Jestem stomikiem od 11-tu lat.

Chcesz napisać o sobie..?
javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Jestem stomikiem od 11-tu lat.

Postautor: javes » 01 sty 2008, 16:52


Jestem stomikiem od 11-tu lat.

Wyłonienie stomii wiązało sie z wykryciem u mnie raka jelita grubego z naciekami na węzły chłonne. Po operacji, która jak mówili lekarze, uratowała mi życie, klasycznie; chemioterapia.
Po trzech miesiącach chemioterapii, szok! Przyplątała się żółtaczka wszczepienna - typ B.
Przerwa dwa miesiące na oddziale zakaźnym i od nowa chemioterapia.
Po trzech latach przyplątał się nie wiadomo skąd rak pęcherza moczowego. I znowu szpital, operacja, wlewki, maping, wlewki, dodatkowe problemy ... To dopiero była jazda!
Jak ktoś miał tego typu zabiegi, to wie o czym mówię.
Przez ten długi okres czasu, zmienił mi się garnitur przyjaciół i znajomych. Starzy znajomi się wykruszyli, gdzieś zniknęli w niebyt. Ale na ich miejsce zjawili się nowi znajomi, nowi przyjaciele. Dla nich nie byłem " trędowaty", przyjmowali mnie takim jakim jestem. To było nowe doświadczenie w kontaktach międzyludzkich.
Zacząłem inaczej patrzyć na świat.
Zacząłem smakować życie. Wszak otrzymałem je po raz drugi...
Zmieniły mi się również życiowe priorytety: co kiedyś było bardzo ważne, w tej chwili straciło na znaczeniu.
Zmieniłem też swój sposób spędzania wolnego czasu.
Mam go teraz o wiele za dużo... Jestem rencistą, o znacznym stopniu niepełnosprawności.
Ale nie narzekam.
Mam kochającą rodzinę, która od początku moich problemów zdrowotnych, wspierała mnie bardzo, bardzo mocno.
To właśnie dzięki moim najbliższym, po mimo różnych zawirowań życiowych, czuję się osobą potrzebną i mogącą coś jeszcze w życiu dla nich i dla siebie zrobić.


Ryszard J.

Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 16 i 0 gości