przepuklina

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
aaa
PostyCOLON 19
RejestracjaCOLON 11 cze 2009, 11:08

przepuklina

Postautor: aaa » 14 lis 2009, 19:43

czy przepuklina nie jest czasem niebezpieczna? od na poczatku 2007 mam przepukline na caly brzuch, czyli juz prawie 3 lata, lekarze nie chca laczyc jelit mimo ze od tego czasu czuje sie dobrze, operac przepukliny rowniez nie, musze ciagle w tym pasie chodzic, a mam 20 pare lat... wlasciwie to strasznie mnie ogranicza, bo gdyby sama przepuklina, albo sama stomia to niebyloby problemu :/, juz nie mowie ze wygladam jakbym byl gruby...

valencja
PostyCOLON 36
RejestracjaCOLON 12 lut 2010, 10:04

Re: przepuklina

Postautor: valencja » 15 lut 2010, 11:16

przepukline nie chca operowac bo sie to samo wraca
jesli jelito wrasta w przepukline moze byc operacja natychmastowa
jezeli masz ten problem trzy lata badz pod kontrola lekarska i nos pas
staraj sie jesc malo a czesto zeby nie wypchac stomi
duze posilki daja sporo kalu,oczywiscie pij wode
pozdrawiam . Valencja

aaa
PostyCOLON 19
RejestracjaCOLON 11 cze 2009, 11:08

Re: przepuklina

Postautor: aaa » 21 kwie 2010, 21:03

valencja piszeColonprzepukline nie chca operowac bo sie to samo wraca
jesli jelito wrasta w przepukline moze byc operacja natychmastowa
jezeli masz ten problem trzy lata badz pod kontrola lekarska i nos pas
staraj sie jesc malo a czesto zeby nie wypchac stomi
duze posilki daja sporo kalu,oczywiscie pij wode
pozdrawiam . Valencja

ale nie rozumiem, to mam teraz do konca zycia byc z ta przepuklina ? juz ponad 3 lata, dzis mam 23 lata,
poza tym nie rozumiem jak sie "samo wraca" jak mam przepukline na caly brzuch, 1/2 mojej talii to przepuklina doslownie mowiac,
szczerze mowiac to jest to ostro poje*, tak delikatnie mowiac...
lekarze tylko na siebie patrza, zeby sobie nie zaszkodzic, taka prawda, przez to ze na zeszla operacje czekalem tyle lat to teraz doslownie wszystkie problemy zdrowotne, wszystkie mozliwe, ktore mam sa z tym zwiazane, bo dokladnie od wyciecia kawalka gdzie mialem crohna idealnie sie czuje, bo poza tym ze dodatkowo jestem drobny rowniez dzieki temu ze nie chcieli operowac do czasu az bylem w stanie agonalnym, to juz jestem silniejszy i wytrzymalszy od przecietnej osoby i lepiej zbudowany, bez cwiczen, jezdzac autem, nie chodzac nigdzie na codzien, zrobilem 40km przez Tatry z wzniesieniem pol km, z przepuklina i stomia, lacznie prawie 90km w 3 dni hehe... a wszystkie problemy zdrowotne zawdzieczam lekarza, coz, wychodzi na to zebym najlepiej sie rzucil z okna, bo bede teraz tak do konca zycia wegetowac z tym, smiech na sali, rece opadaja w tej polsce... zeby ponad 3 lata chodzic z przepuklina, to jest jakas parodia normalnie, poza tym gdybym zawsze swoje metody stosowal i by mnie wypatroszyli wczesniej to bym dzis nie mial zadnych problemow, ale oczywiscie musialem sluchac sie diet cud i innych oferowanych przez lekarzy... nawet nie wiecie jak mnie to wkur* dzis z pryzmatu czasu, niech mi tylko ta przepukline zalataja i stomie i wiecej mnie nie zobacza w polskim szpitalu, bo to niewiele lepiej jak w Afryce..
juz nie wspominajac jak mnie denerwuja te firmy od sprzetu stomijnego, ciagle mi jakies smuty przysylaja, kiedy ja ten zestaw co jest na 3 miesiace mam na pol roku, bo nie chce mi sie do nich jezdzic, z przepuklina i stomia zapier... po gorach, spie w gorach, gdybym chociaz 1 z tych rzeczy nie mial to by problemow nie bylo, ale tak musze w tym pasie ciagle, a nie mam zamiaru nikomu opowiadac moich historii zycia, przez to wszystko jest do dupy tak ogolnie mowiac, wszystko dzieci lekarzom, ale mnie to denerwuje, szczegolnie te testy, ktore sobie na mnie robili, to az rece opadaja..

valencja
PostyCOLON 36
RejestracjaCOLON 12 lut 2010, 10:04

Re: przepuklina

Postautor: valencja » 23 kwie 2010, 7:10

Operowanie przepukliny to nie standart dzisiaj a mimo wszystko robia to chirurdzy w zaleznosci od problemu pacjenta
z przepuklina mozna zyc dopuki nie masz ogromnych boli i powiklan, alternatywa to daja ci pas, nic nie dzwigac i takie tam dalsze......
nie wiem jak to jest w Polsce ale zeby zapobiec przepuklinie po operacji wzmacnia sie operowane miejsce specjalna siadka chirurgiczna od srodka brzucha
nosi to z soba troche problemow male infekcje ale czy operowana osoba ma inna mozliwosc, chyba to leprze jak przepuklina
jestes mlody z taka spora przepuklina i nie daj sie, zmien lekarza i niech ci powiedza dlaczego nie cha cie operowac
masz cale zycie przed soba i nie trac nadzieji
pozdrawiam.

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: przepuklina

Postautor: kukuleczka7 » 04 maja 2010, 11:34

Drogi/a"aaa"
Przykro czytać, że tak młody stomik zakochany w górach nie może sobie poradzić z polską rzeczywistością. Na szczeście nie wierzę ,że ci życie aż tak dokucza,że wyjściem byłby skok z okna. Jeśli tak byłoby to w górach są ku temu lepsze warunki. Zwróciłeś na siebie uwagę, więc szukasz pomocy. Z powodu wieku i" lepszej" od Crohna stomii, powinieneś zlikwidować przepuklinę . Napisz na kukuleczka7.69@o2.pl to polecę ci chirurga.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 9 i 0 gości