Sprzęt stomijny-refundacja

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Sprzęt stomijny-refundacja

Postautor: javes » 05 lis 2008, 18:43

Witam,
Jestem zainteresowany obecną sytuacją refundacyjną sprzętu stomijnego. Wiem ze w 1Q 2008 były propozycje wprowadzenia 30% dopłat. Jak na dzień dzisiejszy wygląda sytuacja, czy worki są wydawane bezpłatnie, czy zmieniły się limity, etc.. Z góry dziękuje za informacje.
Witold

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Re: Sprzęt stomijny-refundacja

Postautor: javes » 05 lis 2008, 18:48

Według Rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej: „w sprawie zasad zaopatrywania w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze” oraz „wykazu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych”, osobom ze stomią przysługuje sprzęt bezpłatny, w 100% refundowany przez NFZ.
I taki jest stan na dzisiaj.
Wniosek na sprzęt stomijny, wystawia lekarz specjalista lub lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Wniosek wydawany jest na miesiąc lub trzy miesiące. Musi być on potwierdzony przez właściwą komórkę organizacyjną NFZ.
Na podstawie potwierdzonego wniosku chory może odebrać osobiście sprzęt stomijny w wybranym przez siebie sklepie specjalistycznym zaopatrzenia medycznego, lub w punktach dystrybucji znajdujących się w szpitalach i poradniach stomijnych.

Odnośnie limitów wysyłam do działu: refundacja sprzętu stomijnego.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 14 i 0 gości