Śluz z odbytu

Masz za mało worków stomijnych?
A może masz za dużo i chcesz je komuś odstąpić?

Daj tu swoje OGłOSZENIE
poldom
PostyCOLON 1
RejestracjaCOLON 24 lip 2011, 17:39

Śluz z odbytu

Postautor: poldom » 24 lip 2011, 17:52

Po zabiegu wyłonienia stomi na jelicie grubym nie zaszyto odbytu. Pomimo upływu 8 miesięcy od operacji z odbytu wydziela się śluz w dużych ilościach o konsystencji galarety, z podbarwieniami kałowymi o żrących i drażniących skórę odbytu powodujący ranę. szukam pomocy co zrobić.

Marek
PostyCOLON 24
RejestracjaCOLON 26 paź 2009, 17:55

Re: Śluz z odbytu

Postautor: Marek » 24 lip 2011, 19:45

witaj
podaj nr e-meila.

wędkarz
PostyCOLON 36
RejestracjaCOLON 22 paź 2009, 12:17

Re: Śluz z odbytu

Postautor: wędkarz » 25 lip 2011, 19:04

Mam stomię od wielu lat ale nie słyszałem o wypadku żeby nie zaszyto kikuta odbytu , natomiast pisałem już w innym dziale że w szpitalu po operacji lekarze informują błędnie że kikut się sam oczyści , czekałem na to dwa lata i było coraz gorzej.Kikut trzeba regularnie płukać , może być zwykłą przegotowaną wodą przy pomocy gumowej gruszki , bywa że co kilka dni bywa że mam spokój dwa tygodnie.Sam swego czasu podejrzewałem że mam przetokę /nieszczelnie zaszyty kikut/ i poprosiłem chirurga o specjalistyczne badanie .Badanie nie wykazało przetoki ale gdyby była jak mówił chirurg trzeba by ją operacyjnie zaszyć dlatego nie wierzę że masz nie zaszyty kikut tylko nie płuczesz go bo zapewne nikt Ci o takiej konieczności nie powiedział.

staniew
PostyCOLON 17
RejestracjaCOLON 04 lis 2010, 17:16
LokalizacjaCOLON Warszawa
CONTACTCOLON

Re: Śluz z odbytu

Postautor: staniew » 29 lip 2011, 14:48

Tak Panie Wędkarz mnie też nie zaszyto ,chodziłem na płukania miednicy mniejszej,miało się ładnie zrosnąć itd,no niestety ponad pół roku po operacji i nadal mi się nie goi jakaś wydzielina leci (nie śluz bo usunięto mi śluzówkę).Boli mnie tam w środku.Gastrolog mówi żeby usunąć wszystko razem ze zwieraczem :? .
Chirurg mówi że żadnego stanu zapalnego tam nie ma bo bym gorączkował.(na tomografi i pet wychodzi że jest).Zwariować można kogo słuchać?Ketonal tylko mi pomaga ale na jak długo .
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: Śluz z odbytu

Postautor: kukuleczka7 » 30 lip 2011, 7:29

poldom,
najwiecej racji ma wędkarz. Jesli szukasz pomocy to najwłaściwszy bedzie lekarz chirurg- proktolog, który najpierw zbada pozostawiony po operacji metoda Hartmana kitut jelita, a potem zdecyduje o leczeniu. Takich problemów nie mają stomicy, którzy zdecydowali się na operacje metoda Milesa- stomia stała z usunieciem odbytu. Metoda Hartmana daje nadzieje na zespolenie jelita z odbytem i pozbycie sie stomii,ale niesie wiele komplikacji takich np. jak twoje i staniewa. Ponadto pisma medyczne opisuja,że metoda Hartmana nie przyniosła rewolucji w długosci zycia po zabiegu. Jakość jest porównywalna z bardziej rozległą metoda Milesa. Dobrze, by było , gdyby operacje mogły być wykonywane po decyzji chorego dobrze poinformowanego o skutkach zabiegu przez chirurga, a nie w trybie nagłym. Ale tu kazdy z nas zawinił zapominajac o profilaktyce. Lepiej było zapomnieć o wstydzie.
Nie czekaj na infekcje, działaj szybko dla siebie.
Pozdrawiam.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 31 i 0 gości