miesiąc po stomii

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
valencja
PostyCOLON 36
RejestracjaCOLON 12 lut 2010, 10:04

Re: miesiąc po stomii

Postautor: valencja » 13 paź 2012, 10:33

Kukuleczka wode z czyms a czy cytryna wystarczy bo inne dodatki to zawsze cukier lub slodzik zawieraja.
Ja pije raz dziennie herbate ziolowa lub zielona z dwoma plastrami korzenia imbiru,imbir to naturalny antybiotyk dobry na wzmocnienie organizmu i pomaga na inflamacje roznego typu,cos w tym jest bo ja ostatnia zime i do dzisiaj zadnej infekcji nie zlapalam a mam zasmarkane wnuki na codzien,to taka mala rekomendacja od dietystki i coraz czesciej mowi sie o zakwaszonym organizmie.
Jesli chodzi o stomie i skore to kazdy z nas jest inny,ja mimo tej ilosci kosmetykow dla stomikow uzywam od poczatku tylko mydlo i wode,nigdy przez te prawie trzy lata nie mialam problemu a czesto zmienialam jednorazowe worki w ciagu dnia.
Sierotka dobrze polecila proby workow,pisac dzwonic do firm,ja tak nadal robie i mam moje faworyty.
Kukuleczka miesiac po stomi to masz racje ze wszystko jest za swierze i trzeba spokojnie z jelitami szczegolnie dla tych co pozbawili sie calego jelite grubego.
Mnie interesuja bardzo te cwiczenie miesni brzucha,szukam pytam sie wszedzie i nigdzie nie ma specyficznych wskazowek.
Jestem w kontakcie z prywatnym trenerem,kobieta ze stomia ma brzuch jak deske po trzech operacjach, ostatnia bedzie w poniedzialek. Rak jelita blisko odbytnicy,stomia,zespojenie stomi,pekniecie jelita w miejscu naswietlania,operacja i nowa stomia,a teraz nowe zespojenie stomi oczywiscie zadnych sladow choroby nowotworowej.Pisze o tej kobiecie jako przyklad ze pokonala tyle ciezkich operacji dlatego ze ma dobra kondycje.My po tak ciezkiej chorobie powinnismy nie tylko prawidlowo jesc ale i dac sobie czas na trening w roznych formach,ruch spacer basen lekka gimnastyka w domu nie koniecznie trzeba biegac na silownie.

bunio
PostyCOLON 1
RejestracjaCOLON 25 paź 2012, 18:45

Re: miesiąc po stomii

Postautor: bunio » 25 paź 2012, 19:55

Witaj Dario
jestem po wylonieniu stomii 6 miesięcy,jestem mężczyzna w wieku 58 lat, dlatego pisze ponieważ jestem w przyblizonym wieku, szpitalna pielęgniarka poradziła mi do 2 miesięcy po operacji stosować worki przezroczyste firmy coloplast otwarte/nr.kat.15570/ masz wtedy widoczna stomie i możesz ja obserwować/ fakt, widać tez co wydalamy,ale jest możliwość oprozniania worka i mniejsza częstotliwość jego wymiany. Po tym okresie zastosowalem worki otwarte z okienkiem, czyli kolor cielisty i możliwość podgladu stomii co jest bardzo ważne w początkowym okresie/15281/.
Jak dbam o skórę, przy wymianie worka delikatnie odklejam go od skory od góry,przytrzymujac druga reka skórę,
następnie biorę prysznic korzystając z delikatnej gąbki i mydla Biały Jeleń, po zakończeniu pozwalam skórze lekko wyschnac,/ jeśli nie mam możliwości kapieli to korzystam z chusteczek do zmywania skory/4715/ dosuszajac miejsce wokół stomii np,gazikiem suchym, następnie smaruje skórę wokół stomii kremem Coloplastu / 4720/, odczekuje około 7 minut/w celu nawilzenia przez krem skory i nadmiar kremu usuwam gazikiem suchym,następnie okolice stomi / plac jak przylepiec worka/smaruje tzw.sztuczna skóra firmy Convatec/bo maja w gazikach/czekam około minuty i jak wyschnie to naklejam worek, w zależności od budowy stomii /np. wypukla/ na stojąco lub pol leżąc, mama musi to wypraktykowac w jakie pozycji będzie przylepiec najlepiej przylegal do skory,/worek przed przyklejeniem można lekko ogrzać wsuwajac go na pare minut pomiędzy skórę a majtki, po dok eks II worka przytrzymuje przylepiec pare minut dłonią na zewnątrz worka.Myśle ze te porady trochę pomogą ,ale trzeba cierpliwości czasu,do nabrania wprawy, To zdarza się ze worek moze się odklejc z roznych przyczyn,ale to z czasem potraficie z mama opanować .


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 16 i 0 gości