Zakup po cenie rynkowej lub eksmisja

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
Nadzieja85
PostyCOLON 1
RejestracjaCOLON 29 lis 2010, 22:47

Zakup po cenie rynkowej lub eksmisja

Postautor: Nadzieja85 » 29 lis 2010, 22:49

Witam!
Mam bardzo poważny problem, otóż dostałam dzisiaj ze spółdzielni pismo informujące mnie iż mogę zakupić zajmowane przeze mnie mieszkanie po cenie rynkowej lub, jeżeli nie skorzystam z tej możliwości grozi mi eksmisja.Jest to tzw dozorcówka.Moja mama ok 36 lat temu podjęła pracę w spółdzielni i otrzymała mieszkanie, póki zdrowie jej na to pozwalało wykonywała swoją pracę, jednak później przeszła na rentę, miała zawał i przyszedł czas na emeryturę.Ok 14 lat temu dostałyśmy pierwsze pismo dotyczące zajmowanego przez nas lokalu, miałyśmy go opuścić, zaczęła się walka i na kilka lat dali spokój, jednak od jakiegoś czasu ich podejście do tego tematu zrobiło się bardziej agresywne.Raz po raz podnoszą czynsz, który w tym momencie jest trzy krotnie wyższy niż za mieszkanie sąsiednie które jest sporo większe (wszystkie płatności zawsze były pokrywane terminowo i w całości). Inne spółdzielnie pozwalały osobom w naszej sytuacji na wykup swoich mieszkań np za 20% wartości ale niestety nasza spółdzielnia nawet nie chce o tym słyszeć.Twierdzą, że nasze mieszkanie kupili lokatorzy, niestety nigdy nie widziałam pisma potwierdzającego te słowa a po drugie logicznie patrząc kto złożyłby się na mieszkanie dla dozorcy??!!Dla mnie jest to co najmniej mało prawdopodobne.Coraz częściej mam poczucie, że sprawa jest przegrana, że ta spółdzielnia rządzi się jakimiś swoimi prawami jednak mam jeszcze malutką nadzieję, że może jednak coś da się zrobić... Termin odpowiedzi wyznaczyli nam na 3.12.Bardzo proszę o pomoc!

Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 20 i 0 gości