Na początku było ciężko...

Chcesz napisać o sobie..?
javes
PostyCOLON 347
RejestracjaCOLON 26 lis 2007, 20:11

Na początku było ciężko...

Postautor: javes » 07 kwie 2009, 15:07

/…/ Na początku było ciężko, niejednokrotnie wybuchałam złością, byłam wściekła, że to mnie akurat spotkało, pytałam dlaczego akurat teraz, kiedy jestem młoda? Zastanawiałam się, czy będę mogła normalnie mieć dzieci, wszystkiego się bałam. Nienawidziłam patrzeć na siebie podczas kąpieli…

Po operacji bardzo schudłam - ważyłam 35kg. Nic na mnie nie pasowało a ponadto cokolwiek bym nie założyła to zawsze było widać worek wypełniony powietrzem.
Na samym początku w ogóle z domu nie wychodziłam, a gdy już zaczęłam sąsiedzi mówili, że dopadła mnie anoreksja.
Była kiedyś taka sytuacja, na Cytadeli wszystkie toalety były zamknięte a ja miałam pełny worek, bałam się że zaraz mi odpadnie i będzie kaszana:) nie wiedziałam kompletnie co mam w tej sytuacji zrobić, a dookoła było pełno ludzi.
Ale to wszystko przeszłam, było ciężko, ale nigdy się nie poddawałam /…/

Często tworzą się pary wśród stomików i to naprawdę nie jest złe, bo przynajmniej takie osoby się doskonale rozumieją i nie muszą tłumaczyć co, po co, dlaczego itp.

Ja w trakcie tego wszystkiego straciłam niby "przyjaciół", a piszę niby bo oni tak naprawdę nigdy nie byli moimi przyjaciółmi. Przyszli raz do szpitala i raz odwiedzili mnie w domu, a to dlatego, żeby mieć o czym rozmawiać z innymi, z czystej potrzeby plotkowania. Przez rok dochodziłam do siebie, a oni nawet nie wysłali mi smsa, czułam się strasznie samotna, ale to minęło.
Z każdym dniem później było coraz lepiej, w miarę jak odzyskiwałam swoją dawną wagę, wzrastało moje dobre samopoczucie. Dzięki temu wszystkiemu mogę powiedzieć, że stałam się bardziej wrażliwa, odpowiedzialna.... staram się zrozumieć ludzi i nie oceniam ich pochopnie...

Monika

agatam31
PostyCOLON 1
RejestracjaCOLON 21 sty 2010, 10:43

Re: Na początku było ciężko...

Postautor: agatam31 » 21 sty 2010, 10:54

Cześć...Na imię mam Agata...mogę sobie wyobrazić jak się czułaś i pewnie dalej nie jest Ci łatwo...Ja mam inną sytuację...mój teść ma stomię jest kilka dni po operacji...ja wymieniam mu worki i bardzo się boję że coś źle robię...znikąd pomocy...raz mi pokazali jak dbać o stomię i tyle...proszę napisz mi jak długo ta stomia tak brzydko wygląda jest opuchnięta...Pozdrawiam serdecznie...


Wróć do

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 13 i 0 gości