...postanowił z tym żyć.

...e-mail.
javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

...postanowił z tym żyć.

Postautor: javes » 20 gru 2007, 19:22

mam pytanie na temat redukcji stomii,Mój tata miał założoną stomie dwa lata temu ,miał iść na schowanie jej ,ale był tak psychicznie słaby i strasznie bał się operacji że postanowił z tym żyć. czy jest jeszcze możliwość jej schowania? czy jest już za długi okres przerwy?

/bez podpisu/

A.Superson
PostyCOLON 20
RejestracjaCOLON 28 lut 2008, 11:48

Re: ...postanowił z tym żyć.

Postautor: A.Superson » 12 mar 2008, 18:32

Witam
zawsze można można powrócić ,o ile nie jest zszyty odbyt,do stanu normalnego.Ale po co?
Tutaj na tym forum też jest opisany powrót do normalności,i wcale sobie ojciec tym nie poprawił.To jest jednak ingerencja chirurgiczna a to zawsze jest niebezpieczne.Lepiej polubić siebie ze stomią i z tym żyć a naprawde nie jest to problem.
Lepiej przekierować pozytywne myślenie na życie ze stomią niż się "gryźć" bo znowu czeka mnie operacja.
Pozdrawiam

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Re: ...postanowił z tym żyć.

Postautor: javes » 20 mar 2008, 15:51

Masz w zupełności rację. Znam stomika z 9 - cio letnim "stażem", któremu proponują lekarze co pewien czas zespolenie jelita. Na pytanie, czy gwarantują mu lekarze powrót do normalnego życia, każdy z nich odpowiadał, że zawsze istnieje ryzyko powikłania. Wybór należy do pacjenta. Więc wybrał stomie.
Lekarze i jego bliscy nie mogą tego zrozumieć... A ja go rozumiem.

A.Superson
PostyCOLON 20
RejestracjaCOLON 28 lut 2008, 11:48

Re: ...postanowił z tym żyć.

Postautor: A.Superson » 23 mar 2008, 17:15

Nie zrozumie syty głodnego ani zdrowy chorego.
Bardzo dobrze zrobił.Poczytaj na tym forum albo na innych podobnych co piszą ludzie,których bliscy postanowili wrócić do "normalności"
A i ja TAKICH znałem.
Pozdrawiam


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 18 i 0 gości