Od 3 miesięcy mam urostomię

...e-mail.
javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Od 3 miesięcy mam urostomię

Postautor: javes » 15 sty 2013, 10:52

Dzień dobry
Od trzech miesięcy mam wyłonioną ustomię tz. z powodu usunięcia pęcherza i choroby nowotworowej moczowód został wszyty w powłoki skórne brzucha
Zamiast cewnika mam założoną sondę D-J, proszę o kontakt osoby które mają podobną sytuację.
Przede wszystkim jaki sprzęt jest dla nich najwygodniejszy jedno czy dwu częściowy, jak sobie radzą z wkładaniem końcówki sondy do otworu w płytce.
Każda zmiana worka powoduje u mnie duży stres czy przypadkiem nie wyciągnę sobie sondy z nerki.
Proszę o kontakt
Zaznacza że jestem tu pierwszy raz.
Andrzej

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: Od 3 miesięcy mam urostomię

Postautor: kukuleczka7 » 20 sty 2013, 18:30

Witaj Andrzeju! wśród stomiczej braci.
Mam stomię, ale kałową, natomiast o urostomii wiem trochę ,bo pomagam urostomikom w pierwszych dniach ze stomią. W przyszłości też czeka mnie nefrostomia. W skutek jej wyłonienia zewnętrzny koniec cewnika JJ ( DJ ) musisz umieszczac w worku mocowanym na brzuchu. Ze względu na twe obawy przed wysunięciem się cewnika lepiej byłoby rzadziej odklejać przylepiec. Jest to możliwe przy stosowaniu sprzętu dwuczęsciowego.
Więcej instrukcji podam ci na PW lub maila.
Pozdrawiam.

Bosay
PostyCOLON 1
RejestracjaCOLON 15 sty 2013, 9:41

Re: Od 3 miesięcy mam urostomię

Postautor: Bosay » 21 sty 2013, 10:21

javes piszeColonDzień dobry
Od trzech miesięcy mam wyłonioną ustomię tz. z powodu usunięcia pęcherza i choroby nowotworowej moczowód został wszyty w powłoki skórne brzucha
Zamiast cewnika mam założoną sondę D-J, proszę o kontakt osoby które mają podobną sytuację.
Przede wszystkim jaki sprzęt jest dla nich najwygodniejszy jedno czy dwu częściowy, jak sobie radzą z wkładaniem końcówki sondy do otworu w płytce.
Każda zmiana worka powoduje u mnie duży stres czy przypadkiem nie wyciągnę sobie sondy z nerki.
Proszę o kontakt
Zaznacza że jestem tu pierwszy raz.
Mój adres e-mail ap.bosak@gmail.com
Andrzej


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 2 i 0 gości