ZMIANA GRUPY INWALIDZKIEJ - NA WYŻSZĄ

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

ZMIANA GRUPY INWALIDZKIEJ - NA WYŻSZĄ

Postautor: sierotka » 29 lis 2011, 19:18

Witam :) zachecam do podzielenia sie opiniami czy wystepowaliscie o podwyższenie grupy inwalidzkiej na tzw umownie "wyższą" po przebytej operacji .Ponieważ mąz mój ,miał tzw "3"/na stałe/ z tytułu operacji biodra ,zachecono nas byśmy wystąpili po operacji nowotworu jelita grubego o "1" z cześciową niezdolnością do pracy i z zasiłkiem pielęgnacyjnym /by nie zamknąc sobie drogi powrotu do aktywności zawodowej/ ponieważ przy otrzymaniu "2"grupy jest niestety stała niezdolność do pracy .Kolejność działania jest następujaca:z ZUS bierze się specjalny druk w punkcie informacji Rent i Emerytur ,ten druk powinien wypełnić albo lekarz prowadzacy w szpitalu ,albo lekarz rodzinny i z dołaczonymi skserowanymi historiami wszystkich przebytych chorób , składa się w ZUS ,czekajac na komisje i opinię orzecznika. Nie trzeba czekać do opuszczenia szpitala ,tylko jak mnie dzisiaj poinformowano ,juz w trakcie pobytu w szpitalu ,po operacji należy zabiegać o wypełnienie tych dokumentów ,wtedy szybciej "czasowo" sie to odbywa i chory nie traci cennego czasu oczekiwania na swiadczenia.Opisuję Wam Kochani może to troszkę nieskładnie ponieważ ,nigdy tego wczesniej nie załatwiałam,
Natomiast pieknie i fachowo opisała /opisał/to kukuleczka w watku PO OPERACJI . Warto zabiegać o podwyższenie "grupy" ponieważ sa to dodatkowe swiadczenia ,jakże bardzo potrzebne ,na dobre odżywianie sprzęt i po prostu na godniejsze życie.
ZACHECAM DZIELCIE SIĘ RADAMI ,w tym temacie .
Pozdrawiam serdecznie wszystkich :) nie dajcie się przeciwnościom losu ,ale z podniesioną głowa i mimo wszystko z uśmiechem biegnijmy do przodu :D

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: ZMIANA GRUPY INWALIDZKIEJ - NA WYŻSZĄ

Postautor: kukuleczka7 » 30 lis 2011, 16:39

"Witam zachecam do podzielenia sie opiniami czy wystepowaliscie o podwyższenie grupy inwalidzkiej na tzw umownie "wyższą" po przebytej operacji .Ponieważ mąz mój ,miał tzw "3"/na stałe/ z tytułu operacji biodra ,zachecono nas byśmy wystąpili po operacji nowotworu jelita grubego o "1" z cześciową niezdolnością do pracy i z zasiłkiem pielęgnacyjnym /by nie zamknąc sobie drogi powrotu do aktywności zawodowej/ ponieważ przy otrzymaniu "2"grupy jest niestety stała niezdolność do pracy"
Tak, nalezy działac jak najwczesniej, bo machina administracyjna "bardzo wolno miele papiery i nie zwraca kosztów zaprzepaszczonych z upływu czasu ". A my go tak duzo stracilismy przez chorobe i szpital.
Sierotko, trochę namieszałaś. Z III grupy w Zus nalezy ubiegac sie o II , albo na wyrost o I gr. Tobie pomyliły się arabskie cyferki. A także ich połączenie z zasiłkiem i dodatkiem pielegnacyjnym. Jest to jak pisałam w innym twoim wątku dość "zamotane", niby podobne, a rózne nazwy oznaczaja inne swiadczenia pieniężne wypłacane przez rózne instytucje. Bardziej zainteresowanych odsyłam do INFORMATORA PFRON dostepnego na stronie internetowej PFRONu pod nazwą Przewodnik Osoby Niepełnosprawnej.-- str.60-69.
pozdrawiam

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: ZMIANA GRUPY INWALIDZKIEJ - NA WYŻSZĄ

Postautor: sierotka » 30 lis 2011, 17:42

kukuleczka7 piszeColon"Witam zachecam do podzielenia sie opiniami czy wystepowaliscie o podwyższenie grupy inwalidzkiej na tzw umownie "wyższą" po przebytej operacji .Ponieważ mąz mój ,miał tzw "3"/na stałe/ z tytułu operacji biodra ,zachecono nas byśmy wystąpili po operacji nowotworu jelita grubego o "1" z cześciową niezdolnością do pracy i z zasiłkiem pielęgnacyjnym /by nie zamknąc sobie drogi powrotu do aktywności zawodowej/ ponieważ przy otrzymaniu "2"grupy jest niestety stała niezdolność do pracy"
Tak, nalezy działac jak najwczesniej, bo machina administracyjna "bardzo wolno miele papiery i nie zwraca kosztów zaprzepaszczonych z upływu czasu ". A my go tak duzo stracilismy przez chorobe i szpital.
Sierotko, trochę namieszałaś. Z III grupy w Zus nalezy ubiegac sie o II , albo na wyrost o I gr. Tobie pomyliły się arabskie cyferki. A także ich połączenie z zasiłkiem i dodatkiem pielegnacyjnym. Jest to jak pisałam w innym twoim wątku dość "zamotane", niby podobne, a rózne nazwy oznaczaja inne swiadczenia pieniężne wypłacane przez rózne instytucje. Bardziej zainteresowanych odsyłam do INFORMATORA PFRON dostepnego na stronie internetowej PFRONu pod nazwą Przewodnik Osoby Niepełnosprawnej.-- str.60-69.
pozdrawiam


Witam witam :) tak myślałam,że coś namieszałam :lol: też zajrze do tych przepisów .Dziekuję ,za skorygowanie ;) chetnie przyjmuje zwrócenie mnie uwagi ,ale jeszcze parę lat do tyłu nie byłam taka pokorna :lol: pozdrawiam cieplutko

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: ZMIANA GRUPY INWALIDZKIEJ - NA WYŻSZĄ

Postautor: sierotka » 12 sty 2012, 9:48

Witam a dlaczego tutaj nikogo nie ma? :( gdzie sie wszyscy podziali? :) Pogoda nijaka ,przynajmniej w naszym rejonie to warto tutaj chociaz troszkę wywołać słoneczka? 8-) nieprawdaż?
Pozdrowionka
I piszcie coś miłego ,cos budujacego ,coś wesołego .........mimo wszystko :)

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: ZMIANA GRUPY INWALIDZKIEJ - NA WYŻSZĄ

Postautor: kukuleczka7 » 12 sty 2012, 16:33

Hej , jestem , jestem.
Ale gdzie indziej.
Zbliża się sesja i zebranie walne w stowarzyszeniu, więc szukam niezbędnych materiałów do opracowań.
W temacie grupy inwalidzkiej napisałam chyba już wszystko.
Tez tęsknię za słońcem, ale jeszcze bardziej za śniegiem i mrozem.

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: ZMIANA GRUPY INWALIDZKIEJ - NA WYŻSZĄ

Postautor: sierotka » 12 sty 2012, 20:52

Witaj kukuleczko :) to miło mam, konkretna propozycję ,jesteś osobą ,bardzo pomocna ,ciepłą aktywną ,organizuj grupke ludzi może z tego forum ,też ,na pewno też , a ja dam Wam mój dom do dyspozycjii ,w miejscowosci nad pieknym jeziorem ,tak na 25 osób i zrobimy spotkanko ,tych wszystkich ludzi dzielnych ,godnie walczacych o każdy dzień .
Dom jest położony przy jezdni 2 kroki ,która biegnie wokół jeziora , w pieknych lasach Sobiborskich ,8 km od Włodawy ,40 km od Chełma ,
cudny krajobraz ,mozliwość pieszych wycieczek ,rowerowych ,możliwość popływania w mega czystym jeziorze Białym ,jezioro ma 1 stopień czystości,Chełm i podziemia kredowe ,jedne z 3 w Europie ,itd będe po trosze przewodniczką i gosciem .
Moge gościć ,tak do 20 czerwca i od 1 września ,pokoje ,i łazieneczki ,możliwość grilowania i tańców też :lol: .
Pomys kukuleczko i pisz na PW
pozdrawiam Ciebie i wszystkich z tego forum 8-) :)
sierotka

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Re: ZMIANA GRUPY INWALIDZKIEJ - NA WYŻSZĄ

Postautor: javes » 16 sty 2012, 12:07

Nareszcie coś konkretnego.

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: ZMIANA GRUPY INWALIDZKIEJ - NA WYŻSZĄ

Postautor: kukuleczka7 » 16 sty 2012, 15:54

Dzieki,ze ktos w końcu pomyslał o wolontariuszu jak o człowieku, który, by dobrze wykonać zadanie musi też mieć czas odpocząć i naładować akumulatory. Dzięki sierotko za propozycję, jestem za. Dziekuję i bede w kontakcie. Myśle,ż emogliby sie na umówiony wczesniej któryś z majowych lub czercowych weekendów zjechac "netowi" wolontariusze. O Tamtych uroczych stronach słyszałąm same pozytywy, ale nie wiedziałąm ,że kiedyś tam sie spotkamy.
pozdrawiam.

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: ZMIANA GRUPY INWALIDZKIEJ - NA WYŻSZĄ

Postautor: sierotka » 19 sty 2012, 12:29

Witajcie kochani ,przepraszam ,że sie nie odzywam ,ale jestem chwilowo nieobecna ,raczej nie mam swobodnego dostępu do internetu.
Napewno odezwe sie tak ok 1 lutego .
Pozdrawiam cieplutko

sierotka
PostyCOLON 138
RejestracjaCOLON 22 lis 2011, 20:15

Re: ZMIANA GRUPY INWALIDZKIEJ - NA WYŻSZĄ

Postautor: sierotka » 01 lut 2012, 9:11

Potwierdzam swoja skromna ofertke na maj np /termin i pozostałe sprawy do uzgodnienia/ ,może to też być inny miesiąc ,z wyłaczeniem czerwca od 10 do 31 sierpnia ,na spotkanko w cudnej miejscowości nad pieknym czystym ,jeziorem ,mnogościa lasów ,terenem cudownym do spacerów ,jazdy rowerami ,pieszych wycieczek.
Zapraszam na PW . :)


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 14 i 0 gości