Rurka w Stomi ?

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
euphoriack
PostyCOLON 1
RejestracjaCOLON 26 kwie 2016, 20:30

Rurka w Stomi ?

Postautor: euphoriack » 26 kwie 2016, 20:42

Witajcie, trafiłam tutaj, bo usilnie szukam odpowiedzi na pytania, na które lekarze nie dają odpowiedzi. U mojej cioci wykonano resekcje przednią odbytnicy (stwierdzony nowotwór odbytu) przygotowano Nas na wyłonienie stomii (byliśmy już oswojeni i przygotowani) jednakże po operacji okazało się, że nie ma worka. Po kilku dniach zaczęły się problemy z wydalaniem treści kałowej - okazało się, że wytworzyła się przetoka pochwowo - odbytowa i czeka nas kolejna operacja. Tym razem wyłoniono stomie z tego co mówią tymczasową ( po pół roku można wrócić do pierwotnego stanu) w dodatku poinformowano Nas, że jest stan zapalny stomii i trzeba za 3 tygodnie wyciągnąć rurkę ? (pielęgniarka powiedziała, że w warunkach zabiegowych). Kochani co się dzieje ? Co to za rurka ? Czy nie będzie wymagana kolejna operacja ? I dlaczego to zapalnie tuż po operacji i wyciekający śluz, a nie treść kałowa ? Zaczynamy się poważnie martwić, w dodatku walczymy z brakiem porozumienia, informowania samego pacjenta i rodziny przez lekarzy. Nie chcą z Nami rozmawiać, uciekają wzrokiem co budzi w Nas i samej pacjentce niepokój ... Jestem przerażona proszę o pomoc i rady :(

Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 22 i 0 gości