[POTRZEBUJE] pilna potrzeba sprzętu ileostomijnego

Masz za mało worków stomijnych?
A może masz za dużo i chcesz je komuś odstąpić?

Daj tu swoje OGłOSZENIE
justus
PostyCOLON 2
RejestracjaCOLON 23 mar 2012, 8:44

[POTRZEBUJE] pilna potrzeba sprzętu ileostomijnego

Postautor: justus » 23 mar 2012, 9:14

Od sześciu lat mam wyłonioną ileostomię. Niestety, mam ciągle problem z często odklejającymi się płytkami. Zgodnie z limitem sprzętu zawsze mi brakuje. Muszę ciągle szukać dodatkowych płytek. Próbowałam zmieniać je i w ramach tej samej firmy, zmieniam też firmy a problem wydaje się być nie do pokonania. Przez kilka ostatnich miesięcy muszę zmieniać płytki nawet do trzech razy na dobę. Jest to piekielnie dołujące, do tego płytek ubywa w szalonym tempie. Na tą chwilę wystarczy mi ich, taką mam nadzieję, do końca marca a limit wybrałam aż do końca kwietnia. Dlatego kieruję gorącą prośbę o pomoc. Dla mnie cenna jest każda płytka. Na workach usilnie oszczędzam i dlatego używam sprzętu dwuczęściowego. Potrzebuję dowolnego sprzętu ileostomijnego dwuczęściowego, najchętniej:
1. Coloplast - sensura lub inne, mogą być wklęsłe
lub
2. ConvaTec - płytka Convex 45/25 i worki mini.
Może być też puder lub pasta.

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: pilna potrzeba sprzętu ileostomijnego

Postautor: kukuleczka7 » 25 mar 2012, 20:26

witaj ,
wydaje mi się, że trochę histeryzujesz. coś nie tak jest z twoja stomią. Moze nie problem w sprzęcie, a w technice klejenia na stomię wklęsłą. Mam nadzieję ,ż e nie robisz zapasów na zaś. Dziwię sie , kto i na jakiej podstawie zrealizował ci juz kwietniowe zlecenie.
Ja mysle ,że powodem twych problemów moga byc błedy zywieniowe, zbyt duzo ruchu lub brak zaabezpieczenia pasta otworu w płytce.
poczytaj moje posty , moze znajdziesz radę dla siebie.
Na PW podaj adres, to coś się znajdzie dla ciebie.
Pozdrawiam.

justus
PostyCOLON 2
RejestracjaCOLON 23 mar 2012, 8:44

Re: pilna potrzeba sprzętu ileostomijnego

Postautor: justus » 25 mar 2012, 20:38

niestety, nie histeryzuję, moja pielęgniarka w poradni ileostomijnej też rozkłada ręce; stomia jest wyłoniona bardzo krótka a do tego ma tendencję do wciągania /"chowania się"/; sprzęt wydano mi na kwiecień bo zlecenia realizuję raz na trzy miesiące; stomię próbowano mi już dwukrotnie poprawić i stanęło na tym, że musi już tak zostać; dlatego u mnie nie ma mowy o robieniu zapasów, bo po prostu nie mam na to szans; w mojej sytuacji będę bardzo wdzięczna za każdą ilość sprzętu: Justyna Borkowska, zam. Kleszczówek 9, 16 - 407 Wiżajny

staniew
PostyCOLON 17
RejestracjaCOLON 04 lis 2010, 17:16
LokalizacjaCOLON Warszawa
CONTACTCOLON

Re: pilna potrzeba sprzętu ileostomijnego

Postautor: staniew » 30 mar 2012, 9:59

kukuleczka7 piszeColonwitaj ,
wydaje mi się, że trochę histeryzujesz. coś nie tak jest z twoja stomią. Moze nie problem w sprzęcie, a w technice klejenia na stomię wklęsłą. Mam nadzieję ,ż e nie robisz zapasów na zaś. Dziwię sie , kto i na jakiej podstawie zrealizował ci juz kwietniowe zlecenie.
Ja mysle ,że powodem twych problemów moga byc błedy zywieniowe, zbyt duzo ruchu lub brak zaabezpieczenia pasta otworu w płytce.
poczytaj moje posty , moze znajdziesz radę dla siebie.
Na PW podaj adres, to coś się znajdzie dla ciebie.
Pozdrawiam.

Koleżanka to się za bardzo zapędza ze swoją oceną i dobrymi radami.
To że pacjent może mieć układy i dostawać sprzęt na tzw."kreskę" to już sprawa pracowników sklepu i pacjenta.
Dieta też jest indywidualną sprawą ja np.jem wszystko i nic mi się nie odkleja.(pasty nie stosuję)
A ruch i sport???-zachęcam ,jak najwięcej.Pozdrawiam.
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: pilna potrzeba sprzętu ileostomijnego

Postautor: kukuleczka7 » 30 mar 2012, 21:03

Staniew,
więcej pokory wobec losu i empatii dla bliźnich.
Nie wszystkich musisz kochać, ale możesz tolerować.
A ja Ci w zamian podaruję moje życiowe motto :
"Aby znów żyć na nowo, na swój los się odważyć, trzeba siebie dac innym, śmiać sie, cieszyć i marzyć."
Wszystkiego najlepszego kolego!

staniew
PostyCOLON 17
RejestracjaCOLON 04 lis 2010, 17:16
LokalizacjaCOLON Warszawa
CONTACTCOLON

Re: pilna potrzeba sprzętu ileostomijnego

Postautor: staniew » 31 mar 2012, 9:50

kukuleczka7 piszeColonStaniew,
więcej pokory wobec losu i empatii dla bliźnich.
Nie wszystkich musisz kochać, ale możesz tolerować.
A ja Ci w zamian podaruję moje życiowe motto :
"Aby znów żyć na nowo, na swój los się odważyć, trzeba siebie dac innym, śmiać sie, cieszyć i marzyć."
Wszystkiego najlepszego kolego!

:shock:
Skąd Ci to przyszło do głowy?Nie widzę aby któryś z moich postów obrazował to co o mnie napisałaś.
Z miłości nie będę się rozpisywał. 8-)
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 177 i 0 gości