Wrzodziejące zapalenia jelita grubego-sterydy-bezpłodność

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
marta-k8
PostyCOLON 3
RejestracjaCOLON 28 sie 2011, 11:00

Wrzodziejące zapalenia jelita grubego-sterydy-bezpłodność

Postautor: marta-k8 » 28 sie 2011, 11:10

Witam! Mój mężczyzna przez 3 lata był leczony sterydami na wrzodziejące zapalenie jelita. Te sterydy to ENKORTON,METYPRED i HYDROKORTYZON. Czy ktoś z Was wie,lub może ma podobny problem lub zastanawia się czy ma to wpływ na jakość jego spermy? czy tak długie stosowanie tych konkretnych sterydów może niekorzystnie wpłynąć na płodność? Pytam na razie tu,na forum,zanim udamy się na niezbędne badania w tym kierunku.Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi ;)

staniew
PostyCOLON 17
RejestracjaCOLON 04 lis 2010, 17:16
LokalizacjaCOLON Warszawa
CONTACTCOLON

Re: Wrzodziejące zapalenia jelita grubego-sterydy-bezpłodność

Postautor: staniew » 28 sie 2011, 20:33

Witaj.Ja brałem sterydy przez 5 lat .Niestety to lekarstwo na jedno pomaga a na drugie szkodzi.Skutki uboczne są różne,najgorsze akcje są po odstawieniu (niestety uzależniają)...jak u narkomana bóle gnatów , bezsenność itd. Co do jakości spermy to zróbcie te badania .
A "Twój mężczyzna" jest po operacji ?
Bo jak miał coś grzebane w miednicy mniejszej to jakiś czas może być niesprawny ,ale jak się wszystko wygoi to powinno być oki. ;)
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

marta-k8
PostyCOLON 3
RejestracjaCOLON 28 sie 2011, 11:00

Re: Wrzodziejące zapalenia jelita grubego-sterydy-bezpłodność

Postautor: marta-k8 » 29 sie 2011, 5:53

Miał operacje,ma illeostomię. Problemów po odstawieniu (nie bierze ich juz 3 miesiac) nie miał,jedyne co go jeszcze męczy to bóle stawów . Jego "sprawnosc seksualna" jest wzorowa,wiec i z tym nie ma problemów,jedynie jakosc spermy nas martwi. Wielkie dzięki za odpowiedz :P

staniew
PostyCOLON 17
RejestracjaCOLON 04 lis 2010, 17:16
LokalizacjaCOLON Warszawa
CONTACTCOLON

Re: Wrzodziejące zapalenia jelita grubego-sterydy-bezpłodność

Postautor: staniew » 30 sie 2011, 3:06

Źle się wyraziłem. :oops: Niesprawność - chodziło mi o małe ilości ("jakość ")spermy lub całkowity brak wytrysku.
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

marta-k8
PostyCOLON 3
RejestracjaCOLON 28 sie 2011, 11:00

Re: Wrzodziejące zapalenia jelita grubego-sterydy-bezpłodność

Postautor: marta-k8 » 30 sie 2011, 5:57

Z tym również nie ma problemu , powiem nawet dość kolokwialnie " strasznie dużo tego " :oops:

staniew
PostyCOLON 17
RejestracjaCOLON 04 lis 2010, 17:16
LokalizacjaCOLON Warszawa
CONTACTCOLON

Re: Wrzodziejące zapalenia jelita grubego-sterydy-bezpłodność

Postautor: staniew » 31 sie 2011, 18:29

:lol: to kiego grzyba się martwicie na zapas he he.
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 15 i 0 gości