jest to wsparcie psychiczne...

...e-mail.
javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

jest to wsparcie psychiczne...

Postautor: javes » 10 lip 2009, 12:41

Witam
Jestem stomikiem od 2,5 roku.
Mam ileostomię wyłonioną z powodu powikłań choroby Crohna. Chciałbym uczestniczyć w waszym forum dlatego, że jest to wsparcie psychiczne, mogąc dowiadywać się o problemach podobnych do moich.
Pozdrawiam Janusz.

aaa
PostyCOLON 19
RejestracjaCOLON 11 cze 2009, 11:08

Re: jest to wsparcie psychiczne...

Postautor: aaa » 06 sie 2009, 12:44

nie chce tutaj nikogo urazic ale bawia mnie takie teksty :P, mam stomie i przepukline na caly brzuch, ktora lekarze chca operowac przy okazji, wyjezdzam za granice na kilka dni, wyjezdzam ze znajomymi, chodze po gorach, nocuje w gorach pod chmurka, a inni maja zainteresowanie pt "stomia", nosz kurde, ostatnio jak przeczytalem ten sposob z suszarka to juz w ogole, 15min raz na 3-4 dni mi zajmuje caly "problem", radze innym rowniez znalesc sobie ciekawsze zainteresowanie :), a stomie mam tez ponad 2 lata, nigdy nie kontaktowalem sie z zadna pielegniarka stomijna, ani osobami ze stomia w sprawach stomii i jeszcze nigdy nie brakowalo mi workow, czasem nawet tracilem po 1-2 miesiace, bo nie chcialo mi sie tam isc zalatwiac tych pieczatek, 1 w zyciu przeciekl mi troche worek na wyjsciu, kiedy naklejalem go na stojaco (mam przepukline), nigdy wiecej, kilka nascie razy przy spaniu, no to trudno sie mowi, wypierze sie, a tak dzieki stomii wreszcie nie mam boli i moge normalnie zyc, chyba jedyna rzecz ktora mi przeszkadza to ze nie mozna uprawiac sportow walki, nic wiecej, wiec jak juz pisalem radze sie cieszyc ze stomii i zyc normalnie, a nie chodzic na jakies smieszne spotkania, jak teraz co dostalem informacje z coloplastu, z tekstami w stylu "poznaj innych stomikow" i "jak pielegnowac relacje z ludzmi, aby zycie bylo latwiejsze i szczesliwsze" no nieeee, normalnie czuje sie jakbym dostal znowu jakas oferte od Swiadkow Jehowy :mrgreen: , skoro emeryci i rencisci sobie nie radza, a ja mam ~20 lat, no to sorry, ale ludzie w podeszlym wieku powinni byc troche bardziej zaradni zyciowo, szczegolnie ze otoczenie jest bardziej tolerancyjne, bo kazdy potem ma jakis "problem medyczny", jedni maja bole glowy inni plecow itd, no coz ale niektorzy wowla sie rozczulac nad soba :roll:


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 10 i 0 gości