Operacja usunięcia kolostomi

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
radziobocian
PostyCOLON 1
RejestracjaCOLON 15 paź 2010, 17:23

Operacja usunięcia kolostomi

Postautor: radziobocian » 18 paź 2010, 17:29

Pytam jeszcze raz ponieważ poprzednie pytanie źle sformułowałem.
Chodzi mi o to czy jest ktoś na formum, kto miał usunięcie kolostomi ( wprowadzenie jelita spowrotem).
Czy są jakieś powikłania po tej operacji? Słyszałem,żę są, ale czy zawsze i czy są groźne? A może pozostawić tak jak jest?
Proszę o odp.

mama Eli
PostyCOLON 20
RejestracjaCOLON 26 gru 2009, 15:04

Re: Operacja usunięcia kolostomi

Postautor: mama Eli » 21 paź 2010, 6:25

Witam serdecznie,
znam jednego młodego człowieka po zamknięciu kolostomii dwulufowej. Zespolenie obyło się bez powikłań i wyszedł równo z nami do domu we wtorek. Moja córa miała zespolenie na jelicie cienkim i wyłonioną kolostomię oczywiście ze względów zdrowotnych, więc to inna sprawa. Natomiast wracając do tematu to czy jesteś pewien, że przyczyny wyłonienia kolostomii przestały istnieć i nie pojawią się już ponownie?
I o jakich powikłaniach piszesz? Pytasz o nieszczelność połączenia, niedrożność, czy może inne?

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Re: Operacja usunięcia kolostomi

Postautor: javes » 21 paź 2010, 16:16

Witam
U jednej osoby mogą powstać powikłania, a u drugiej nie; zależy też ile masz lat, jakie zniszczenia spowodowała choroba podstawowa, jaki czas upłynął od wyłonienia stomii, czy masz zaszyty odbyt czy masz drożny, czy zwieracze pracują prawidłowo czy już nie.
Poznałem pana po 60-ce któremu zespolono jelito grube, ale niestety zwieracze pracowały już nie tak jak potrzeba i musiał zakładać pampersy. Powiedział mi, że gdyby o tym wiedział że będzie musiał wychodzić na ulicę w pampersach, to nigdy by nie pozwolił na likwidację stomii. Powikłań nie miał, ale...
Pozdrawiam

jerzy1107
PostyCOLON 1
RejestracjaCOLON 02 gru 2010, 23:10

Re: Operacja usunięcia kolostomi

Postautor: jerzy1107 » 02 gru 2010, 23:18

witam jestem 4 m-ce po usunięciu jelita grubego 120cm mam zbiornik nie miałem typowej stomi tylko rurke z pojemnikiem którą to po 2 miesiącach wyjęto do dzisiaj jest ok jedyny problem to toaleta 6>10 razy na dobe jem wszystko może musze mieć diete czekam na podpowiedż


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 21 i 0 gości