Gojenie się jelit po operacji.....

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
kaszlak
PostyCOLON 1
RejestracjaCOLON 19 lut 2011, 12:20

Gojenie się jelit po operacji.....

Postautor: kaszlak » 19 lut 2011, 12:49

Witam
Mam na imię Andrzej mam 31 lat i jestem po operacji wycięcia guza na jelicie grubym ( 3 tygodnie temu ).
Czekam na wyniki histopatologi , mam nadzieję że będą dobre ;)
Oczywiście mam czasową stomie i teraz moje pytanie z tym związane.
Jak długo goją się jelita w środku i jak długo się przyzwyczajają do nowego trybu pracy ???? ( dlaczego pytam ) .
Po operacji mineło 3 tygodnie a ja nadal odczuwam jak to nazwać ,, zmęczone jelita '' :D po prostu gdzieś mnie szczyknie , gdzieś za boli , burczą jelita , czuję takie lekkie pobolewania prawdopodobnie w jelitach ( wszystko po przeciwnej stronie stomi ). Niekiedy te bóle i taki dyskomfort jest na tyle silny , że nie daje mi spać po nocach. Stomia pracuje dobrze ( regularnie ), rana po operacji też się goi bardzo fajnie.

Proszę o odpowiedź czy to normalne , a jeśli tak jak długo może trwać , bo sam już nie wiem czy się martwić...

Pozdrawiam i dziękuję

zawira
PostyCOLON 50
RejestracjaCOLON 30 maja 2010, 14:20

Re: Gojenie się jelit po operacji.....

Postautor: zawira » 19 lut 2011, 14:47

Witaj miło. Nie wiem jak to jest u innych , ale u mojej podopiecznej trwało to dość długo - a nawet i teraz skarży się od czasu do czasu na podobny dyskomfort

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Re: Gojenie się jelit po operacji.....

Postautor: javes » 19 lut 2011, 19:40

Mam stomię 14 rok i jak pamiętam bule jelit odczuwałem bardzo długo, bo kilka miesięcy. Lekarz tłumaczył, że jelita muszą się ułożyć po operacji.
Trzy tygodnie to bardzo krótki czas po operacji. Wszystko przed Tobą.
Pozdrawiam


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 11 i 0 gości