worki Esteem dwuczęściowe

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
mama Eli
PostyCOLON 20
RejestracjaCOLON 26 gru 2009, 15:04

worki Esteem dwuczęściowe

Postautor: mama Eli » 27 gru 2009, 12:59

Cześć,
jestem mamą 12 letniej świeżo upieczonej stomiczki.
Ileostomia mojej córy jest wklęsła, umiejscowiona pod żebrem w zgięciu, w pasie (obrazowo mówiąc Ela siadając zgina się w tym miejscu jak scyzoryk - w pół).
Całkiem sympatycznie trzymają nam się płytki Convex Esteem 35 mm, ale niestety nie woreczki.
Pierwszy woreczek, dopóki przezroczysty pierścień płytki jest jeszcze czysty, trzyma się dobrze. Problem pojawia się przy zmianie, bo stolce są bardzo tłuste i przylepiec nowego worka utrzymuje się od 5 do 30 min !!
Próbowaliśmy przecierać gazikami zmywającymi i nic to nie pomaga... Być może stosuję złą technikę zmiany worka?
Czy znacie sposób na tą przypadłość "torbacza"?

wędkarz
PostyCOLON 36
RejestracjaCOLON 22 paź 2009, 12:17

Re: worki Esteem dwuczęściowe

Postautor: wędkarz » 30 gru 2009, 22:23

W takiej sytuacji zdecydowanie lepsze są systemy jednoczęściowe np.firmy Dansac
http://www.portalmedyczny.com/produkty/229

mama Eli
PostyCOLON 20
RejestracjaCOLON 26 gru 2009, 15:04

Re: worki Esteem dwuczęściowe

Postautor: mama Eli » 30 gru 2009, 23:47

Obawiam się, że wypróbowałam.
Owszem dopóki Ela miała jeszcze skórę wokół stomii Dansac jednoczęściowy z płytką o wypukłości 3 mm trzymał się nawet 3-4 dni.
Teraz też na obszarze pokrytym skórą przykleja się świetnie.
Jednak najpierw staram się "wychodować" skórę wokół stomii i muszę zminimalizować cżęstotliwość zmian przylepców.

Myślę, że wymaga to dodatkowego wyjaśnienia. Problem zaczął się w okresie pierwszych 2 tygodni z powodu drenu szynującego jelito i trzymającego go szwu. Powrót perystaltyki wypychał dren, napięty szew przeciął skórę, w efekcie pojawiło się krwawienie i podciekanie treści pod płytki. W końcu usłyszeliśmy od pielęgniarki stomijnej, że do tej skóry już nic się nie przyklei i 3 doby spędziliśmy na zmianę z mężem pilnując otwartej stomii. Natłuszczając siliconem, posypując cholestyraminą i grzejąc lampą.

Przy okazji firmy Dansac czy ich pierścienie uszczelniające są w takich przypadkach skuteczne?

usliwka
PostyCOLON 8
RejestracjaCOLON 28 cze 2009, 8:40

Re: worki Esteem dwuczęściowe

Postautor: usliwka » 04 sty 2010, 21:55

Witam. Jestem też ileostomiczką, która przeszła przecięcie szwu przy szyciu stomii. Podobnie jest niewygodnie usytuowana. Po wielu próbach stosuję sprzęt dwuczęściowy ConvaTecu, tyle że z workami przypinanymi na "klik". Są to płytki Convex z otworem o ustalonym przekroju, lub płytka Convex plastyczna, której otwór modeluje się do potrzebnej wielkości - nawet nieco większy, by po chwili przbrał on kształt naszej stomii i miękko ją otulał. Ja porzebuję wklęsłą wersję tych płytek. Generalnie mają one niezbyt duże pierścienie do przyklejania, dlatego nie są tak narażone na odklejanie podczas zginania się. Mnie potrafią trzymać się nawet do siedmiu dni. Zapraszam do kontaktu usliwka@wp.pl. Nadmieniam, że mieszkam w Krakowie. Może się okazać, że możliwe będzie spotkanie. Pozdrawiam Państwa i córcię. Urszula

mama Eli
PostyCOLON 20
RejestracjaCOLON 26 gru 2009, 15:04

Re: worki Esteem dwuczęściowe

Postautor: mama Eli » 05 sty 2010, 22:18

Bardzo dziękuję.
Właśnie tych płytek Convex plastycznych obecnie używamy. Twoje słowa potwierdziły nasze obserwacje, na dzień dzisiejszy nie ma nic lepszego na polskim rynku.
Przynajmniej w powikłanych przypadkach.
Dziękuję za adres kontaktowy chętnie skorzystam z zaproszenia. My mieszkamy w ścisłej okolicy Warszawy, czyli całkiem niedaleko.
Serdecznie pozdrawiamy

usliwka
PostyCOLON 8
RejestracjaCOLON 28 cze 2009, 8:40

Re: worki Esteem dwuczęściowe

Postautor: usliwka » 06 sty 2010, 14:34

Bardzo się cieszę, że znalazłaś sposób na wasze kłopoty. I tak ze wszystkim zawsze sobie poradzisz. Pocieszajki dla Ciebie i Eli.
Tak z ciekawostek. Ja oprócz stomii od 2003 jestem bez żołądka. Radziłam sobie z tym bardzo dobrze (z przerwami na drobne przerzuty do węzłów), do czasu afery z jelitem. Ale co tam, będzie jeszcze dobrze, niech tylko przyjdzie wiosna. Szkoda, że tak trochę daleko do Was, ale myślę, że będziemy w kontakcie mailowym.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 20 i 0 gości