tata zasilił szeregi stomików...

...e-mail.
javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

tata zasilił szeregi stomików...

Postautor: javes » 17 wrz 2010, 18:34

witam,
od 2 tyg tata mój 66-latek zasilił szeregi stomików (ca recti), wszystko nowe bolesne i przerażające....
jest typem samotnika – domownika, w ogóle ciężkim typem do zycia w grupie. teraz stomia, świadomość choroby, rana na brzuchu, rana na pośladkach-jak pomóc?
boi sie jeść, pomimo zapewnień lekarza by normalnie zajadał i nabierał sił. worki troche odklejają się (fałdka mała z boku brzucha).
boję się, że worków może braknąć i co wtedy? trzeba dokupywać?
pozdrawiam
Ilona

czekarp
PostyCOLON 85
RejestracjaCOLON 16 lis 2009, 10:24

Re: tata zasilił szeregi stomików...

Postautor: czekarp » 22 wrz 2010, 11:48

Obawy twego taty są wyolbrzymione , z czasem inaczej spojrzy na te problemy. Każdy z nas (stomików) podobnie to odbierał, ale wiec że czas leczy rany . Po pewnym czasie inaczej to bedziecie odbierac. O bawy o sprzet zawsze są na pczatku , z biegiem czasy unormuje sie wszystko . Trzeba skorzystac z pomocy pielegniarki stomijnej. Doradzi i dobierze odpowiedni sprzęt.Przynajmniej było tak w mojej sytuacji i teraz rok po operacji zawsze moge skorzystacz jej pomocy w razie problemów i brakie sprzetu, jestem z białegostoku.. Można też skorzystać z pomocy firmy( convatek) przez telefon infolinii 0-800 120 093 .Tata powinien też pomyslec o zmianie sposobu odrzywiania się ,bo w duzym stopniu nieodpowiednie jedzenie jest powodem raka .Pozdrawiam i życze duzo optymizmu i nie złamywać sie.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 2 i 0 gości