[POTRZEBUJE] - Pomóżcie

Masz za mało worków stomijnych?
A może masz za dużo i chcesz je komuś odstąpić?

Daj tu swoje OGłOSZENIE
tomek120
PostyCOLON 3
RejestracjaCOLON 20 cze 2009, 5:52

[POTRZEBUJE] - Pomóżcie

Postautor: tomek120 » 20 cze 2009, 5:57

Mam ten sam problem co wiekszość stomików potrzebuje worków do ileostomi ,limit wyczerpany po pierwszym miesiącu! Proszę o POMOC!! każda ilość bardzo się przyda!!

aaa
PostyCOLON 19
RejestracjaCOLON 11 cze 2009, 11:08

Re: [POTRZEBUJE] - Pomóżcie

Postautor: aaa » 22 cze 2009, 17:56

moze to nie bedzie zbytnia pomoc, ale bardzo staranie wyczysc okolice stomii, wiec albo pod prysznicem, albo husteczkami nawilzajacymi, a worek w tym czasie trzymaj na klatce piersiowej (zeby sie nagrzal), potem jak juz troche poczyscisz osusz papierem toaletowym, potem do wyboru jesli potrzbujesz to pasta zrob kolko na worku (nie wokolo stomii bo tak jest o wiele trudniej), przyklej i przez ~10-15 min , "jezdzij" palcem po worku zeby sie dokladnie nakleil i rozgrzal, potem jeszcze przez pare godzin co jakis czas tak robie i trzyma sie hmm 4 dni, na upartego nawet tydzien tylko potem mam troche odpalrzen, bo ogolnie nie mam ich wcale, 1 w zyciu mi przeciekla stomia na wyjsciu bo na wczasach postanowilem ze nakleje ja na stojaco (mam przepukline po operacji), a tak to nigdy :), a jak na wyjazdach (ze znajomymi ktorzy nie wierza co to stomia) na szybko najklejalem worki to musialem nawet 3, jeden po 2gim, wiec lepiej zeby miec z 30-60 min na ta impreze ;>, zauwazylem ze tez lepiej sie trzyma jesli sie pas zapnie (taki na przepukline z otworem na stomie) bo wtedy jest bardziej wszystko na sztywno ;>, powodzenia

chodz pewnie ma to tez do siebie, ze cierpie na perfekcjonizm..

tomek120
PostyCOLON 3
RejestracjaCOLON 20 cze 2009, 5:52

Re: [POTRZEBUJE] - Pomóżcie

Postautor: tomek120 » 22 cze 2009, 18:10

DZIĘki!!!!! na pewno spróbuje!!

andrzejlarecki.@op.p
PostyCOLON 1
RejestracjaCOLON 07 lip 2009, 19:47

Re: [POTRZEBUJE] - Pomóżcie

Postautor: andrzejlarecki.@op.p » 07 lip 2009, 19:53

mam do oddania worki stomijne jezeli jestes zainteresowany prosze o kontakt moj telefon 696647191

aaa
PostyCOLON 19
RejestracjaCOLON 11 cze 2009, 11:08

Re: [POTRZEBUJE] - Pomóżcie

Postautor: aaa » 20 lis 2009, 21:48

teraz najlatwiejszy patent jest z suszarka, doslownie przyklejanie worka zajmuje ze 10-15 min, lacznie ze sciagnieciem i wyczyszczeniem skory papierem, tylko trzeba trzymac suszarke co najmniej pol metra od worka, inaczej worek sie zaklei, tzn w srodku, po prostu sie rozpuszcza, potem sie skleja tam, tzn nigdy nie przeciekal ale czasem bylo tak ze ujscie nizej mialo centymetr szerokosci :D, wiec polecam trzymac troche dalej od worka i worek polozony normalnie, nie jakos zgiety w pol itd, kladziemy suszarke na sobie, worek gdzies tam opieramy i niech szarka na niego wieje, w tym czasie czyscimy skore, potem paste nakladamy jeszcze troche suszymy skore papierem/suszarka, w miedzyczasie jeszcze troche mozna na worek powiac i nakleic, doslownie momentalnie sie wszystko przykleja ze za 3-5 min "jezdzenia" palcem/doklejania mozna wstac i na stojoco dalej robic, ogolnie nie polecam na stojoco przyklejac, moze to jest inaczej w przypadku normalnym, ja mam przepukline, a worki trzymaja mi sie po tydzien, wiec raczej mam racje :mrgreen:

a jak juz jestesmy w temacie tych workow, to u mnie te filtry doslownie nic nie daja, w ogole gazow nie odpuszczaja, czasem mam worek caly taki napakowany az, ale to tylko wtedy kiedy jakis sok z miaszem wypije, tak btw, keidy jest zgaga tez jest wzdecie, ale ja mam juz tam sprawdzone, jeszcze po barszczu zaraz przezemnie przelatuje do worka, a nie jako mocz, a tak poza tym z tego co jem to wszystko moge i nie musze sie obawiac potem ze bede miec problem z odglosami workiem, wiec to tez radze sprawdzic :)

wysoce zalecam stosowanie pasty uszczelniajaco gojacej bo ona jest nieoceniona, czasem naklejam worki bez, to potem mnie szczypie po kilku dniach, a tak nic, ja korzystam z workow i past coloplast, wczesniej te paste chyba convantec czy jakos tak, ale ona jest taka bardziej szczywna i teraz juz tylko coloplas korzystam bo sie tak rozplywa, poza tym chyba mniej szczypie w razie czego, wazne jest tez zeby wycinac idealnie worek, ja wycinam prawie co do milimetra a naklejam bez wiekszego przykladania sie wiec to raczej nie jest problem, widocznie jakos sie tam to uklada czy cos skoro nigdy jeszcze sie zle nei nakleil, wazne zeby odrazu po naklejeniu jezdzic palcem tam gdzie jest pasta zeby nic pod nia sie nie nalalo, bo wtedy mozna juz sie wziasc za odklejanie... a co do past convantec to nakladalem 2 kolka, przy coloplast jedno kolko i to tak calkiem na krawedzi uciecia, to potem sie wydaje ze to sie tak naleje ze sie nie bedzie dalo nakleic, ale nie ma obaw, ma byc tak zeby weszlo w to rozmazujac, to nie dziura na oko w koncu :P, powodzenia :)


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 5 i 0 gości