Prośba

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
krystyna_w
PostyCOLON 1
RejestracjaCOLON 24 wrz 2011, 19:32

Prośba

Postautor: krystyna_w » 24 wrz 2011, 19:41

Mam do was pytanie i prosbe o podpowiedz , dotyczaca nastepujacych spraw. Moja mama jest kolostomijka od 5 miesiecy . Niestety zauwazylam , ze z jednej strony przy stomii rosniej jej dosc duza przepuklina. Zakupilam pas stomijny, ale niestety moja mama nie moze go nosic . Po konsultacji z pielegniarka stomijna zakupilam nastepny i jest to samo . Nie tylko ze nie moze go nosic, ale na dodatek pas ugniata woreczek i mamy problem z przeciekaniem kalu lub z jego zachamowaniem . Niestety przepuklina sie powieksza i co teraz?
O operacji nie ma mowy- mama ledwo wytrzmala ta - zreszta lekarze kategorycznie odmawiaja operacji twierdzac , ze mama moze z tego juz nie wyjsc.

Sprawa kolejna to to problem z obstrukcja. Przez jakis czas bylo wzglednie dobrze, ale od polowy miesiaca sa problemy. nie pomagaja ani sliwki , ani morele suszone, ani otreby , jogurty - nic . Po prostu ma problemy z wyproznieniem i koniec . Co z tym zrobic?- poradzcie prosze.

Z gory dziekuje Krystyna

czekarp
PostyCOLON 85
RejestracjaCOLON 16 lis 2009, 10:24

Re: Prośba

Postautor: czekarp » 16 paź 2011, 17:06

wybacz moze moja informacja będzie nie adekwatna. niemniej proponuję jesli twoja mama stosuje sprzęt dwuskładnikowy , to jest płytka i worek , to w miejscu przepukliny pszystomijnej, bo napewno tak jest ,pod płytkę nałożyc pastę stomijną aby ona stwożyła zgrubienie które ucisnie przepuklinę przystomijną , zdaje mi sie że w tej sytuacji pas przeciw
przepuklinowy nie spełni swojej roli, bo on jest tylko na przepuklinę po operacyjną .proponuję ci znajdz namiary i kontaktuj się z pielęgniarką stomijną w kielcach napewno ci pomoże.sory z e pisze małą czcianka , zycze duzo wytrwałości i zrozumienia osoby chorej.pozdrawiam

witszu
PostyCOLON 18
RejestracjaCOLON 22 cze 2009, 13:19

Re: Prośba

Postautor: witszu » 20 paź 2011, 13:45

Witam !
Jestem stomikiem w podeszłym wieku od trzech lat , wiec z własnego doświadczenia moze nie kompetetnie bo nie jestem lekarzem powiem tak. Też uzywałem i uzywam pasa z powodu własnie powiekszającej sie przepukliny.
W poczatkowym okresie używalem pasa z otworem na stomijny woreczek i wareczków otwartych convateku. Z czasem podobnie jak piszesz nie zapewniało to szczelności . Wieksze bezpieczeństwo zapewnia uzywanie zielonych (klejących)chusteczek firmy Convatek , oraz dodatkowe obklejenie (zabwezpiec enie) plastrami co powoduje większą powierzchnie styku stomii z ciałem. Jeżeli chodzi o przepukline , występuje dosć często i też nie mam szans na jej operowanie . Trzeba nauczyć się z tym zyć niestety. A stosowanie pasa jest bardzo pomocne. Po porannym wypróżnieniu , oklejeniu dodatkowo plastem stomii stoauje teraz pas normalny bez otworu na woreczek , bardzo mi to pomaga by stomia tak szybko sie nie powiekszała. Oczywiście trzeba bardzo uważac by w wypadku parcia pas rozpiąć , oproznić woreczek .
Jesli chodzi o drugi temat to powinnas napewno problem omówic z lekarzem prowadzącym mame w poradni onkologicznej , to bardzo WAZNE....domorosle sposoby mogą być niestety niezadawalające.
Pozdrawiam i życze wytrwałości.
W. Szuba


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 14 i 0 gości