woreczki z filtrem - poradźcie coś

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Re: woreczki z filtrem - poradźcie coś

Postautor: javes » 03 maja 2011, 20:32

Kukułeczko, powinnaś działać jako MEDIATOR!
Wylałaś na wzburzone fale oliwę. To fajnie, że są na forum internauci, którzy mogą spokojnie polemizować z osobą, która jak napisałaś - szuka zaczepki.
Podzielam Twoje zdanie, że są osoby, które rozpisują się dużo, nic nie wnosząc albo prawie nic, do podstawowego tematu. Ja ich wypowiedzi traktuję jako chęć zabłyśnięcia na forum, "pouczenie" innych jak mają postępować i podzielenie się swoją pseudo wiedzą. Pseudo, gdyż swoje podejście do stomii, traktują jako prawdę objawioną dla wszystkich stomików. Nie dopuszczają do siebie nawet myśli, że się mogą mylić. A często się mylą, nie biorąc pod uwagę tego, że każdy stomik jest inny: z innego powodu wyłoniona stomia, inny stan pooperacyjny, inny wiek, inne środowisko w którym żyje, inne przyzwyczajenia żywieniowe, inne możliwości finansowe itd, itd.
Nie mamy na taki tok myślenia wpływu, jak również na to w jaki sposób traktują innych forumowiczów - czy ich obrażają czy głaszczą.
Jest coś takiego jak kultura słowa, kultura pisania i odpowiedzialność za to co mówimy i piszemy. Dobrze by było, aby każdy z piszących na forum o tym pamiętał. Mam nadzieję iż się mylę, że Zetor swoją napastliwością leczy swoje frustracje...
Szanujmy zdanie innych, mogą mieć odmienne i szanujmy siebie nawzajem, gdyż jedziemy na tym samym wózku.

Zetor, nie bierz mojej wypowiedzi personalnie do siebie, ale swoją wypowiedzią sprowokowałeś temat, który drażni wielu forumowiczów nie tylko na tym portalu. Są to min. braki w posługiwaniu się językiem polskim, mentorski ton w wypowiedziach, braki skupienia się na temacie no i brak szacunku dla osób korzystających z forum.
Każdy ma inną wrażliwość, a my stomicy jesteśmy chyba bardzo uwrażliwieni.

Pozdrawiam.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 16 i 0 gości