otrzymałem decyzję odmowną

...e-mail.
javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

otrzymałem decyzję odmowną

Postautor: javes » 16 kwie 2009, 19:19

Zwracam się z prośbą o pomoc w sprawie renty z tytułu niezdolności do pracy.

Moja sytuacja wygląda następująco:
Mam 32 lata jestem nieuleczalnie chory (ch.Leśniowskiego-Crohna) chorobę można jedynie zaleczyć na pewien okres czasu który jest nieokreślony.
Złożyłem wniosek do ZUS w sprawie renty z tytułu niezdolności do pracy po czym po 2 miesiącach otrzymałem decyzję odmowną ponieważ mam za mało lat pracy, w moim przypadku powinienem udokumentować 5 lat pracy a mam
jedynie 2 lata 9 miesięcy 19 dni okresów zatrudnienia. W związku z powyższym moje pytanie brzmi: czy na podstawie tego iż w roku 2002 Wojewódzki Zespół ds. Spraw Orzekania o Niepełnosprawności zaliczył mój stan zdrowia do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności i ustalił iż stopień niepełnosprawności datuje się od 1999 roku a niepełnosprawność (inwalidztwo) istnieje od 1994 roku mogę sie odwołać od tej decyzji?
Orzeczenie zostało wydane na okres pobierania renty socjalnej tj. do 30.06.2005r. Do sierpnia 2008 pobierałem zasiłek chorobowy z ZUS ponieważ byłem zatrudniony. Z dniem 31 lipca wygasła umowa o pracę i zostałem bez środków do życia a mój stan zdrowia na dzień dzisiejszy nie pozwala mi na podjęcie pracy zarobkowej. Proszę o poradę co w tym przypadku powinienem zrobić?
Z poważaniem
Sławek
(leos162@wp.pl)

Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 11 i 0 gości