urostomia

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
jola584
PostyCOLON 1
RejestracjaCOLON 15 lut 2010, 9:40

urostomia

Postautor: jola584 » 15 lut 2010, 11:12

Szukam kogoś kto ma urostomię.Ja byłam operowana w 2003r.Mam z tym trochę kłopotów bo doszła przepuklina.Rodzina moja jest super,ale jak z tym funkcjonować może tylko ten, kto też ma takie problemy.Pozdrawiam.

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: urostomia

Postautor: kukuleczka7 » 16 lut 2010, 15:32

Jeśli jesteś z okolic Radomia to zapraszam do nas.Spotkanie niebawem.Są urostomicy z dłuzszym stazem i takimi samymi problemami.Na razie pisz na emilia-mroz@o2.pl,potem podam bliższy kontakt do kogoś z twojej okolicy.

alex1403
PostyCOLON 1
RejestracjaCOLON 21 mar 2010, 19:42

Re: urostomia

Postautor: alex1403 » 21 mar 2010, 19:48

Witam. Mam na imię Ola. Mój Dziadziuś ma urostomię. Chciałam zapytać czy ma ktoś jakiś sposób, aby worki często nie pękały? Mamy bowiem pewne problemy. Worki pękają raz po jednym dniu założenia, czasem po czterech, pięciu dniach. Czy jest jakaś recepta na dobre założenie worka. Proszę o odpowiedź i z góry za nią dziękuję.

angela123
PostyCOLON 5
RejestracjaCOLON 02 kwie 2010, 11:30

Re: urostomia

Postautor: angela123 » 02 kwie 2010, 13:39

moja tata ma urostomie. juz jest 5 mcy po operacji i dalej nie moze sie pozbierac. lekarze mowili ze bedzie mogl prawie normalnie zyc a on tylko lezy w lozku :( jest slaby nie ma sily, z obu urostomi wokół leci mu ropa i ma silne bole, ciagle ma goraczke. juz nie wiem co mam robic :( ciagle sa jakies problemy z nim. czesto zatykaja sie cewniki. czy to normalne ?? zawsze tak bedzie ??

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: urostomia

Postautor: kukuleczka7 » 03 kwie 2010, 9:53

angela123
napisz do mnie maila to spróbuję pomóc. Nie zwlekaj,trzeba szybko zadziałać.

angela123
PostyCOLON 5
RejestracjaCOLON 02 kwie 2010, 11:30

Re: urostomia

Postautor: angela123 » 04 kwie 2010, 10:23

mam jeszcze jedno pytanie....

czy jezeli mam refundacje na worki samoprzylepne do urostomi moge wziac w zamian tych workow samoprzylepnych dowolna ilosc cewnikow oraz workow do dobowej zbiorki moczu?? u mojego taty te worki przyklejane do brzucha sie nie sprawdzaja a pani w sklepie medycznym powiedziala ze musze je brac i mi je wciska ( podejrzewam ze ma na tym zarobek) i powiedziala ze jest zapis ze cewnikow mi przysluguje tylko 6 na miesiac ....

mama Eli
PostyCOLON 20
RejestracjaCOLON 26 gru 2009, 15:04

Re: urostomia

Postautor: mama Eli » 16 cze 2010, 9:28

Angela 123 cewników przysługuje miesięcznie max 160 sztuk, refundacja jest tylko częściowa. Chyba 70% jeśli dobrze pamiętam.
Natomiast podana ilość jest potrzebna przy cewnikowaniu przerywanym co 3-4 godziny. Chociaż nam chwilowo wystarcza setka.
Ponadto proponowałabym udać się do lekarza po wniosek na cewniki, a potem do NFZ po kartę zaopatrzenia.
Moja córa ma szczelną przetokę moczową oraz ileostomię przy neurologicznym porażeniu zwieraczy, co miesiąc biorę od lekarza pierwszego kontaktu 3 wnioski: na sprzęt stomijny, cewniki, pieluchomajtki ( w ramach tego wniosku pobieram podkłady jednorazowe na łóżko, wkładki anatomiczne przyklejane do bielizny w zależności od potrzeby). Cewników nigdy nie próbowałam wymieniać na inny sprzęt.
A panią ze sklepu się nie przejmuj. Wciska ci worki nawet jeśli nie chcesz, bo już je dla ciebie sprowadziła od dostawcy i zapłaciła. Ja co jakiś czas kłócę się z moimi ulubionymi paniami w sklepie medycznym jeśli bez wyraźnego powodu czegoś mi odmawiają. Czasem krzyczą, że tego nie można, albo że tak się nie da, a kiedy indziej nie widzą problemu. Nie wiem czym to jest spowodowane, humorem? :shock:


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 12 i 0 gości