U mojej mamy, wyłoniono stomię...

...e-mail.
javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

U mojej mamy, wyłoniono stomię...

Postautor: javes » 22 lis 2011, 13:40

Witam serdecznie.
U mojej mamy niedawno wyłoniono stomię, więc dopiero uczymy się wszystkiego, jak żyć i odnaleźć się w tej nowej sytuacji.
W związku z tym mam pytanie do osób, które wiedzą coś więcej na ten temat. Otóż jakie sprzęty czy urządzenia są najbardziej potrzebne, by ułatwić życie? Nie mam tu na myśli typowego sprzętu stomijnego, ale coś, co by pomogło. Np. jakaś specjalna poduszka lub cos podobnego. Nie orientuję się jeszcze dobrze w tym temacie, dlatego proszę o jakąś podpowiedź.
Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam Justyna.

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: U mojej mamy, wyłoniono stomię...

Postautor: kukuleczka7 » 22 lis 2011, 21:52

Witaj,
stomię mam 14 lat z hakiem. Jeśli przeczytasz moje wpisy na forum to zapewne znajdziesz cos czego jeszcze nie wiesz o stomii.
Pozdrawiam.
kukuleczka7.69@o2.pl

czekarp
PostyCOLON 85
RejestracjaCOLON 16 lis 2009, 10:24

Re: U mojej mamy, wyłoniono stomię...

Postautor: czekarp » 01 gru 2011, 8:38

witaj, do wszystkiego musicie dochodzic przez doswiadczenie. nie ma jakichsspecjalnych zalecen. ja równiez mam stomiję z powodu raka odbytu ,zmieniłem swój sposób odrzywiania po operacji aby zminimalizować możliwość przerzutów jak narazie to odpukac. przjołem zasade że więcej ważyw i produktów nie przetworzonych oraz unikam chemii w kupowanych produktak i inne tsposoby ale nie wiem czy tokogoś interesuje. pozdrawiam


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 2 i 0 gości