Jaki stopień niepełnosprawności dla Stomika

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
Nitrogen
PostyCOLON 1
RejestracjaCOLON 14 lis 2011, 16:34

Jaki stopień niepełnosprawności dla Stomika

Postautor: Nitrogen » 14 lis 2011, 16:46

Witam.
Wyznaczono mi termin komisji w sprawie orzeczenia stopnia niepełnosprawności. Chciałem dowiedzieć się jaki wy stopień otrzymaliście (znaczny, umiarkowany, lekki)? Jaki stopień przysługuje stomikom jelita grubego?

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: Jaki stopień niepełnosprawności dla Stomika

Postautor: kukuleczka7 » 14 lis 2011, 18:15

Witaj,
Komisja orzekajaca o stopniu niepełnosprawności po zapoznaniu sie z opinią lekarza kierujacego i wnioskiem ustala wstępnie stopień. W razie wątpliwosci w czasie ok.15 min. spotkania zadaje dodatkowe pytania wnioskodawcy. Warto zabrać ze sobą dokumentacje potwierdzajaca nasze słowa.Należy we wniosku zaznaczyć ,że w razie choroby stomik nie jest w stanie sam zająć się sobą i na pytanie "czy potrzebuje pomocy drugiej osoby?" wpisac "czasami", "często" lub coś podobnego. Warto nadmienić ,że nie wolno nam dźwigać, wtedy stomik nawet bez prawa jazdy i samochodu może nabyć prawa do karty parkingowej dla osoby niepełnosprawnej.
Ja mam określony umiarkowany stopień niepełnosprawności okresowo do lutego 2014r. , w orzeczeniu wpisano kody T, M, I ,a mam kolostomię stałą . Po odebraniu orzeczenia warto je zafoliować, bo zwykły papier często używany bardzo sie niszczy. Od razu należy złożyć wnioski (ze zdjeciem ) o wydanie karty parkingowej wg pkt.9 orzeczenia oraz o legitymację inwalidzką.
Więcej na ten temat znajdziesz w e-poradniku PFRONu.

czekarp
PostyCOLON 85
RejestracjaCOLON 16 lis 2009, 10:24

Re: Jaki stopień niepełnosprawności dla Stomika

Postautor: czekarp » 30 lis 2011, 11:23

dobrze by było do wnioku o niepełnosprawnośc dołaczyć inne schorzenia jak są czym więcej to lepiej. nie ma okreslonego stopnia dla stomików ,zalezy to od orzecznika .ja otrzymałem stopień znaczny na stałe ,ale otrócz stomii mam inne schorzenia.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 14 i 0 gości