Pływanie na basenie ze stomią

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
motocyklista
PostyCOLON 3
RejestracjaCOLON 05 cze 2014, 20:49

Pływanie na basenie ze stomią

Postautor: motocyklista » 05 cze 2014, 21:34

Mam pytanie jak w temacie. Jaka jest możliwość pływania na basenie ze stomią. Czy nie odkleja się worek pod wpływem wody. Czy nikt nie czepia się, że ktoś się pcha do wody z jakimś workiem na brzuchu.
Pływałem w jeziorze ale po krótkim czasie pływania zauważyłem że worek z jednej strony odkleił się
Czy ma ktoś doświadczenie w tym temacie.

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Re: Pływanie na basenie ze stomią

Postautor: javes » 06 cze 2014, 11:02

Ja na basen chodzę już kilka lat. Staram się pływać rano i przed wyjściem na basenem staram się nic nie jeść albo jem lekki posiłek.
Używam worków jednorazowych z filtrem. Filtr zaklejam tak by przez niego nie dostawała się woda do worka. Z worka przed nałożeniem wycinam fizelinę i wycinam troszkę większy otwór by brzegi otworu nie raniły mi podczas pływania stomii. Wybieram worki, które mają dobrą przylepność i nakładam, musisz sam sprawdzić jakie worki kleją się do Twojej skóry dobrze. Suszarką do włosów ogrzewam cały przylepiec i sprawdzam po kilku minutach czy klej mocno trzyma.
Pływam w spodenkach, które zakrywają mi całkowicie worek i w przebieralni staram się nie afiszować z faktem że jestem stomikiem.
Dwa razy zdarzyło mi się, że worek mi się lekko odkleił podczas pływania w jeziorze. Miałem stres ale wyszedłem z wody w pobliskie krzaki i wymieniłem sobie worek, który dostarczyła mi szybko żona.
Pozdrawiam i życzę miłego pływania.

motocyklista
PostyCOLON 3
RejestracjaCOLON 05 cze 2014, 20:49

Re: Pływanie na basenie ze stomią

Postautor: motocyklista » 06 cze 2014, 18:10

Dzięki za informację. Problem jest taki ,że mojego worka nie zasłonią spodenki. Mam stomie wyżej niż pępek. Szukałem takich spodenek w starym stylu czyli na szelki tzn połączenie podkoszulki ze spodenkami ale niestety nigdzie takich nie znalazłem. Nie wiem może uszyje takie.
Jak rozumiem,nie chwalisz się ratownikom że masz stomię. Lepiej żeby nikt nie wiedział.
No muszę spróbować. Jeszcze jedno jak długo pływasz, albo jak najdłużej pływałeś bez odklejenia worka, bez problemów z workiem.

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Re: Pływanie na basenie ze stomią

Postautor: javes » 07 cze 2014, 10:52

U mnie worek umieszczony jest po lewej stronie na wysokości ok.5 cm powyżej pępka.
Spodenki w których pływam to bokserki z szerokim paskiem. Zasłaniają w całości worek.
Ratownicy już się do spodenek przyzwyczaili chociaż na początku zwracano mi uwagę by pływać w spodenkach jak to nazwali "basenowych". Zagadałem ich i jakoś dali mi spokój.
W basenie przebywam bez przerwy od 60 do 80 min. pływając na zmianę żabką, crawlem i kilka ruchów delfinem.
Pozdrawiam

mag98b
PostyCOLON 3
RejestracjaCOLON 13 maja 2014, 14:55

Re: Pływanie na basenie ze stomią

Postautor: mag98b » 07 cze 2014, 12:58

Mam pytanie w temacie. Czy prawda jest, że można zacząć pływać najwcześniej 6 m-cy po operacji? Lekarz przestraszył mnie skutecznie przepukliną. Z innej beczki, oglądałem w necie ofertę bielizny Saltsa, może ktoś używa ich wyrobów? Jeśli są z materiału tzw. technicznego, może nadają się do pływania?


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 22 i 0 gości