Proszę o pomoc...

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
bozenek
PostyCOLON 8
RejestracjaCOLON 24 lut 2008, 18:40

Proszę o pomoc...

Postautor: bozenek » 24 lut 2008, 19:10

Bardzo proszę o poradę jak wyleczyć skórę wokół stomii? Mój tata wyszedł ze szpitala trzy dni temu, w 10 dobie po operacji. Niestety z zaczerwienioną już skórą wokół stomii (ileostomii) i bez żadnej porady co do pielęgnacji... Jesteśmy w sytuacji, w której nie umiemy sobie poradzić... Skóra wygląda jak odparzona, piecze okropnie.. a woreczki nie chcą się utrzymać. Treść jelitowa podcieka, odkleja woreczek a równocześnie "żre" skórę. Boimy sie, by nie było jakiegoś zakażenia.... W małym środowisku, w którym mieszkamy nie ma chyba żadnej poradni stomijnej, nie wiadomo mi też nic o pielęgniarce stomijnej.... Proszę poradźcie coś... tata strasznie cierpi
Bożena

A.Superson
PostyCOLON 20
RejestracjaCOLON 28 lut 2008, 11:48

Re: Proszę o pomoc...

Postautor: A.Superson » 28 lut 2008, 12:05

Witam
najlepsza jest dieta, żeby odciążyć stomię i przez kilka dni nie zakładać worków. Można to również zrobić poprzez irygacje ale myślę, że to jeszcze jest za wcześnie.
Na odparzenia są kosmetyki, które można również dostać tam gdzie pobiera się worki, a jest to min. tzw. sztuczna skóra, pasta i maść.
Jednak najlepsza na to jest maść w sprayu Pantheno, wiem z własnego doświadczenia. Najszybciej działa.
Żeby powstrzymać wycieki ze stomii spróbuj dać ojcu czekoladę, najlepiej gorzką.
Podaj mi adres, to wyśle te specyfiki o których pisałem, oprócz pasty.
Pozdrawiam

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Re: Proszę o pomoc...

Postautor: javes » 01 mar 2008, 17:02

Podaję telefon bezpłatnej linii CONVATEC, gdzie na pewno Ci pomogą: 0 800 120-093 Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00.
Również możesz dzwonić pod bezpłatnym numerem 0-800 269 579 Telefonicznego Centrum Pacjenta Coloplast
Tam każdy z problemem dotyczącym pielęgnacji stomii, może liczyć na fachową poradę dyplomowanych pielęgniarek
Pozdrawiam


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 11 i 0 gości