woreczki z filtrem - poradźcie coś

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
joanna0207
PostyCOLON 10
RejestracjaCOLON 18 lut 2010, 6:32

woreczki z filtrem - poradźcie coś

Postautor: joanna0207 » 10 paź 2010, 9:55

Może ktoś ma jakieś sposoby na to żeby filtr nie zapychał się w woreczkach zamkniętych.
Chciałam przejść na te woreczki (convateka Esteem - dla dziecka) pani z działu pomocy mi przysłała kilka na próbę ale widzę że nie zdaje to egzaminu. Co jest z nimi - kuka jest ok, a przez noc worek pęcznieje jak balon.
Poradźcie!!
Ostatnio zmieniony joanna0207 przez 1, łącznie zmieniany 11 razy

zawira
PostyCOLON 50
RejestracjaCOLON 30 maja 2010, 14:20

Re: woreczki z filtrem - poradźcie coś

Postautor: zawira » 10 paź 2010, 10:35

Ważne jest by sprzęt miał filtry - my stosujemy System synergiczny - Esteem synergy - Płytka Flexible i Worek kolostomijny beżowy z filtrem i jednoczęściowy kolostomijny zamknięty -system Stomadress Plus koło .
Przy opakowaniu z woreczkami są takie nalepki na filtr. Aby kontrolować przepływ powietrza i zapobiec nadmiernemu wypełnianiu się worka gazami , trzeba jedną szczelinę pozostawić otwarta- wówczas zapewniony zostaje minimalny przepływ powietrza.

Marek
PostyCOLON 24
RejestracjaCOLON 26 paź 2009, 17:55

Re: woreczki z filtrem - poradźcie coś

Postautor: Marek » 10 paź 2010, 12:31

witam- Ja z zapychaniem woreczka poradziłem sobie w ten sposób że są w COLOPLAST filtry przyklejane na woreczki ( ich nr katalogowy 0509 )jest ich w opakowaniu 10 szt- są wydawane w ramach limitu cena jednego filtra 1,5 zł. polecam gorąco. mój nr GG 12009731. :)

joanna0207
PostyCOLON 10
RejestracjaCOLON 18 lut 2010, 6:32

Re: woreczki z filtrem - poradźcie coś

Postautor: joanna0207 » 11 paź 2010, 10:50

zawira piszeColonWażne jest by sprzęt miał filtry - my stosujemy System synergiczny - Esteem synergy - Płytka Flexible i Worek kolostomijny beżowy z filtrem i jednoczęściowy kolostomijny zamknięty -system Stomadress Plus koło .
Przy opakowaniu z woreczkami są takie nalepki na filtr. Aby kontrolować przepływ powietrza i zapobiec nadmiernemu wypełnianiu się worka gazami , trzeba jedną szczelinę pozostawić otwarta- wówczas zapewniony zostaje minimalny przepływ powietrza.

Ale ja nie zakleiłam wcale filtra tą nalepką , więc powinien być jak najbardziej swobodny wypływ gazów. A może trzeba coś zrobic tam przy tym filtrze... no już sama nie wiem.

Marek
PostyCOLON 24
RejestracjaCOLON 26 paź 2009, 17:55

Re: woreczki z filtrem - poradźcie coś

Postautor: Marek » 11 paź 2010, 11:15

podaj swój numer e-meila lub GG -skype

czekarp
PostyCOLON 85
RejestracjaCOLON 16 lis 2009, 10:24

Re: woreczki z filtrem - poradźcie coś

Postautor: czekarp » 15 paź 2010, 7:03

z filtrem to jest tak że jak sie zamoczy to nie spełnia swoich wymogów,wydostaje się zapach ,ja próbowałem przy zakładaniu woreczka otwór woreczka przysłaniałem folią w taki sposób że górna część folii była przycisnięta pierścieniem woreczka natomiast dół folii wsuwałem do woreczka , dawało to że filter był odizolowany bezposwednio od otworu stomii a jednoczesnie nie było zbyt szczelne aby gazy mogły sie wydostawac.dawało to częściowe zabezpieczenie , pozatym zgromadzone gazy można wypóścić po przez odchylenie minialne woreczka za uchwyt do zdejowania, spróbuj też woreczków convaTeku odpuszczanych z filtrem ,w nich gazy mozna wypóścić przez otwarcie woreczka.

zawira
PostyCOLON 50
RejestracjaCOLON 30 maja 2010, 14:20

Re: woreczki z filtrem - poradźcie coś

Postautor: zawira » 24 kwie 2011, 16:59

...
Ostatnio zmieniony zawira przez 2, łącznie zmieniany 6 razy

Marek
PostyCOLON 24
RejestracjaCOLON 26 paź 2009, 17:55

Re: woreczki z filtrem - poradźcie coś

Postautor: Marek » 27 kwie 2011, 6:20

Witaj
podaj swój nr e-meila, skype lub GG. mparadowski57@o2.pl
pozdrawiam

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: woreczki z filtrem - poradźcie coś

Postautor: kukuleczka7 » 27 kwie 2011, 13:57

zetor,
a może pora przyjąć ,ze ten typ tak ma.
Stomię mam już 14 lat i jestem aktywna. Na dłuższe wyjscia rezygnuje wogóle z jedzenia ( pewnie czymś poczęstują, a pusty worek nie przepuści gazów) i ostatnio zrezygnowałam wogóle z filtrów. Są tak samo zawodne jak nieszczelne zwieracze odbytu. Łatwiej znalezc toalete niz cały czas bać sie ,że puści klej zaslepki lub zamoknie filtr. Ponadto worki bez filtra te z systemu dwucześciowego są tańsze niz z filtrem,a komfort wiekszy. Tobie ze wzgledu na przepuklinę odradzam wszystko co podnosi cisnienie i jest gazotwórcze. Wody nigdy doś. A gdybys jeszcze raczył zadbać i miesnie brzucha , mysle ,że i jelita by sie uspokoiły i nie robiły cię "w balona."
wsłuchaj sie w siebie.

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: woreczki z filtrem - poradźcie coś

Postautor: kukuleczka7 » 29 kwie 2011, 8:02

Zetor napisał-""Ałał! Kukułeczko7, ach skądze skąd taka ostra zmiana tonu?????
Czyżbym czymś uraził???
Nie znajduje zupełnie powodu do urazy
No bo przecież z pewnością nie jesteś przedstawicielką producentów sprzętu stomijnego????
Moje mięśnie brzucha maja sie całkiem dobrze.
"nie tak ostro, miła siostro" ."" :twisted:
Zetor, :cry:
wydawało mi się ,że masz problem z przepukliną i szukasz rady. A ty po prostu jesteś niekonsekwentny i lubisz zaczepki. Ponadto jak nie czytasz ze zrozumieniem to przejdż do swego postu i zrozumiesz. Skąd u ciebie taki napastliwy ton i pytajniki. Zadałeś pytanie to ci odpowiadam, nie jestem producentem sprzętu ani nawet przedstawicielem zadnej firmy. :lol: Moje 10 letnie doswiadczenie wolontariuszki stomijnej pozwoliło lepiej funkcjonować kilkudziesięciu różnym stomiom i ich włascicielom. A i "siostrą" tez nie jestem. :idea: To, że jelito jest rurą, nie oznacza,że powietrze nie powoduje zwiekszenia cisnienia wewnetrznego w brzuchu. Po operacji tworzą się wokół jelit zrosty i jelita wygladają jak "pudelek z długiego i chudego balonika".I tu dowód- zdrowa stała kolostomia nie wymaga stosowania worków ileostomijnych (otwartych). Radzę wizytę u chirurga lub gastroenterologa.
Wiem,że ludzie chorzy sa czasami nadwrazliwi, zapewniam ,że nie miałam złych intencji odpisując w temacie, ale to chyba pozjadałeś wszystkie rozumy i obrażasz i Joannę i mnie. :o
Pierwszą część postu wyslij do producentów. A i nie zaśmiecaj forum, gdy nie szukasz rady. Zostaw miejsce dla potrzebujacych.
Dużo zdrowia.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 16 i 0 gości