rozszczelniające się worki

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
elaT
PostyCOLON 1
RejestracjaCOLON 19 gru 2009, 18:48

rozszczelniające się worki

Postautor: elaT » 19 gru 2009, 18:54

Witam
Mam pytanie, ponieważ szukam rozwiązania problemu mojego taty. Od niemal roku zaopatruje się w worki w różnych sklepach i nawet zmienia firmy. Oczywiście kupuje te najtańsze, na refundację bo na inne nas nie stać. I ciągle ten sam problem - filtr węglowy nie działa w ogóle, przepuszczca zapachy gazów, a co gorsza, właśnie w miejscu filtru węglowego te worki po prostu przepuszczają. Plamią podkoszulki,wypływa z nich rzadki stolec. Tata zakleja je lepcami ale to i tak nic nie daje. Już nie wiemy co z tym zrobić. czasem musi zmienic worek nawet trzy razy dziennnie, choc jest właściwie PUSTY . najgorzej , że od ciągłego odklejania płytki roboą mu się rany. Czy ktoś miał podobny probllem i jakoś go rozwiązał ? Sprawdzalismy daty przydatnmości, worki wyglądają na dobre. Może możecie polecić jakiś rodzaj worków, nawet tych droższych, to trochę kupimy. Worki jednoczęściowe, stomia okrągła i równa. Na początku, czyli dwa lata temu nie miał takich dziwnych problemów. Może pogorszyła się jakosć priodukcji ?

wędkarz
PostyCOLON 36
RejestracjaCOLON 22 paź 2009, 12:17

Re: rozszczelniające się worki

Postautor: wędkarz » 21 gru 2009, 19:35

Od wielu lat używam worki jednoczęściowe firmy Braun o nazwie Crysalis /najtańsze tej firmy/ i nie mam takich problemów z tym że sypiam na boku gdzie nie mam stomii lub na wznak jeżeli śpię przyciskając worek stomijny do prześcieradła na bank mam je do prania :)

monika
PostyCOLON 3
RejestracjaCOLON 21 gru 2009, 20:21

Re: rozszczelniające się worki

Postautor: monika » 21 gru 2009, 20:31

Proponuję zadzwonić do firm i poprosić o próbki różnych worków wraz z cenami lub ilościa przysługującą na miesiąc w limicie , przetestować i wybrać najlepsze dla taty.Jeśli droższy worek bedzie dobry to zmieniajac rzadziej oszczędzicie skórę a i w limicie wystarczy. ;)

czekarp
PostyCOLON 85
RejestracjaCOLON 16 lis 2009, 10:24

Re: rozszczelniające się worki

Postautor: czekarp » 22 gru 2009, 17:19

Myśle że powinnaś spróbować sprzęt firmy ( ConvaTek) tel.0 800 120 093 .Jest to sprzęt różny ,ja stosuję dwuczęściowy z workiem opróżnianym.Chwale sobie ten sprzęt.Wszystko sprowadza się do tego aby dobrze przykleić płytkę zgodnie z zaleceniem producenta.Jestem 3 m-ce po operacji i od 1 m-ca sam sobie radze ,dodam ze płytkę wymieniam co 5-7 dni.Powinnas też się skontaktowac z pielęgniarką somijną w twojej okolicy.Życzę wytrwałósci i głowa do góry ,żecie jest piękne.Jeśli masz potrzebe porady może byc m-ail czekarp @wp.pl.

mama Eli
PostyCOLON 20
RejestracjaCOLON 26 gru 2009, 15:04

Re: rozszczelniające się worki

Postautor: mama Eli » 30 gru 2009, 23:12

Polecam chusteczki do zmywania skóry ConvaCare firmy Convatec brązowe.
Nie odrywam przylepca od skóry na siłę, tylko stopniowo przecieram miejsca złączenia przylepca ze skórą i odkleja się sam, powoli i stopniowo.
Nie powoduje podrażnienia, bo nie zawiera alkoholu i ma przyjemny zapach,. Płyn jest tłusty, więc przy okazji łagodzi delikatniejsze uszkodzenia.
Usuwa również pastę gojąco-uszczelniającą przed upływem zalecanych 48 godzin pozostawienia na skórze.
Natłuszczoną skórę przemywam czystą ciepłą wodą i osuszam czystym, suchym gazikiem punktowo, bo u Elci przecieranie powoduje zaczerwienienie.
Natomiast w przypadku woreczków nic nie mogę podpowiedzieć. Najekonomiczniejsze jest wyjaśnienie na infolinii problemu i poproszenie
o przesłanie na adres domowy bezpłatnych próbek.

Marek
PostyCOLON 24
RejestracjaCOLON 26 paź 2009, 17:55

Re: rozszczelniające się worki

Postautor: Marek » 03 sty 2010, 21:24

wędkarz piszeColonOd wielu lat używam worki jednoczęściowe firmy Braun o nazwie Crysalis /najtańsze tej firmy/ i nie mam takich problemów z tym że sypiam na boku gdzie nie mam stomii lub na wznak jeżeli śpię przyciskając worek stomijny do prześcieradła na bank mam je do prania :)



witam--ja kłopot ze spaniem rozwiązałem w ten sposób że kupiłem w sklepie medycznym kółko które służy do siedzenia i podkładam pod worek stomijny. Worek zabezpieczony jest przez pas przepuklinowy. Sypiam na brzuchu i jeszcze mi się nie zdarzyło żeby się rozszczelnił sprzęt. Wymagało to paru miesięcy , ale teraz przez sen pamiętam żeby kółko było na miescu. Twardość kółka zależy od nadmuchania - polecam. Pozdrawiam.

czekarp
PostyCOLON 85
RejestracjaCOLON 16 lis 2009, 10:24

Re: rozszczelniające się worki

Postautor: czekarp » 19 sty 2010, 16:31

Filtr węglowy działa do chwili gdy zostanie zamoczony. Mokry filtr przepuszcza zapachy i nie tylko. Jak już nie sprawny to należy zakleić ten filtr. A jak zbiorą się gazy to odchylić troch worek aby je wypuścić. Mam na myśli sprzęt dwu częściowy. Pozdrawiam.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 8 i 0 gości