Pięcio miesięczny stomik...

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Pięcio miesięczny stomik...

Postautor: javes » 04 kwie 2008, 14:42

Jestem mamą 5 miesięcznego synka. Ma wyłoniony sztuczny odbyt, jest to stomia dwulufowa. Ponieważ jego odbyt jest zarośnięty, w maju chcą mu zrobić operację. Z tego co wiem , składa się ona z dwóch etapów. Chciałabym się dowiedzieć, jak wygląda rehabilitacja i jak długo trwa po operacji rekonstrukcja odbytu.
Sylwia

bjb5
PostyCOLON 2
RejestracjaCOLON 15 mar 2009, 21:34

Re: Pięcio miesięczny stomik...

Postautor: bjb5 » 15 mar 2009, 22:09

witam,widzę,że Twój post był jakiś czas temu pisany i nie masz do tej pory żadnej odpowiedzi. Mam nadzieję,że jesteś już po operacji maleństwa i być może powiesz mi,jak to wszystko wygląda. Mam właśnie 5-cio miesięcznego synka z wysoko zarośniętym odbytem.6 kwietnia jadę na operacje z nim. Oprócz wady odbytu,dziecko ma jedną nerkę,neurogenny pęcherz i niedorozwój kości krzyżowej. Jeśli możesz i ludzie którzy przeszli już operacje tego typu,byłabym wdzięczna za podzielenie się własnymi doświadczeniami. Z góry dziękuję.Beata. E-mail: bjb5@wp.pl

csm78
PostyCOLON 3
RejestracjaCOLON 14 lis 2009, 19:42

Re: Pięcio miesięczny stomik...

Postautor: csm78 » 14 lis 2009, 21:17

Witam
Mam synka ,który urodził się z wadą wynicowanie kloaki . Synek ma dziś 6 lat i ma stomie, chodzi z pieluchą ponieważ jego pęcherz nie nadaje się na zbiornik na mocz .Jest wielkim zaskoczeniem dla lekarzy gdyż chodzi a raczej biega a nie powinien ze względu na rozczep kręgosłupa (na szczęście tyko gdzieś w odcinku lędźwiowym)i upośledzenie dołu mięśni miednicy .Kamilek jest przykładem na to , że jak ktoś jest uparty można wszystko .Mam nadzieję ,że wasze dzieci też będą tak uparte i wszystkie operacje przyniosą pożądany efekt. Pozdrawiam


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 6 i 0 gości