jak sobie radzić na cdodzień ze stomią

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
lucnyc
PostyCOLON 11
RejestracjaCOLON 23 kwie 2010, 16:38

jak sobie radzić na cdodzień ze stomią

Postautor: lucnyc » 27 kwie 2010, 18:15

nie umiem sobie poradzić ze stomią

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Re: jak sobie radzić na cdodzień ze stomią

Postautor: javes » 27 kwie 2010, 18:20

A od kiedy jesteś stomikiem? Domniemywam że od niedawna?
Napisz coś więcej.

Mado
PostyCOLON 4
RejestracjaCOLON 07 kwie 2010, 21:55

Re: jak sobie radzić na cdodzień ze stomią

Postautor: Mado » 28 kwie 2010, 21:59

Do stomii trzeba przywyknąć... zależy jeszcze jaką się miało sytuację przed wyłonieniem stomii, bo w moim przypadku była to ostatnia deska ratunku i po jej wyłonieniu mogłem ponownie cieszyć się życiem, nie widząc jej ujemnych aspektów. Oczywiście pojawiły się momenty załamania, ale przez to chyba każdy przechodził...

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: jak sobie radzić na cdodzień ze stomią

Postautor: kukuleczka7 » 04 maja 2010, 11:43

Mado, lucnyc.
przywyknąć to można do tego,że się ma uszy i wszystko słyszy. Ze stomią jest inaczej. Choć uszy też czasem trzeba umyć.
Lucnyc- jakiego rodzaju masz kłopoty? psychiczne z zaakceptowaniem stomii, gastryczne , dermatologiczne czy pielęgnacyjne?
Napisz maila na kukuleczka7.69@o2.pl :D

brygida.58
PostyCOLON 13
RejestracjaCOLON 25 mar 2009, 8:35

Re: jak sobie radzić na cdodzień ze stomią

Postautor: brygida.58 » 12 maja 2010, 19:25

witaj
masz nr e-meila - GG lu skype napisz numery. zawsze ktoś napisze. ;)

lucnyc
PostyCOLON 11
RejestracjaCOLON 23 kwie 2010, 16:38

Re: jak sobie radzić na cdodzień ze stomią

Postautor: lucnyc » 15 maja 2010, 17:50

brygida.58 piszeColonwitaj
masz nr e-meila - GG lu skype napisz numery. zawsze ktoś napisze. ;)

moja poczta to; lucnyc@tlen.pl a GG 2965465 może ktoś napisze do mnie chętnie pogadam mam 60 lat od roku jestem stomikiem bo czasem to mi jest tak nijak

czekarp
PostyCOLON 85
RejestracjaCOLON 16 lis 2009, 10:24

Re: jak sobie radzić na cdodzień ze stomią

Postautor: czekarp » 17 maja 2010, 7:25

skoro jesteś stomokiem od roku to myśle że przez taki długi okres był czas na opanowanie obsługi stomii.jesli masz problemy to najlepiej zgłosić sie do pielęgniarki stominej w twoim regionie o pomoc.pomoc taką moze udzielic tez organizacja poilko. pozdrawiam i głowa do góry , najgorsze jest w tym to jak sie załamie psychika dlatego trzeba znależc zajęcie i jakiś cel aby nie rozpamietywac.jestem w podobnej sytuacji,wiem co to jest. ja aby odwrócić mysli zajołem sie hodowlą
pszczół, polecam intratne zajęcie i absorbujące.

witszu
PostyCOLON 18
RejestracjaCOLON 22 cze 2009, 13:19

Re: jak sobie radzić na cdodzień ze stomią

Postautor: witszu » 27 maja 2010, 9:18

kukuleczka7 piszeColonMado, lucnyc.
przywyknąć to można do tego,że się ma uszy i wszystko słyszy. Ze stomią jest inaczej. Choć uszy też czasem trzeba umyć.
Lucnyc- jakiego rodzaju masz kłopoty? psychiczne z zaakceptowaniem stomii, gastryczne , dermatologiczne czy pielęgnacyjne?
Napisz maila na kukuleczka7.69@o2.pl :D

Soryy ! przesadzasz ! Mozna żyć normalnie. Jest wsród nas wielu co to na codzień udowadniają.Pracując ,ucząc sie, nawet uprawiajac sport. Wiec nie bądz pesymista.
W. Szuba

mariola62
PostyCOLON 11
RejestracjaCOLON 25 maja 2010, 16:27

Re: jak sobie radzić na cdodzień ze stomią

Postautor: mariola62 » 27 maja 2010, 9:38

Witam doskonale Ciebie rozumie ja też nie umialam na poczatku sobie poradzic ,ale jak to sie mowi wroga nalezy pokochaćJestem 2 miesiace po wylonieniu stomi Nie umialam sobie poradzic z niczym ze zmiana workow z pielegnacja stomi ,z psychika wydawalo mi sie ze wszyscy ludzie wiedza co mam Ale udalo mi sie pomogly mi w tym moje corki zaczelam podchodzic do tego inaczej zaczelam rozmawiac na ten temat poczytalam sobie w internecie co pisza ludzie ,ktorzy maja stomie Zaczelam myslec pozytywnie wazne jest to ze mamy szanse ze zyjemy Zastanow sie przez chwile i pomysl sa ludzie ktorzy cierpia bardziej od nas musisz nastawic sie pozytywnie i bedzie dobrze bo przeciesz musi pozdrawiam

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: jak sobie radzić na cdodzień ze stomią

Postautor: kukuleczka7 » 29 maja 2010, 19:16

Witszu!
Popsułeś mi humor.Czy nieuważnie czytasz,czy nie widzisz słoneczka na końcu wypowiedzi? Ja Cię nie oceniam. Nigdy nie byłam pesymistka, jestem optymistka z bagażem 13 letniego stomika = realistką. Mimo x- dziestu lat jestem studentka kierunku inżynierii, społecznikiem i choć mam II grupę i wiele chorób współisniejących jeszcze korzystam z życia ile mogę. Trochę tolerancji, a świat będzie piękniejszy, także dla stomików. ;)


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 21 i 0 gości