czy warto

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
maniek
PostyCOLON 3
RejestracjaCOLON 22 lip 2012, 15:27

czy warto

Postautor: maniek » 24 wrz 2012, 6:57

witam,nie wiem co zrobić może ktoś mi doradzi.piszę ponieważ nie daje mi to spokoju kilka dni temu dowiedziałem się że to z błędu lekarza zostalem stomikiem.mianowicie przeciął mi podczas zabiegu jelito grube na odcinku okrężnicy przez co doszło do rozprzestrzenia się bakterii kałowych wewnątrz organizmu i ostatecznie do powstania nowych ropni.przez tego lekarza spędziłem w szpitalu ponad 2 miesiące 3 razy było zagrożenie życia .ból,strach i kalectwo.może ktoś z państwa mi doradzi czy warto się z tym przypadkiem udać dalej?

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: czy warto

Postautor: sierotka » 27 wrz 2012, 21:49

Witaj Maniek ,piszesz...""ból strach i kalectwo ..pewnie ,że warto !! Walcz człowieku o odszkodowanie ,kompletuj dokumenty ,porusz niebo i piekło.
Nie wiem jak to trzeba po kolei działać ,ale napisz do kukuleczki ,Ona wszystko wie .NIE ODPUSC gosciu ,tego nikt by nie odpuscił .
Pozdrawiam :)
sierotka

wędkarz
PostyCOLON 36
RejestracjaCOLON 22 paź 2009, 12:17

Re: czy warto

Postautor: wędkarz » 28 wrz 2012, 9:55

W lipcu 2000 r. chirurg usunął mi niemal całe jelito grube / zostało 20 cm/ i stomii nie wyłonił , zrobił zespolenie tak że po pół roku dostałem skręt kiszek , następny chirurg w innym szpitalu z tego powodu usunął mi kawałek jelita cienkiego, przy okazji naruszył zespolenie na jelicie grubym.Po dwóch dniach wylądowałem na stole operacyjnym z kałowym zapaleniem otrzewnej w bardzo ciężkim stanie , na szczęście żyję ale od tego momentu ze stomią .Kiedy próbowałem na temat tego zapalenia otrzewnej rozmawiać z innymi lekarzami czy to nie była wina chirurga który operował mi skręt kiszek otrzymywałem same wymijające odpowiedzi.Przez jedenaście lat miałem bóle w kikucie odbytnicy bo zalegała tam jak się póżniej okazało /po latach "wyszła sama"/nić chirurgiczna kiedy zapytałem lekarza dlaczego mi jej nigdy przy badaniach endoskopem nie wyjęto otrzymałem odpowiedz że tego się nie praktykuje.
Reasumując jak nie masz twardych argumentów na piśmie nic nie zdziałasz , niestety lekarze to zamknięte środowisko , zresztą nie jedyne i jeden na drugiego nic złego nie powie .

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: czy warto

Postautor: sierotka » 28 wrz 2012, 10:19

Witaj wędkarz :) przecież w wypisie ze szpitala na pewno napisano Tobie co robiono ,kiedy ,jakie były powikłania ,to to są min dokumenty ,które stanowią zaczątek dokumentacji ,do rozpoczęcia drogi sadowej.
Ja bym nie odpuściła ,nawet jeśli miałoby to trwac lata .
A stowarzyszenie w którym jestescie skupieni powinno w tym pomóc ,trzeba zacząc sprawę ,to zawsze jest najtrudniejsze ,ale gro spraw takich i innych wygrywają pacjenci.
Pozdrawiam

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: czy warto

Postautor: sierotka » 28 wrz 2012, 10:31

Podaję potrzebne info:
Adres:
Stowarzyszenie PRIMUM NON Nocere
http://www.sppnn.org.pl

Adres do korespondencji:
01-813 Warszawa Marymoncka 105 .p.8

pnn@poczta.neostrada.pl
Przewodniczący Stowarzyszenia :dr Adam Sandauer
Walczyć o swoją godność ,nie jest wstydem,niszczyć czyjąś godność jest nieludzkie.

maniek
PostyCOLON 3
RejestracjaCOLON 22 lip 2012, 15:27

Re: czy warto

Postautor: maniek » 28 wrz 2012, 12:18

byłem wczoraj u prawnika ,powolutku zaczynamy to rozkręcać.za tydzień będę wiedział więcej.

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: czy warto

Postautor: sierotka » 28 wrz 2012, 12:53

Tylko w takim kraju jak Polska ,lekarze nie ponosza odpowiedzialności a tramwajarz jak zasnie ze zmeczenia i doprowadzi do czyjegoś kalectwa lub smierci, idzie natychmiast do aresztu ,inne przykłady mozna by mnożyć .Maniek zyczę Tobie wytrwałości :) i silnej nieugietej postawy :)

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: czy warto

Postautor: kukuleczka7 » 28 wrz 2012, 22:02

Pewnie,że warto. :twisted:
Sierotko, ty powinnaś być wyrocznią. :lol: Skąd wiedziałaś ,że się odezwę? :lol:
Wczoraj wróciłam z "zaswiatów" :x i juz pisałam do mańka na PW. Opisanie "piekła i nieba" , którego uczestnikiem w ostatnich dniach byłam w szpitalu zajęłoby całe forum. Postanowiłam walczyć, bo już nie mam nic do stracenia, a inni dopiero się rodzą. Czas, by pacjenci sami odsiali ziarno od plew i stosując prawo zgłaszali swoje sprawy do prokuratury. :cry: Jak złapie oddech po 10-tym, to więcej napiszę mańkowi.
Maniek pamiętaj,że będąc członkiem stowarzyszenia stomijnego masz już z sobą oskarżyciela posiłkowego. NGO to władza samorządowa stomików i tylko od prezesa twojego stowarzyszenia zależy czy stanie w Twojej obronie. Mam nadzieję ,że ta osoba nie jest płochliwa i skorumpowana przez środowisko medyczne i Ci pomoże.
Jestem z Tobą.
Stomicy pokrzywdzeni- łączcie się!

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: czy warto

Postautor: sierotka » 29 wrz 2012, 20:08

Kukułeczko witaj!!!!Wiedziałam ,że coś się dzieje,że Ciebie tutaj nie ma :( Jesteś taką lampą w ciemną noc.jesteś wrażliwa ,nie przejdziesz obok problemu ,bez zareagowania .Jesteś lekiem na wszystkie bolaczki.Jesteś cudowna :)
To forum trzeba by było zlikwidować gdyby nie Ty i parę innych osób.Bo to forum jest zimne,martwe jest jak zapomniany głaz.
Ludzie chyba nie chca rozmawiać ,dzielić sie spostrzeżeniami ,tak mało tutaj rozmów ,tak tutaj smutno. :( :(
A jak by kiedyś zabrakło możliwości komunikowania się ,otrzymania porady ,to wtedy dopiero stwierdzilibyście ,że szkoda ,że już nie mozna ,a teraz wszyscy milczą ,jestem przerażona :(
Przeciez tutaj mozna pisac ,dzielić sie spostrzeżeniami,pomagac sobie ,wymieniać sprzętem .
Załamka po prostu.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 14 i 0 gości