Nie wiem już co mam robić POMOCY!!!

Chcesz napisać o sobie..?
sewer
PostyCOLON 2
RejestracjaCOLON 02 lut 2015, 17:42

Nie wiem już co mam robić POMOCY!!!

Postautor: sewer » 07 lut 2015, 4:30

Mam bardzo poważny problem z opieką medyczną dla mojej mamy po operacji kolostomii. Mama miała zabieg 3 tygodnie temu w sobotę,w środę już została wypisana do domu z drenem w brzuchu, nie miała i nadal nie ma siły nawet stanąć na chwilę na nogi. Telefon ze szpitala żeby do 14-tej godziny odebrać mamę. Jak przyjechałem, zobaczyłem w jakim jest stanie to myślałem że to jakiś żart. Od pani pielęgniarki dostałem szybką instrukcje jak zmieniać woreczki i zmieniać opatrunki i dowidzenia. I zmieniałem .Po tygodniu kontrola w poradni chirurgicznej w tym samym szpitalu.Od tej porywszystko zmieniło się na jeszcze gorsze. Lekarza żadnego nawet tam nie było tylko pani pielęgniarka" rzeznik" która zaczęła wszystkim szarpać, coś wycinać,przycinać i zero konsultacji z lekarzem chirurgiem. Przed tą wizytą stomia mamy gdy zmieniałem woreczki wyglądała normalnie tak jak powinna,po tej wizycie zmieniam woreczek a tu szpara między jelitem a skórą wielkości 1cm x2,5cm.Tragedia. Pani "rzeznik" jak wycinała coś skalpelem pewnie przecięła szew ,albo nawet 2. Mija następny tydzień znów wizyta w szpitalu w poradni chirurgicznej. Oczywiście lekarza znów nie ma. Pani "rzeznik" widzi co narobiła tydzień wczesniej inna pani rzeznik dzwoni do lakarza , ten jednak podaje wskazówki przez telefon i się nie pojawia. Pielęgniarka daje wskazówki co mam robić. Do otworu który został każe pchać jakiś "sorbact compres" który kupiłem w aptece i tak robię. Z tego leci krew,mama się zwija z bólu gdy to wyciągam i wkładam nowe. Nie mam już siły . Minęły 3 tygodnie i zadnej poprawy. Mama czuje się coraz gorzej. Cały czas ma dren od którego już rurka prawie wypada. Zamiast przez rurke to wylatuje obok. Ja nie mam wykształcenia medycznego, Martwie się i boję że zrobię coś nie tak. Przeżywam koszmar,nie śpie po nocach. Mama już nawet do ubikacji nie chce wstać jest taka słaba. Na żadnej wizycie w tej poradni nie było lekarza,zmiana opatrunków i pielęgniarka nas zbywa . Taka opieka moim zdanie jest karygodna. Nie wiem co mam dalej robić . Może mi ktoś podpowie bo mama mi gaśnie w oczach a ja razem z nią.

javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Re: Nie wiem już co mam robić POMOCY!!!

Postautor: javes » 07 lut 2015, 18:54

Proszę podać miasto oraz szpital w którym została zrobiona operacja, na pewno odezwie się jakiś wolontariusz z okolicy.
Na naszym portalu podane są telefony do pielęgniarek stomijnych oraz poradni stomijnych, proszę skontaktować się z dyżurującymi osobami i przedstawić problem.
Pozdrawiam


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 14 i 0 gości