Jak radzić sobie z gazami ???

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
kima21kk
PostyCOLON 1
RejestracjaCOLON 06 lis 2012, 19:43

Jak radzić sobie z gazami ???

Postautor: kima21kk » 06 lis 2012, 19:51

Witam

Mój tata ma wyłonioną stomię od 2,5 roku. Powrócił do pracy , niestety jego problem " zbyt głośne gazy " w towarzystwie. Dzisiaj w gazecie stomijnej "Nasza troska " znalazłam poradę
"W celu przeciwdziałania głośnemu odchodzeniu gazów można wypróbować także stary
„domowy” sposób. W tym celu należy przygotować ok. 20-centymetrowy pasek bandaża
(lub gazy) i natłuścić go wazeliną. Połowę tego paska (ok. 10 cm) należy następnie włożyć do stomii, a pozostałą część umieścić w worku
stomijnym. To powinno spowodować cichsze oddawanie gazów." . I moje pyt , czy ktoś stosuję tą metodę , i tak mam rozumieć "należy następnie włożyć do stomii"?? , wydaję mi się , że zablokuję to wydalanie kału ??
z góry dziękuje

valencja
PostyCOLON 36
RejestracjaCOLON 12 lut 2010, 10:04

Re: Jak radzić sobie z gazami ???

Postautor: valencja » 09 lis 2012, 9:47

Zablokowanie chyba nie powinno byc,mozliwe ze ta metoda dobra jest dla tych co regularne potrzeby maja
Coloplast także ma w ofercie zatyczki Conseal. Nowością jest tutaj piankowa zatyczka, którą wkłada się do stomii. Okrągłą płytkę przykleja się do brzucha. Największą zaletą tej zatyczki jest to, że całkowicie redukuje odgłosy. Poza tym, w razie niespodziewanego wypadku, przez jakiś czas może utrzymać stolec. Moim zdaniem najlepiej poprosić różnych producentów o próbki sprzętu i znaleźć ten najlepszy dla siebie. Te zatyczki nie tylko sa dla tych co irygacje robia ale i dla tych z regularnoscia stolca.
Zatyczki sa w roznych rozmiarach i na poczatku dwie godziny mozna je miec a najwiecej 12godzin godziny.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 13 i 0 gości