napisze co i jak ,może się komus też coś przyda z naszych doswiadczeń.Pozdrawiam Ciebie i wszystkich tutaj ,bardzo serdecznie.Trzymajcie się ,nie dawajcie sie Kochani głowy do góry. :) :)

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: PŁYNY W JAMIE BRZUSZNEJ-nowotwór odbytnicy

Postautor: kukuleczka7 » 19 sie 2012, 12:48

Witaj sierotko,
Nie pocieszę cię mówiąc, że płyn w otrzewnej być musi, a nadmierne ilości oznaczają kłopoty zdrowotne.
Oznacza to ,że upośledzone są funkcje ciała, po naświetlaniach. To są skutki uboczne - choroba popromienna. Jeśli objętos ć brzucha sie nie powieksza i ilość płynu też ,to nie jest to jeszcze wodobrzusze. Wtedy trzeba by było ten płyn ściągać. Dobrze opisany TK, RM lub PET mierzy twardość takich zmian w jednostkach HU. Na tej podstawie lekarz może określić rodzaj zmian: woda, ropa czy krew.
Mam nadzieję, że w Gliwicach otrzymacie wyczerpujące wyjaśnienia i wskazówki co dalej. Można wyrokować na podstawie statystyki leczenia nowotworów jelita grubego mając wynik hist.-pat. z usuniętej zmiany. Wynik ten też określa dobór metody leczenia.
Nie pozostaje nic innego, jak cieszyc się każdym dniem, jakby sie tylko dla niego żyło. Nie trzeba martwic się na zapas, co ma być to będzie.
Pozdrawiam.

valencja
PostyCOLON 36
RejestracjaCOLON 12 lut 2010, 10:04

Re: PŁYNY W JAMIE BRZUSZNEJ-nowotwór odbytnicy

Postautor: valencja » 03 wrz 2012, 15:59

Sierotka co u was,jak z malzonkiem nic nie piszesz,nie poganiam ale pamietam ze 24 mieliscie byc u lekarza.

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: PŁYNY W JAMIE BRZUSZNEJ-nowotwór odbytnicy

Postautor: sierotka » 08 wrz 2012, 18:53

Witaj Valencjo :) bardzo dziekuje za pamięć :) :) tak był mąż w Gliwicach zlecili badania i z tymi badaniami ponownie do lekarza i w ten wtorek już jedzie z wynikami zobaczymy co sie będzie działo .Ja robię jak szalona przetwory ,by nie myśleć :oops: mam nadzieję ,że będzie dobrze ,tych płynów nie jest tak dużo i jak pisała kukułeczka pewnie bedzie to częstszy problem .Jestesmy jednak dobrej myśli .Pozdrawiam gorąco na pewno się odezwę.Martwi mnie tez to ,że nikt tutaj nic nie pisze hm wejdżcie na forum policzmy sie z rakiem i poczytajcie jak ludzie do siebie piszą nawet kawki forumowe piją razem ,natomiast tam odsyłam ich tutaj po porady.A ja jestem tylko żoną faceta ,który sie zmaga z ciężką chorobą więc pytam na tym MARTWYM FORUM ,gdzie sa bliscy Wasi by mozna było pogadusiać ,ponażekać pocieszyć się ? Przecież to 99% powodzenia ,ja wciąż mam nadzieję ,że to foprum ożyje :) :)
Pozdrawiam wszystkich goraco :) :) :) :) :) :)

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: PŁYNY W JAMIE BRZUSZNEJ-nowotwór odbytnicy

Postautor: sierotka » 12 lis 2012, 17:44

Witajcie może ktoś mi teraz coś podpowie.W TK zapis(...)W przestrzeni przedkrzyzowej i w loży pooperacyjnej widoczny jest nierugularnego kształtu zbiornik płynowy .Wydaje sie być nieco większy niż w badaniu MR 914.06.201" Po opercji jest już rok.Dziś nurolog powiedział ,że nie wie dlaczego ten płyn sie zbiera,bo powinien po opercji już sie wchłonąć.Czy ktoś miał podobną sytuację ?
P.s to była operacja guza w odbycie i jest wyłoniona stomia.
Bardzo dziekuję za opinie.

valencja
PostyCOLON 36
RejestracjaCOLON 12 lut 2010, 10:04

Re: PŁYNY W JAMIE BRZUSZNEJ-nowotwór odbytnicy

Postautor: valencja » 12 lis 2012, 19:05

Sierotka mysle ze to chyba malo tego plynu jezeli lekarz nie rekomenduje nic wiecej narazie.Czy jest mozliwosc pobrania tego plynu
do analizy?

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: PŁYNY W JAMIE BRZUSZNEJ-nowotwór odbytnicy

Postautor: kukuleczka7 » 12 lis 2012, 19:58

Witaj sierotko.
Nie bardzo wiem co ci poradzić. Czy nurolog to neurolog czy miało być urolog? Jeśli urolog zajmuje się już mężem, to chyba zachiodzą jakieś zmiany w miednicy małej. Neurolog to raczej diagnozowałby postęp choroby. U mnie od 5 lat w zatoce Douglasa i międzypętlowo zbiera się płyn w kilku zbiornikach, raz większych raz mniejszych. Okresowo powiększa mi się obwód brzucha i wtedy płynu jest więcej. Ja przeszłam rth- i chm- terapię, więc jelito jest w zrostach i przepuszcza wodę , bo jedyna nerka nie "wyrabia się".
Raczej nie pobiera siepłynu z otrzewnej , bo nie ma dostępu i nakłucie jelita grozi zakażeniem.
Ja bym zmniejszyła porcje błonnika i nie wymiatała nim tak szybko zawartości jelit. Niech w jelicie grubym ta woda się wchłania do nerek. Poobserwowałabym raczej ph moczu i ciężar oraz zrobiła posiew.
Z tym się żyje.
Pozdrawiam.

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: PŁYNY W JAMIE BRZUSZNEJ-nowotwór odbytnicy

Postautor: sierotka » 12 lis 2012, 20:55

Witam Was Kochane kobietki,wiedziałam ,że mogę na Was liczyć.Tak to był urolog.Valencjo hm urolog na sugestie męża by tych płynów sie pozbyć powiedział ,że powinny sie jednak wchłonąć ,następna wizyta w lutym .Natomiast w TK jest info o nerkach:"...torbiele nerki lewej o wym 4,4x3cm/ze zwapnieniem/oraz 4,9x3,5 cm.Zyła nerkowa lewa przebiega pomiedzy aortą brzuszną a kręgosłupem.Nie wypowiedział sie o torbielach. Chce zobaczyć w lutym .Może to ma jakiś zwiazek z niewchłanianiem się płynów? A mocz mąż jutro zbada biegusiem Kukułeczko .Natomiast hm czy Valencjo jest możliwośc zbadania płynów?nie wiemy.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 9 i 0 gości