ja przed operacja

Chcesz napisać o sobie..?
agusia1988
PostyCOLON 1
RejestracjaCOLON 26 mar 2012, 16:24

ja przed operacja

Postautor: agusia1988 » 26 mar 2012, 17:23

mam 24 lata i zdiagnozowana polipowatosc rodzinna. przede mna resekcja jelita grubego. jestem po polipektomie gornego odcinka i musze decydowac co dalej
czytam o stomi i o pouch. rozne opinie slysze

mieszkam z narzeczonym mamy nieciekawa sytuacje finansowa. od czasu do czasu troche dorobi przez miesiac czasu, ja mam rente rodzinna.
chcialabymn sie zdecydowac na przynajmniej stomie czasowa, aby dojsc do siebie, zarobic pieniadze (podobno z niepelnosprawnoscia chetnie zatrudniaja)
partner jest przerazony czy ze stomia bede sprawna(uprawianie sportu, plywanie), ma obrzydzenia do tego sztucznego odbytu, (w czasie seksu pewnie zaloze pizame zeby mu nie robic przykrosci)
nie wiem tez jak worki, jak higiena

zastanawiam sie potem nad pouchem ale to jak sie odkujemy bo partner nawet nie przyjedzie do mnie pociagiem, nie wiem kto moglby mnie zabrac po operacji. jestem ciekawa czy w moim miescie robia stomie na oddziale bo wtedy zabierzemy sie taksi do domu a 60 km czy 80 km tylko autem?

nie znam wad i zalet. slyszalam ze po pouchu trzeba posciel zmieniac bo sie robi, w pamperach tez nie wiem jak bede funkcjonowac

moze odpiszecie czy mamy powod do obaw?
czy wasi partnerzy was akceptuja?

lilak
PostyCOLON 5
RejestracjaCOLON 27 mar 2014, 13:21

Re: ja przed operacja

Postautor: lilak » 29 mar 2014, 10:33

Witaj agusia1988
Mam stomię od miesiąca więc nie jestem doświadczony w tych sprawach i nie podpowiem ci co jest lepsze, ale w kwestii odczuć partnera mogą się trochę wypowiedzieć (12 lat w związku).
Mam żonę 8 lat młodszą ode mnie i 2 dzieci. Praktycznie pierwsze moje myśli po operacji dotyczyły akceptacji mojej nowej sytuacji przez moją połowę. Bardzo szybko sprowokowałem rozmowę na ten temat a nawet kilka (jeszcze w szpitalu) i po niej muszę stwierdzić że moja żona to najlepsza osoba którą spotkałem w życiu. Nie wyobrażam sobie życia bez niej, a wracając do twojego tematu, otrzymałem od niej taką odpowiedź:, że kocha się sercem a nie wzrokiem i że jeżeli tego serca jest mało to taki związek długo nie przetrwa i będzie raczej trudno o akceptację. Mam nadzieję, że w twoim przypadku jest dużo serca.

Pozdrawiam.


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 5 i 0 gości