Odliczenie od podatku

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
wędkarz
PostyCOLON 36
RejestracjaCOLON 22 paź 2009, 12:17

Odliczenie od podatku

Postautor: wędkarz » 20 lis 2010, 21:02

Stomię mam od ponad 10 lat i od samego początku dokupuję sprzęt ponieważ mam zaledwie 20 cm jelita grubego i trawię podobnie jak osoby które mają ileo a nie jak ja kolostomię.
Po raz pierwszy w tym roku zbieram rachunki za zakupiony sprzęt i jak widzę dojdę do około 1800 zł , niestety nie jestem do końca pewny czy mogę cokolwiek z tego odliczyć w rocznym PIT chociaż kiedyś czytałem na ten temat w internecie niestety nie potrafię obecnie odszukać tej strony.
Dlatego mam gorącą prośbę jeżeli jest osoba zorientowana w tym temacie o oświecenie mnie. :?:

przemo
PostyCOLON 6
RejestracjaCOLON 11 maja 2010, 18:22

Re: Odliczenie od podatku

Postautor: przemo » 21 lis 2010, 9:48

Witam
Jeśli chodzi o odliczenie od podatku lków i medykamentów to wiem że istaniała taka możliwość przy zakupach na recepte. Warunek musiał byc tylko taki że to choroba przewlekła, a w twoim przypadku to stan przewlekły, tylko z tego co wnioskuje kupujesz sprzęt bez recepty według własnych potrzeb. Najlepiej sasięgnąć porady w biurze rachunkowym lub u księgowej która rozlicza pity bo one są najlepiej zorientowane w tych przepisach. Ewentulanie w ostateczności pozostaje wycieczka do Urzędu Skarbowego i tam także powinni udzielić odpowiedzi.
Pozdrawiam Przemek
Alles Kann Besser Werden, Don't Give Up

mama Eli
PostyCOLON 20
RejestracjaCOLON 26 gru 2009, 15:04

Re: Odliczenie od podatku

Postautor: mama Eli » 22 lis 2010, 7:31

Witam,
odliczenie od podatku kosztów poniesionych na zakup wyrobów medycznych przysługuje osobie fizycznej posiadającej orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, lub osobie mającej na utrzymaniu członka rodziny legitymującego się takim orzeczeniem. Pytanie tylko czy orzeczenie, o którym mowa posiadasz, jeśli nie pozostaje "stanąć" na komisji. Więcej, w tym podstawę prawną dopiszę jak tylko dostanę się w domu do komputera.

Teraz czas wracać do pracy :D

wędkarz
PostyCOLON 36
RejestracjaCOLON 22 paź 2009, 12:17

Re: Odliczenie od podatku

Postautor: wędkarz » 22 lis 2010, 15:35

Dziękuje za odpowiedzi i jeśli to możliwe proszę o podstawę prawną żeby nie było kłopotu z Urzędem Skarbowym.
Począwszy od 1999 r. jestem na rencie przez rok pierwsza grupa od roku 2000 druga czyli całkowicie niezdolny do pracy aktualnie do grudnia 2012 r., oczywiście za zakupiony sprzęt mam rachunki .

zawira
PostyCOLON 50
RejestracjaCOLON 30 maja 2010, 14:20

Re: Odliczenie od podatku

Postautor: zawira » 26 lis 2010, 21:07

[b]
Ostatnio zmieniony zawira przez 1, łącznie zmieniany 6 razy

wędkarz
PostyCOLON 36
RejestracjaCOLON 22 paź 2009, 12:17

Re: Odliczenie od podatku

Postautor: wędkarz » 27 lis 2010, 22:15

Bardzo dziękuję za pomoc i wyczerpującą informację ale jak rozumie niestety zakupionego poza limitem sprzętu stomijnego odliczyć nie mam prawa dlatego że nie jest on lekarstwem i nie zapisał mi go lekarz.
Moim zdaniem jest to niesprawiedliwe bo bez dodatkowych zakupów nie mogę normalnie egzystować ale cóż trzeba się z tym pogodzić bo głową muru nie przebiję.

zawira
PostyCOLON 50
RejestracjaCOLON 30 maja 2010, 14:20

Re: Odliczenie od podatku

Postautor: zawira » 28 lis 2010, 15:58

[b
Ostatnio zmieniony zawira przez 1, łącznie zmieniany 6 razy

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Re: Odliczenie od podatku

Postautor: javes » 30 lis 2010, 16:32

Ulga rehabilitacyjna

"Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną lub masz na utrzymaniu osobę niepełnosprawną, sprawdź, czy poniesione przez Ciebie wydatki na cele rehabilitacyjne oraz wydatki związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych uprawniają do ulgi w podatku dochodowym od osób fizycznych. Jeżeli tak, to możesz z niej skorzystać.

Pamiętaj!

Ulga ta – podobnie jak każda inna preferencja podatkowa – obwarowana jest wieloma warunkami; dopiero po spełnieniu wszystkich możesz zastosować odliczenie."

Rozwinięcie tematu masz na stronie głównej w: Niepełnosprawność - Ulga Rehabilitacyjna. http://www.stomicy.org/ulga-rehabilitacyjna.html

wędkarz
PostyCOLON 36
RejestracjaCOLON 22 paź 2009, 12:17

Re: Odliczenie od podatku

Postautor: wędkarz » 01 gru 2010, 17:16

Dziękuje za zainteresowanie i odpowiedz ale ten tekst czytałem i niestety w jego treści nie ma nic na temat który dotyczy mojego problemu tzn.konkretnego wyszczególnienia odnośnie sprzętu stomijnego .

mama Eli
PostyCOLON 20
RejestracjaCOLON 26 gru 2009, 15:04

Re: Odliczenie od podatku

Postautor: mama Eli » 02 gru 2010, 9:31

Wędkarzu,
daj mi jeszcze trochę czasu.
Już sprawdziłam, że odliczenia można dokonać na podstawie art. 26 pdof ust. 1 p.6, zapisałam sobie również, że z zastrzeżeniem 7a p.3 (nie powiem w tej chwili żebym wiedziała co miałam na myśli).
Rozliczać rok 2010 będziesz dopiero na początku 2011, więc daj mi jeszcze chwilę to zinterpretuję dla ciebie jak ja to widzę.
Niestety ostatnio chronicznie brak mi czasu dlatego nie miałam kiedy pomyśleć.
Dodam jednak, że korzystam z odliczeń na córkę, odliczałam przez kilka ostatnich lat cewniki urologiczne i pieluchomajtki, jako, że Elcia stomię ma od końca 2009 roku i sprzętu stomijnego wcześniej nie kupowaliśmy. Natomiast pamiętam, że analizowałam z myślą o wymienionych przedmiotach i uznałam je za wspominany w ustawie o pdof sprzęt medyczny. Nadmienie także, że cewniki i pieluchy są refundowane w 70% przez NFZ, więc odliczałam dopłacane przeze mnie 30% kwoty. Mój PIT za 2009 rok był kontrolowany przez US ze względu na wysokość potrąconej kwoty (czyt. zwrot całego podatku w bądź co bądź nędznej wysokości) i uznany za prawidłowy. Nikt nie pytał o recepty, bo sprzęt medyczny jak wszyscy dobrze wiemy wydawany jest na podstawie wniosków, a podstawą do odliczeń są uwielbiane przez wszystkich rachunki imienne zwane fakturą VAT.
Pozdrawiam
i mam nadzieję, że w weekend będzie taka chwila kiedy pojazdy przestaną mi zajmować 50% doby i mózg mi rozmarznie na tyle żebym mogła wywiązać się z obietnicy wobec Ciebie.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 16 i 0 gości