kurkuma--pomaga czy pszeszkadza?

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
czekarp
PostyCOLON 85
RejestracjaCOLON 16 lis 2009, 10:24

kurkuma--pomaga czy pszeszkadza?

Postautor: czekarp » 17 maja 2010, 7:16

mam wyłonioną stomię na zawsze z powodu nowotworu jelita grubego. dowiedziałem sie że niektórzy jako wspomaganie w leczeniu stosują kurkume.czy ktoś się spotkał z tą forma leczenia ,jesli tak to proszeo opinię.

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Re: kurkuma--pomaga czy pszeszkadza?

Postautor: javes » 17 maja 2010, 15:33

Przytoczę artykuł z portalu senior.pl

/.../ Kurkuma wykorzystywana jest jako przyprawa do wielu potraw i przypraw, najbardziej znaną z nich jest curry. Ze względu na intensywny żółty kolor kurkuma była początkowo wykorzystywana jako barwnik, później odkryto jej zastosowanie kulinarne, w tej chwili trwają badania nad wykorzystaniem kurkumy w medycynie.
W medycynie hinduskiej kurkuma znana jest jako środek przyspieszający gojenie się ran oraz łagodzący dolegliwości żołądkowe.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat kurkuma zaczęła cieszyć się zainteresowaniem wielu firm farmaceutycznych, okazało się, bowiem, iż zawarte w niej substancje wykazują silne działanie przeciwwirusowe, przeciwgrzybiczne i antybakteryjne.

Obecnie trwają badania nad zastosowaniem tych substancji w leczeniu oraz profilaktyce chorób takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, cukrzyca, choroba Alzheimera. Dotychczasowe wyniki są obiecujące, co istotne nie wykryto żadnych działań ubocznych.

Inne badania dowiodły, iż kurkumina - składnik kurkumy, może spowolnić rozwój chorób nowotworowych(sic!). Mimo optymistycznych prognoz upłynie jeszcze klika lat zanim leki zwierające kurkumę przejdą wszystkie niezbędne testy i trafią do aptek./.../

Pozdrawiam.

czekarp
PostyCOLON 85
RejestracjaCOLON 16 lis 2009, 10:24

Re: kurkuma--pomaga czy pszeszkadza?

Postautor: czekarp » 27 maja 2010, 20:23

ten artykół znam. chodzi mi o to czy ktos z dotknietych tą choroba próbował kuracij kurkmą???????/


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 26 i 0 gości