Witam mam pytanie-Joanna345

Coś Cię nurtuje?
Masz jakieś pytanie?
Chciałbyś o czymś porozmawiać?
Pisz, pytaj- zawsze ktoś odpowie.
javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Witam mam pytanie-Joanna345

Postautor: javes » 05 gru 2007, 16:16

Witam serdecznie-mam wspaniałego ojca ma raka ,jest po operacji ,jest stomia.Mam pytanie czy ktokolwiek wie,mój tatek ma dziś operacje poprwakową będą robić plastyke stomii,bardzo mnie to dziwi,że zrobili tak ,że po 4 tygodniach zarosła się tak, że trzeba operować,rozumiem po paru latach! ale po miesiącu??? pozdrawiam i czekam na odpowiedz .
Joanna345

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Dla Joanny

Postautor: javes » 05 gru 2007, 18:53

Organizm każdego pacjenta po operacji zachowuje się inaczej. Odsyłam do Działu: "Wszystko o stomii"-Zarastanie stomii.
W periodyku wydawanym dla stomików - "Nasza Troska" nr 2(17)/2005) w artykule "Powikłania stomii jelitowych (cz.3)"- dr n. med. Jerzy Medyński prowadzący Poradnię dla Chorych ze Stomią we Wrocławiu, tak opisuje ten przypadek:

Zwężenie lub niedrożność stomii
Zwężenie lub niedrożność jest bardzo groźnym powikłaniem stomii jelitowej.
W przypadku stomii jednolufowej powoduje mechaniczne upośledzenie drożności przewodu pokarmowego, a co za tym idzie – zaburzenia ogólnoustrojowe spowodowane utrudnieniem wydalania kału.
Najczęstszą przyczyną zwężenia są długotrwałe procesy zapalne oraz zakażenie stomii, prowadzące do jej nadmiernego bliznowacenia.
Zwężeniu stomii może towarzyszyć jednoczesne jej wciągnięcie.
Zwężającą się przetokę leczy się przez codzienne jej rozszerzanie przy użyciu plastikowego, lejkowatego rozszerzadła albo własnego palca zabezpieczonego gumową rękawiczką i posmarowanego wazeliną. Jeśli jest to nieskuteczne, konieczna jest operacja chirurgiczna polegająca na wyłonieniu i uformowaniu stomii na nowo. Taki zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym.
dr n. med. Jerzy Medyński


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 16 i 0 gości