wyjazd ze stomią do pracy w holandii

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
krzysiu86
PostyCOLON 1
RejestracjaCOLON 06 lut 2010, 11:56

wyjazd ze stomią do pracy w holandii

Postautor: krzysiu86 » 06 lut 2010, 12:00

Witam, posiadam stomie o d 6 miesięcy i chciałbym wyjechać do Holandii do pracy, bo w polsce żaden lekarz nie chce mi dać zdolności a za coś trzeba żyć. Tzn już mam załatwiona prace i za dwa tygodnie wyjeżdzam Chciałem zapytać czy wie ktoś może jak mógłbym załatwić sprawe z refundacją worków, czy jest mozliwośc opłacania składek do kasy chorych zeby NFZ mi refundował worki, czy poiprostu musze założyć jakieś indywidualne ubezpieczenie?
prosiłbym o porade, dziekuje i pozdrawiam

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Re: wyjazd ze steomią do pracy w holandii

Postautor: javes » 06 lut 2010, 21:20

Najprościej przedzwonić do NFZ w mieście zamieszkania, do działu zajmującego się refundacją sprzętu i zapytać . Nie musisz podawać swego nazwiska, przedstaw problem i muszą Ci odpowiedzieć. W Polsce możesz opłacać składkę zdrowotną a mieszkać możesz za granicą.
Pozdrawiam.

czekarp
PostyCOLON 85
RejestracjaCOLON 16 lis 2009, 10:24

Re: wyjazd ze stomią do pracy w holandii

Postautor: czekarp » 15 lut 2010, 8:17

Jeśli masz prace legalną to nie ma problemu. Sprzet możesz meć przez ubezpieczenie tam gdzie pracujesz.Wyjeżdzając musisz sie postarać o złotą karte ConvaTec -u jest ważna na cały świat.Ajeśli tam nie masz ubezpieczena to nic nie zgłasza do funduszu. Załatw jak naj dłużej wazność kartyna na zakupy(do marca nowe karty)i ktoś musiałby wykupywać i Ci wysyłac.Powodzenia.

czekarp
PostyCOLON 85
RejestracjaCOLON 16 lis 2009, 10:24

Re: wyjazd ze stomią do pracy w holandii

Postautor: czekarp » 15 lut 2010, 8:18

Lekarzenie nie chcą cie dopuścić do pracy to powinni cię skierowac na komisję inwalicką.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 13 i 0 gości