Szukam przyjaciół i porad

Stomicy dla stomików
mako
PostyCOLON 2
RejestracjaCOLON 10 maja 2013, 9:38

Szukam przyjaciół i porad

Postautor: mako » 10 maja 2013, 10:16

Witam,
szukam osób które są z okolic Płocka, z którymi można byłoby porozmawiać, o stomii, ale też o o ważniejszych i mniej ważnych sprawach, które chciałyby się podzielić swoimi problemami, jak i mając już doświadcenie ze stomią doradzić w sprawach pielęgnacji, diety itp.
Jestem z okolic Płocka, może są na forum osoby z tych okolic i wiedzą czy w Płocku są organizowane jakieś spotkania, grupy wsparcia dla osób ze stomią?
Miło byłoby się z takimi osobami spotkać i porozmawiać.
Serdecznie dziękuję i czekam na wasze e-maile: mako5.5@wp.pl
Pozdrawiam
Małgosia, 35 lat.
Ostatnio zmieniony mako przez 1, łącznie zmieniany 16 razy

mako
PostyCOLON 2
RejestracjaCOLON 10 maja 2013, 9:38

Re: Szukam przyjaciół i porad

Postautor: mako » 15 maja 2013, 7:58

Witam ponownie,
dziekuję Kukułeczko że się do mnie odezwałaś, znalazłam na forum Twój adres e-mail, ale może nie chcesz żeby osoba, która jest tutaj jeden dzień juź Ci zawracała głowę więc pisze dalej na forum,
dziś po raz pierwszy moja siostra będzie w NFZ-cie i w sklepie medycznym po sprzęt stomijny, czytając różne wypowiedzi na ten temat domyślam się, że dobrać odpowiednie środki pielęgnacyjne nie jest tak prosto, trzeba będzie sprawdzić kilka, aż trafi się na ten właściwy,
myślę, że w sklepie podpowiedzą siostrze co powinna dla siebie dobrać, jakie gaziki, maści itp. (jeszcze nie wiem jak nazwy poszczególnych produktów poprawnie brzmią).
Może macie sprawdzone już produkty przy pielęgnacji ileostomii, które warto byłoby zakupić. Siostra miała operację 2 maja więc stomia jest świeża, rana pooperacyjna też się powoli goi (może macie sprawdzony jakiś produkt, aby rana dobrze się goiła).
Myślę, że z czasem siostra też będzie wiedziała co jest dla niej dobre, tylko teraz dopiero zaczynamy więc jesteśmy że tak powiem zielone.

Wszelkie rady są mile widziane i wyczekiwane.
Pozdrawiam cieplutko. Miłego dnia.

kukuleczka7
PostyCOLON 197
RejestracjaCOLON 14 lut 2010, 21:09

Re: Szukam przyjaciół i porad

Postautor: kukuleczka7 » 15 maja 2013, 10:13

Witaj, mako.
Na początek weźcie sprzęt jednoczęściowy, do wycięcia. Nozyczki siostra powinna dostać ze szpitala z wyprawką.Potrzebne bedą sterylne gaziki 10x10 ( na opatrunki), wacilki prostokątne do zmywania paznokci( wykorzystasz do stomii), pasta uszczelniajaco- gojąca, mydło Biały Jeleń. Do dyspozycji masz kilka firm, których sprzęt znajdziesz w Internecie, np. Convatec, Dansac, Coloplast, Salts, BBraun.
Pisz śmiało na maila,maila stowarzyszenia ILE KOLORU lub dzwoń bezpośrednio.
Jak już siostra będzie w domu to przeslę ci kilka worków do wypróbowania.
Pozdrawiam.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 15 i 0 gości