czym wygoić skórę?

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
agnieszkaZ
PostyCOLON 6
RejestracjaCOLON 21 sty 2011, 6:53

czym wygoić skórę?

Postautor: agnieszkaZ » 02 sie 2011, 21:01

Witam
Mam takie małe pytanko, macie może jakieś sprawdzone sposoby na wygojenie skóry wokoł stomii??
stosuje płytki wklęsłe, paste gojącą, usczelniacze, puder, gaziki ochronne. Zainwestowałam nawet w opatrunek hydrokoloidowy ale na nic to się zdało. Jeżeli wiecie co można jeszcze zztym fantem zrobić, byłabym wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie

wędkarz
PostyCOLON 36
RejestracjaCOLON 22 paź 2009, 12:17

Re: czym wygoić skórę?

Postautor: wędkarz » 03 sie 2011, 7:22

Ponieważ mam stomię od stycznia 2000r. przerabiałem te wszystkie specyfiki ale nieco pomaga z tym że jest to proces dosyć wolny puder Convatec - Stomahesive i krem coloplastu z tym że należy przy tym po pewnym czasie , przynajmniej na kilka miesięcy stosować worki innej firmy.Nie wiem do końca jak to wytłumaczyć ale może ma znaczenie skład kleju danej firmy i także kształt przylepca ale u mnie i nie tylko u mnie taki manewr pomaga.

agnieszkaZ
PostyCOLON 6
RejestracjaCOLON 21 sty 2011, 6:53

Re: czym wygoić skórę?

Postautor: agnieszkaZ » 03 sie 2011, 13:12

stosuje właśnie to o czym piszesz, czyli puder convatecu i paste coloplastu. Płytki na przemiennie coloplast i dansac(convatecu niestety niemogę-uczulenie na jakiś składnik zawarty w przylepcu,co jest dość żadko spotykane). Jest tak jak mówisz, czyli proces gojenia trwa bardzo długo, ale pół roku, to jest już wielki problem i niestety wszelkie eksperymenty nie przynosza poprawy. Rozmawiałam z lekarzem, pielęgniarką stomiją i wszyscy rozkładają ręce twierdząc że przypadek jest beznadziejny.

czekarp
PostyCOLON 85
RejestracjaCOLON 16 lis 2009, 10:24

Re: czym wygoić skórę?

Postautor: czekarp » 21 sie 2011, 14:49

nie wiem czy moja podpowiedz ci pomoże ,niemniej wiem ze pomocny jest( w ranach trudno gojacych) pyłek z widłaka oraz jest taki preparat zwany PWJ to jest propolis+wosk+jad pszczli ,tak toprodukty pszczele , sa jeszcze osiągalne pomimo ze lekarze nie wszyscy są do tego przekonani,ja stosowałem po opercji przy wygajaniu rany w kroczu. Wiem ze miód gryczany ma własciwości gojące na rany otwartych żylaków.już rzymianie uzywali go w gojeniu uciezliwych ran.oczywiście miód jak i PWJ powinien pochodzić od uczciwego pszczelarza a o tą


uczciwośc ostatnio jest bardzo trudno nie tylko u pszczelarzy . pozatym stosowac te rzeczy nalezy z konsultacja z lekarzem.Myślę że powinnaś skozystać z porady pielęgniarki stomijnej. pozdrawiam.

witszu
PostyCOLON 18
RejestracjaCOLON 22 cze 2009, 13:19

Re: czym wygoić skórę?

Postautor: witszu » 20 paź 2011, 14:15

Witam.
Czesto stram sie gdy nie wychodze z domu poprostu dać ciału i skórze odpocząć.To znaczy nie zakladam wrka i stosuje wszystko o czym oisali poprzednicy oraz normalny talk. Stomie zabezpieczam jedynie opatrunkiem z gazika i kawałkiem ucietym z podladu higienicznego....POMAGA !
W. Szuba


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 21 i 0 gości