Powikłania przy stomii-krayczek

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Powikłania przy stomii-krayczek

Postautor: javes » 05 gru 2007, 15:49

Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś z Państwa miał lub ma powikłania związane z "wychodzeniem" jelita przez otwór stomijny. Mój tata ma taki właśnie problem. Lekarze ze szpitala w którym leczy się od prawie 3 lat twierdzą że to przepuklina. Tata był operowany już 4 razy i po około 2 miesiącach problem powraca. Od jutra czeka go kolejny pobyt w szpitalu i kolejna operacja związana z tą dolegliwością. Proszę o wypowiedzi osób mających ten problem lub fachowców w tej dziedzinie. Czy istnieje w Polsce klinika specjalizująca się w takich przypadkach?? Nie wiemy już jak możemy mu pomóc...
krayczek

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Re: Powikłania przy stomii

Postautor: javes » 05 gru 2007, 15:50

Bardzo zainteresowalo mnie Twoje pytnie chcialabym wiedziec na czym polega to "wychodzenie"jelita przez otwor stomijny.JZ gory dziekuje za informacje. Terenia

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

dla Teresy

Postautor: javes » 05 gru 2007, 15:51

Organizm każdego pacjenta po operacji zachowuje się inaczej. Wszystko zależy od wieku pacjenta, postury (czy ma znaczną nadwagę), czy miał przewlekłe zaparcia , zniszczenia organizmu, czy nie ma przypadkiem zwiotczałej powłoki brzusznej jak również od trybu życia jaki prowadził przed operacją.
Jak widać z tego, czynników powodujących wypadanie stomii jest dużo i nie zależne jest od czasu który minął od operacji.
Odsyłam też do Działu: Wszystko o Stomii.
Ponadto proszę zaglądnąć do działu: PORADNIE STOMIJNE. Podane są tam telefony do kilku Poradni . Można przedzwonić i zasięgnąć informacji na nurtujące Panią zagadnienie.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 10 i 0 gości